Фан Клуб: Јувентус

Статус
Затворена за нови мислења.
Д

Демијан

Гостин
Оригинални дресови во Скопје има само во Nike.Не сум влегол оддамна и незнам дали има уште што се продаваат.Тоа во фан шоп, во Пирамида не се оригинали.Имам јас еден земено од Најк пред две години со Таm Oil рекламата и исто имам и нарачано од Juve store лани ама ја земав гостинската комбинација(плавата).Ама кога ќе ги споредам овој од тука и тој другиот има огромна разлика!

А ако сакате да имате навивачки реквизити од Јувентус,поточно од Drughi Ultras на нивната веб страна има многу интересни блузони,маици капи и сл.Јас планирам да си нарачам еден добар блузон,башка и не се многу скапи!
 

kobnik

Гнетач
Член од
14 јуни 2007
Мислења
211
Поени од реакции
37
nemam postirano edno izvesno vreme pa sakam da se navratam na utkmicata so milan...togas mnogu jasno se vide sto znaci koga igras so srce i dusa za eden tim a ne za visoka plata... igraci ko so se markisio, de chelje verojatno zamaat godisno plata kolku so zema mesecno ronaldinjo (na primer) no toa sto go pokazaa na teren bese sosema drugo...posle: mnogu golem kef mi napraj zamrota (ili ko so e popoznat vo zadnje vreme SRAMOTA:vozbud:)..mu se poznavase na facata ko izleguvase deka i toj samiot e svesen kolku se zaeba vo zivotoko ja napraj pederskata i si zamina...ama ako neka mu stoi sea....site od juve bea za pofalba duri i molinaro:) i zasluzeno si pobedija!!!
sea za novogodisnite zelbi:) : lev bek e potreben pod itno pa makar i desen oti molinaro i grigera ne se bas igraci na koi so mozis da racunas.... za levo moze kapdevilja od viljareal ili eventualn groso a za desno mnogu mi se bendisuva rafael od utd ama tesko deka ke dojdi toj....i ni treba sredina eden poofanziven.. poran sakav van der vart da dojdi ama sea JOK!:) sea mi se dopaga afelaj od psv a nekade procitav deka i ranieri go "merkal"..kolku e tocno ne znam ako nekaj znae neka obavesti... i tolku poveke nisto ne treba oti stvarno nema poterba od frlanje pari bez veza i mozi da se obnovat dogovorite na mladive igraci oti so losi oci gi gledaat...:):):)
tolku od mene sea zasea....pozdraF i VESELI PRAZNICI!!!!!!!!!
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.657
Поени од реакции
5.339
i mozi da se obnovat dogovorite na mladive igraci oti so losi oci gi gledaat...:):):)
tolku od mene sea zasea....pozdraF i VESELI PRAZNICI!!!!!!!!!
Од младите играчи нема добиено договор уште Маркизо, ама кај и да е ќе добие.. 2 дена после мечот со Милан, Де Чеље го обнови договорот со Јуве, пред него Џовинко го обнови, а верувам дека и Маркизо ќе добие договор, башка тоа е имењак со Раниери:) Фала на честитките...И тебе весели празници...
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Па штом е пуштен на калење сигурноо нема да го продадат. иднината на Јуве лежи во џовинко,де чеље,росси,екдал,маркизо,дуад,мали џовинко,паскуато и др талентирани играчи.
 
G

grande-juve

Гостин
Оригинални дресови во Скопје има само во Nike.Не сум влегол оддамна и незнам дали има уште што се продаваат.Тоа во фан шоп, во Пирамида не се оригинали.Имам јас еден земено од Најк пред две години со Таm Oil рекламата и исто имам и нарачано од Juve store лани ама ја земав гостинската комбинација(плавата).Ама кога ќе ги споредам овој од тука и тој другиот има огромна разлика!

А ако сакате да имате навивачки реквизити од Јувентус,поточно од Drughi Ultras на нивната веб страна има многу интересни блузони,маици капи и сл.Јас планирам да си нарачам еден добар блузон,башка и не се многу скапи!
јас имам оргинал дрес од пред 3 сезони со tamoil купен во италија, оваа година купив од fan shop и не гледам некоја разлика во квалитетот, освен во цената.
Како и да е, најважно е со срце да го сакаме и да навиваме за најдобриот клуб во светот FC JUVENTUS
 

Тимче

HULK!
Член од
4 јули 2008
Мислења
4.537
Поени од реакции
238
и на мене тато ми купи оригинал дрес со тамоил ама малечок мее веке и не го носам:tapp::vozbud:од, се знае Алекс Дел Пиеро :vozbud::vozbud::vozbud:
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
јас имам од јуве од алекс уште кога пишуваше FastWeb :toe: барав низ струмица сега да најдам неможев ама слушам имало низ продавници донесено ке земам.
Го имав и розевиот што го имаа со ишиени лого со се со се шорцеви цел комплет ми го дадоа поклон ама ми го украдоа ми стојат само шорцевите.
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.657
Поени од реакции
5.339
јас имам од јуве од алекс уште кога пишуваше FastWeb :toe: барав низ струмица сега да најдам неможев ама слушам имало низ продавници донесено ке земам.
Го имав и розевиот што го имаа со ишиени лого со се со се шорцеви цел комплет ми го дадоа поклон ама ми го украдоа ми стојат само шорцевите.
Јас имам еден дрес од Недвед, Тамоил..Ама интересно е тоа што е со жолто на врат, и по рабовите, уште да имаше подебела црна линија, и спонзорот ТамОил да беше Фиат, ќе беше ист како овој што го носат оваа сезона..
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Јас имам еден дрес од Недвед, Тамоил..Ама интересно е тоа што е со жолто на врат, и по рабовите, уште да имаше подебела црна линија, и спонзорот ТамОил да беше Фиат, ќе беше ист како овој што го носат оваа сезона..
брат нека е и тој ке ти стои за спомен а од новите со фиат и подебели рабови ке си купиш ...x)
Btw дали некој е купувал од јувестор нешто преку картичка кредитна бидејки сакав да зимам капа и маичка па да каже шо како.
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.657
Поени од реакции
5.339
Се најавуваше подолго време дека Давиде Ланзафаме ќе биде позајмен на Бари до крајот на сезонава, и според гол.ком, наредниве 6 месеци играчот ќе се калеми во клубот каде што играше ланската сезона т.е. во Бари, Сериа Б..Давиде Ланзафаме е во ко-сопствеништво на Јуве и Палермо, и беше вклучен во договорот со кој Амаури дојде во Јуве, а Јуве го продаде Ночерињо, и Ланзафаме беше остапен во ко-сопствеништво...
 

G@rfielD

Модератор
Член од
10 февруари 2007
Мислења
10.737
Поени од реакции
9.729
Јас имам еден дрес од Недвед, Тамоил..Ама интересно е тоа што е со жолто на врат, и по рабовите, уште да имаше подебела црна линија, и спонзорот ТамОил да беше Фиат, ќе беше ист како овој што го носат оваа сезона..
Еееееех што се неам ја од Јуве... 3 дреса (2 од Дел Пиеро, едниот спонзор Фаствеб, другиот Фиат, еден од Ибра, спонзор Скај спорт). Ранец за у школо, маица, шорцови, мирисче за у кола, привезок, врвка за мобилен, топка...
 
G

grande-juve

Гостин
јас имам фудбалски чорапи јуве . . . ај сега да ве видам :vozbud:
а прв дрес ми беше кога спонзор беше sony, и плус имам оргинални тренерки од италија и шушкавец од истанбул, секој ден ги носам, едвај ги давам на перење
 
Член од
25 јануари 2008
Мислења
1.839
Поени од реакции
68
јас имам фудбалски чорапи јуве . . . ај сега да ве видам :vozbud:
а прв дрес ми беше кога спонзор беше sony, и плус имам оргинални тренерки од италија и шушкавец од истанбул, секој ден ги носам, едвај ги давам на перење
Jas imam papuci za doma Juventus:D a za dresovi i takvi sitnici da ne zboruvam ednostavno mnogu se :D
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom