Фан Клуб: Јувентус

Статус
Затворена за нови мислења.

Маци-

ragazzo pazzo
Член од
17 април 2007
Мислења
6.184
Поени од реакции
3.513
ја се имам мувано со жена му на Замброта и ми даде дрес од јуве:pos2::pos2:
 

Тимче

HULK!
Член од
4 јули 2008
Мислења
4.537
Поени од реакции
238
ја се имам мувано со жена му на Замброта и ми даде дрес од јуве:pos2::pos2:
сега и со на Канаваро се мувни:pos2:знаа ли некој бе дека се продава у Струмица дресове да земем еден ама од тии новите да е со Фиат?:smir:
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
4.695
Поени од реакции
3.647
Еееееех што се неам ја од Јуве... 3 дреса (2 од Дел Пиеро, едниот спонзор Фаствеб, другиот Фиат, еден од Ибра, спонзор Скај спорт). Ранец за у школо, маица, шорцови, мирисче за у кола, привезок, врвка за мобилен, топка...
Фрли го у ѓубре:smir:

Иначе Дел Пиеро отворено му даде подршка на Џовинко, велејќи му дека еден ден ке ја наследи 10-ката - само треба да има трпение. Дел Пиеро вели дека иднината лежи во Себа, Маркизо и де Чељее..[FONT=Arial,Helvetica,Geneva,Swiss,SunSans-Regular]“I won’t be here in five years,” noted the 34-year-old. “But Giovinco will be. The future is his, along with [teammates] Claudio Marchisio and Paolo De Ceglie.”

[/FONT]
Стар Индијанец е Дел Пиеро, знае кога и каде да пецне..http://www.channel4.com/sport/football_italia/dec27c.htmlhttp://www.channel4.com/sport/football_italia/dec27c.html
 
Член од
22 април 2008
Мислења
549
Поени од реакции
93
јас имам фудбалски чорапи јуве . . . ај сега да ве видам :vozbud:
а прв дрес ми беше кога спонзор беше sony, и плус имам оргинални тренерки од италија и шушкавец од истанбул, секој ден ги носам, едвај ги давам на перење
Јас имам штуцни од Јуве, имам 2 шала, 2 комплети дресови, 2 пара тренерки, миривче за во кола, привезоци и врвки за мобилен да не казвам, и саат имам од Јуве, имам и палто од Јуве, и да не набројувам уште што оти во за да го прочитате постот ќе треба 3 пати Page Down да стегните.:pos2::pos2::pos2:
 

Тимче

HULK!
Член од
4 јули 2008
Мислења
4.537
Поени од реакции
238
доста со дресови чорапи и ИТН.... дај кажејте нешто ново шо се дешава у клубо нетот ми е бавен го минав лимитот и ме мрзе да чекам додека се отварат овие страниве:smir:
 

F|eR

Мало смо се напили, пали смо у џбун!
Член од
7 јуни 2008
Мислења
2.005
Поени од реакции
393
Хехе.. Јас имам 2 дреса од Јуве( Еден уште од времето кога лого му беше D+ од Дел Пиеро, и еден со лого од SKY Sport али овај од копилето Ибра и т.е не го носам него.. Онака стои..) Поркрај двата дреса од Јуве имам две блузи.. Едната со FastWeb на лого, а другата само Јувентус напишано и знакчето.. И на крај како фил имам и зимско капче од Јуве.. Се надевам за некој ден и Шалче:helou:
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.657
Поени од реакции
5.339
Добро интервју на Амаури за Тутоспорт...Тука

Вели дека е лесно да играш меѓу играчи како Дел Пиеро, Недвед, Каморанези, Буфон..

Липи изјави дека Дел Пиеро ќе постигне преку 300 гола за Јувентус..Тука
 

THE_PIRAT

Avanti Formica atomica!
Член од
14 февруари 2007
Мислења
2.508
Поени од реакции
79
Абе Џабе се фурате со дресови,шалови итн. кога никој нема како моето:pos2:се работи за две прасиња(едно врз друго)можете да претпоставите кое е горе а кое доле по следниве слики:wink:....
 
Член од
25 јануари 2008
Мислења
1.839
Поени од реакции
68
Абе Џабе се фурате со дресови,шалови итн. кога никој нема како моето:pos2:се работи за две прасиња(едно врз друго)можете да претпоставите кое е горе а кое доле по следниве слики:wink:....
HAHAHAHAHAHA :D zakon brat :D
 
Член од
22 април 2008
Мислења
549
Поени од реакции
93
Закон се прасињата само оти тоа горе е со зелено-бел дрес? Или мене така ми изгледа.
 
Д

Демијан

Гостин
THE_PIRAT со сликава ја раскажа цела историја на Серија А.Гледате ли колку малце треба за да се раскаже еден период од над 100 години.Секоја чест:smir:
 

THE_PIRAT

Avanti Formica atomica!
Член од
14 февруари 2007
Мислења
2.508
Поени од реакции
79
Закон се прасињата само оти тоа горе е со зелено-бел дрес? Или мене така ми изгледа.
Црно-бел е незнам зашто така се чини или е од светлото или е избледено иначе пишува Forza Bianocneri горното прасе се разбира:wink:
 
Член од
25 јануари 2008
Мислења
1.839
Поени од реакции
68
Ima li nesto novo be, za 3 dena e 1 Januari, jas licno sum vo iscekuvanje na razvrskata za Diego i Zhirkov, drugo ne treba zasega.
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
4.695
Поени од реакции
3.647
Еве една мала статистика што ја прочитав на Телетекст и се однесува на натпреварите од Серија А:

Голови - 30
Примени голови - 13
Вкупно шутови - 190
Шутеви во рамки на гол - 85
Шутеви надвор од гол - 97
Фаули направени - 311
Фаули заработени - 281
Нафрлувања - 224
Корнери - 89
Жолти картони - 32
Црвени картони - 1
Прв стрелец - Амаури (11 гола)

Колку за споредба еве ги и на Интер:

Голови - 31
Примени голови - 11
Вкупно шутови - 222
Шутеви во рамки на гол - 104
Шутеви надвор од гол - 111
Фаули направени - 256
Фаули заработени - 267
Нафрлувања - 219
Корнери - 109
Жолти картони - 38
Црвени картони - 2
Прв стрелец - Пинокио (10 гола)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom