Кој ќе ја освои Струга?

M

Mario Gómez

Гостин
Пред општина е хаос ... орли се веат , калаши и пиштоли ечат , јасно е каков е резултатот
ОМГ....
Не ми е јасно каква е ова ебена држава да остава во град со повеќе македонци да слават, па у п.м не можам повеќе албански знамиња да гледам.
 
Член од
4 април 2006
Мислења
9.179
Поени од реакции
3.073
Dobro e sho Fijat ne pobedi i nema da se gradi 5 dzamija vo struga. No sekako na ovie izbori Makedoncite bea krivi najmnogu za 1 krug sho ne go podrzaja Slavko.

И сите македонци да го гласаја на славко пак е џабе , појќе се тие

ОМГ....
Не ми е јасно каква е ова ебена држава да остава во град со повеќе македонци да слават, па у п.м не можам повеќе албански знамиња да гледам.

Тоа е .... малцинство сме во македонски град :toe:
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.534
Поени од реакции
59.077
И сите македонци да го гласаја на славко пак е џабе , појќе се тие
Не е јасно тоа, Славко + Фијат беа околу 14000, Мерко + ДПА околу 14000, со тоа што од ДПА најавија дека нема да гласаат... Затоа чекам да ги видам бројките ако ДПА гласале за Мерко да не ми е толку криво, ама се мислам дека ќе испадне дека до нас била работава...
 
Член од
4 април 2006
Мислења
9.179
Поени од реакции
3.073
Дива лига е по селана , не знам зошто се чудите од резултатот
 
M

Mario Gómez

Гостин
И сите македонци да го гласаја на славко пак е џабе , појќе се тие




Тоа е .... малцинство сме во македонски град :toe:
Не сте вие малцинство тука така се чуствувате, денес гледав македонски знамиња обесени и коли со албански знамиња.Не давајте се.Ебена политика ве разедини.
 
Член од
27 март 2009
Мислења
445
Поени од реакции
14
И сите македонци да го гласаја на славко пак е џабе , појќе се тие
Abe za Fiat glasale 3000 makedonci koj go podrzvat SDSM e tie Makedonci da glasaja za Slavko ke vidis kako ke bea Slavko ke mu begase na Ramiz za 1000 glasa vo prviot krug.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.534
Поени од реакции
59.077
Dobro e sho Fijat ne pobedi i nema da se gradi 5 dzamija vo struga.
Да ама затоа ќе се гради се и сешто на секоја педа која ќе може да се узурпира. Ти очигледно не си од Струга...
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.703
Поени од реакции
9.381
Abe za Fiat glasale 3000 makedonci koj go podrzvat SDSM e tie Makedonci da glasaja za Slavko ke vidis kako ke bea Slavko ke mu begase na Ramiz za 1000 glasa vo prviot krug.
И што ако победеше Славко со 1000 гласови??? Очекуваше ти некој од торбешите да гласа за него???Не!!
Рамиз Мерко ја е*а Струга изминативе 4 години, да се надеваме дека крајниот исход нема да биде во негова полза.
 
Член од
4 април 2006
Мислења
9.179
Поени од реакции
3.073
Abe za Fiat glasale 3000 makedonci koj go podrzvat SDSM e tie Makedonci da glasaja za Slavko ke vidis kako ke bea Slavko ke mu begase na Ramiz za 1000 glasa vo prviot krug.

Кој е крив што сдсм на фиат му дадоја подршка а можеа со вмро да се договорат и да излезат заеднички кандидат

и во втор круг вмро на фиат му даде подршка и пак џабе ... мерко тепа
 
M

Mario Gómez

Гостин
И што ако победеше Славко со 1000 гласови??? Очекуваше ти некој од торбешите да гласа за него???Не!!
Рамиз Мерко ја е*а Струга изминативе 4 години, да се надеваме дека крајниот исход нема да биде во негова полза.
Бидна тоа готово, сега че видеме со жалбите.
Јас сум 100% сигурен дека имало семејно гласање, таму има семејства од по 30 души и тројца мажи за сите нив ќе гласаат.
 

Enis_gv

Dictator.
Член од
17 март 2009
Мислења
353
Поени од реакции
9
--->Фијат Цаноски...
---> Најдобар...
--->За СТРУГА!
 
Член од
7 октомври 2008
Мислења
6.055
Поени од реакции
6.443
DAli ste 100% sigurni deka Merko pobedi????
 
Член од
4 април 2006
Мислења
9.179
Поени од реакции
3.073
А зошто би славеле албанците ? за фиат :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom