Фан Клуб: Интер

Статус
Затворена за нови мислења.

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
5.438
Поени од реакции
6.655
како сте задоволни ? Најдобрите од Италија против најдобрите од Англија...Многу му парира Интер на Челзи според играта и + старите другарчиња Мурињо и Анчелоти...:vozbud:
можеше да биде полошо, на пример наместо да дискутираме, сега да гледавме ждрепка за овоа другово(да не го именувам):pos2:
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.797
Поени од реакции
44.288
како сте задоволни ? Најдобрите од Италија против најдобрите од Англија...Многу му парира Интер на Челзи според играта и + старите другарчиња Мурињо и Анчелоти...:vozbud:
Кои најдобри во Англија бе друже, овие 3 бода не ги прават најдобри, најдобрите таму се Јунајтед, тим кој во секој сегмент ги надигра на нивни терен и каде само среќата и судијата влијаеа на тој резултат ( иако гостуваа без дел од првотимците ), најдобри у секој случај неможеш да ги наречеш Челзи кои како што реков и на претходната страна скоро 4 години немаат осетено голем трофеј, ја сум презадоволен и убеден ко никад дека ке го лапнат ко к*рва к*р, глеам дел од нив летаат у облаци али ако, желбата конечно за голем трофеј си го прави своето.

На крај краева, Мурињо, човекот со кого последен пат видоа и осетија трофеј, им ги знае сите позитивни и негативни страни, таму му се Чех, Тери, Кол, Карваљо, Есиен, Балак, Оби, Дрогба, Малуда, Џо Кол, играчи кои беа таму кога беше он, така да бар ја гајле неам, ко што рече и Бојан, за разлика од Арсенал и Јунајтед, они играат фудбал кој одговара за Интер.
 

D-r-ot

од поликлиника
Член од
8 јануари 2009
Мислења
3.360
Поени од реакции
941
Јуве - Ајакс.

Колку лесна ждребка за Ајакс. Све некои пацери им се паѓаат. :pos2:
 

Cuore Rossonero

Rσššσηєјаσ e ιℓ мισ cυσјає
Член од
18 април 2009
Мислења
2.344
Поени од реакции
345
Челзи нема освоено ништо овие 4 години али увек е меѓу првите и не е за потценување,иако мислам дека само Интер може да ги заебе нив...баш ко што викаш им одговара играта+Мурињо знае како дишат тие играчи...како и да е ,рано е да се прогнозира, Со среќа ! :smir:
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.797
Поени од реакции
44.288
И, одат даље, и? Кој фактор е тоа кога на крај пак го освојуваат големото ништо, реков, само желбата за голем трофеј кој го немаат видено бајаги време ги крева високо, иначе во споредба со Јунајтед биле и ке бидат .... мачкина кашлица, локумче.
 
F

fantomX

Гостин
Кои најдобри во Англија бе друже, овие 3 бода не ги прават најдобри, најдобрите таму се Јунајтед, тим кој во секој сегмент ги надигра на нивни терен и каде само среќата и судијата влијаеа на тој резултат ( иако гостуваа без дел од првотимците ), најдобри у секој случај неможеш да ги наречеш Челзи кои како што реков и на претходната страна скоро 4 години немаат осетено голем трофеј, ја сум презадоволен и убеден ко никад дека ке го лапнат ко к*рва к*р, глеам дел од нив летаат у облаци али ако, желбата конечно за голем трофеј си го прави своето.

На крај краева, Мурињо, човекот со кого последен пат видоа и осетија трофеј, им ги знае сите позитивни и негативни страни, таму му се Чех, Тери, Кол, Карваљо, Есиен, Балак, Оби, Дрогба, Малуда, Џо Кол, играчи кои беа таму кога беше он, така да бар ја гајле неам, ко што рече и Бојан, за разлика од Арсенал и Јунајтед, они играат фудбал кој одговара за Интер.
И, одат даље, и? Кој фактор е тоа кога на крај пак го освојуваат големото ништо, реков, само желбата за голем трофеј ги крева високо, иначе во споредба со Јунајтед биле и ке бидат .... мачкина кашлица, локумче.
У секој сегмент ги надигра....во едно 15-20 минути во второто полувреме. И јас не сум задоволен од тој проклет судија, баш тој истиот кој додаде уште некоја минута на додаденото време, во кое Јунајтед го тепа Сити.

Познавањето на Мурињо на играчите е еден плус за Интер, но тоа не значи дека, готово, се е средено, заради тоа нема да мрднат.

Друго, мислам дека е јасно какво натпреварување е ЛШ, нокаут делот, каде нијанси решаваат во вакви дуели. Плус, зборуваме за двомеч на крајот на фебруари и средината на март.
Самодовербата е добра работа, но твоиве два поста, особено подвелечените делој, вртат накај патетичност и хипокризија. :toe:
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Челзи ни се падна,ни лесна ни тешка ждрепка !

Сметам дека сме во предност највеке поради тоа што Мурињо има работено со повекето фудбалери од Челзи додека беше тренер на истоимената екипа,но тоа не значи дека имаме којзнае каква предност,ке биде доста тешка,напната утакмица и пред се добра за око...па нека победи подобриот и посрекниот (се надевам Интер :))
 

Massimo Moratti

engin90
Член од
4 мај 2008
Мислења
1.341
Поени од реакции
156
Челзи ... :toe: :)

Врти , сучи пак тежок противник ... Единствена предност е тоа што Мурињо ги тренирал , и знае како и што , да не се заебававме во групиве по друго ќе беше ...
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.797
Поени од реакции
44.288
Самодовербата е добра работа, но твоиве два поста, особено подвелечените делој, вртат накај патетичност и хипокризија. :toe:
Koja патетичност и која хипокризија, изјасни се, вака со лепење на неаргументирани префикси аналогни на фантазија не иде. :wink: Ај, ке ти нацртам:

Од споредба на стил на игра, до споредба на освоени титули и прогрес, вие последниве 3 години гледате во грб со име Манчестер Јунајтед ( освен само 2 години од историјата на тимот ), факт, колку и да го негирате тоа, скоро 4 години се без голем трофеј и не гледам причина за оној страв кој дел од вас го бараат тука од фановите на Интер.

Да, еден тон самодоберба, зашто се падна екипа која освен онаа доминација во ерата на Мурињо и непобедливост, кога наликуваше на моќен тим, сега, во споредба со екипи ко Барса, Реал, Јунајтед ми е реков, мачкина кашлица, колки и да не ти одговара тој муабет..
Лани нумеро 3 во Англија, јебига, знам дека сакате да изгледате на тим од нивото на големите гиганти зашто у принцип мавате на дволичност и на моменти троличност и така звучите, али кога ке се погледнете у огледало со само 2 титули освоени пред 3-4 години во ерата на човекот кој моментално е у Интер, друго и ништо не сте покажале .... у овие 50 години, јебига, каде гледаш причина за да јас, како фан на Интер, немам самодоверба против екипа која конечно дојде до онаа онаа '' полнолетност '' ( читај порасна ) и ко благодарница за истото го отпуштија единствениот способен за ноесење на трофеи во Лондон. :wink:
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.901
Поени од реакции
23.296
И време е да доминираат малку италијанските екипи, доста му беше на Челзи и Манчестер :)

Да да, ја очекуем 2-0 за Италија :vozbud:

Син иако си ти грешка, моментално според игрите оваа сезона Челзи е намјоќниот клуб у европа, можеби е дури и пред Барса која не игра брилијатно , сите 3 тима ги победи од големата четворка со ниту еден примен гол, ЛШ исто без проблем играат.
Значи неможеш у никој случај да кажеш дека се мачкина кашлица и бла бла бла.
Но како и да е иако ќе ми биде жал за Карло, навивам за Италијанскиот фудбал и ќе навијам за вас :smir:
 

TheOther1

Interista Per Sempre!
Член од
25 ноември 2007
Мислења
1.346
Поени од реакции
484


Трета англиска екипа ни се паѓа...трета среќа немат бегање. :wink:

Мур ги познава повеќе од доволно играчите па би требало да имаме блага предност, а баш ќе ме занима како навивачите на Челзи ќе го пречекаат на Стемфорд Бриџ. :)
 
F

fantomX

Гостин
Koja патетичност и која хипокризија, изјасни се, вака со лепење на неаргументирани префикси аналогни на фантазија не иде. :wink: Ај, ке ти нацртам:

Од споредба на стил на игра, до споредба на освоени титули и прогрес, вие последниве 3 години гледате во грб со име Манчестер Јунајтед ( освен само 2 години од историјата на тимот ), факт, колку и да го негирате тоа, скоро 4 години се без голем трофеј и не гледам причина за оној страв кој дел од вас го бараат тука од фановите на Интер.

Да, еден тон самодоберба, зашто се падна екипа која освен онаа доминација во ерата на Мурињо и непобедливост, кога наликуваше на моќен тим, сега, во споредба со екипи ко Барса, Реал, Јунајтед ми е реков, мачкина кашлица, колки и да не ти одговара тој муабет..
Лани нумеро 3 во Англија, јебига, знам дека сакате да изгледате на тим од нивото на големите гиганти зашто у принцип мавате на дволичност и на моменти троличност и така звучите, али кога ке се погледнете у огледало со само 2 титули освоени пред 3-4 години во ерата на човекот кој моментално е у Интер, друго и ништо не сте покажале .... у овие 50 години, јебига, каде гледаш причина за да јас, како фан на Интер, немам самодоверба против екипа која конечно дојде до онаа онаа '' полнолетност '' ( читај порасна ) и ко благодарница за истото го отпуштија единствениот способен за ноесење на трофеи во Лондон. :wink:
Овие делови, во главно...
ја сум презадоволен и убеден ко никад дека ке го лапнат ко к*рва к*р, глеам дел од нив летаат у облаци али ако, желбата конечно за голем трофеј си го прави своето.
И, одат даље, и? Кој фактор е тоа кога на крај пак го освојуваат големото ништо, реков, само желбата за голем трофеј кој го немаат видено бајаги време ги крева високо, иначе во споредба со Јунајтед биле и ке бидат .... мачкина кашлица, локумче.
Никој не порекна дека Челзи нема освоено еден од двата големи трофеи, изминативе години, тоа е факт. Исто како што е факт дека тоа не игра никаква улога во двомечов. Сега зависи кој како гледате, Челзи не е на она ниво на кое треба и може да е, но ќе биди.
Минативе сезони како такви, беа лоши, но никој не може да порекне дека Челзи конечно има салам тренер. Веројатно не го мирисате многу Анчелоти од разбриливи причини, но тој е тоа. Салам тренер и газлак како „додаток“. Мурињо бил единствен способен за носење трофеи во Лондон, врви времето, врви времето, врви времето....нови фаци, нови расположенија. Кога еден Дидие Дрогба кажува дека тренерот (читај Анчелоти) „е одличен за сите нас“ и дека го вади „најдоброто од него и од тимот“, јасно е дека, секако, благодарноста вечно останува, но сенката на Мурињо на Стемфорд Бриџ бледнее.

Значи, како што разбрав, самодовербата се темели само и исклучиво само на историјата на клубовите, браво, алал вера. Тоа никој не го порекнува, тие што ги кажа се гиганти низ историјата, Челзи наназад 15 и нешто години се стреми кон височините. Тоа е уште еден факт, нема зошто да го избегнуваме.
Но, не гледам како тој факт има важност, освен, се извинувам, ако цела самодоверба не ја градите на него. Бидејќи, калчо не следам подолго време не знам како Интер игра, но ЛШ следам, и гледам како Интер нема никаква игра за ЛШ, па тука некаде и ја разбирам потребата од омаловажување на Челзи за сопствено издигнување. Пред некое време со еден друг батка расправав за истово, па ќе ти кажам и тебе.
Јасно е дека во вакви ситуации секогаш има провокации и подбуцнувања од противничка страна, и јас би бил пресреќен кога во таков случај некој од противничката страна ќе каже само дека Челзи нема историја е од вчера и сл, а јас едноставно ќе можам да кажам, „па така е, ама вечерва ве наебавме во секој случај“.

Тоа е тоа во глобала, првиот дуел ќе се играл на 24 фебруари, па останете ми поздравени. :helou:

Да да, ја очекуем 2-0 за Италија :vozbud:

Син иако си ти грешка, моментално според игрите оваа сезона Челзи е намјоќниот клуб у европа, можеби е дури и пред Барса која не игра брилијатно , сите 3 тима ги победи од големата четворка со ниту еден примен гол, ЛШ исто без проблем играат.
Значи неможеш у никој случај да кажеш дека се мачкина кашлица и бла бла бла.
Но како и да е иако ќе ми биде жал за Карло, навивам за Италијанскиот фудбал и ќе навијам за вас :smir:
Тешко дека е најмоќниот тим во Европа, особено деновиве, би рекол дека противниците беа патетични. Од Блекбурн, Вулфси до Атлетико Мадрид. Далеку од тоа дека Челзи игра без проблеми, особено одбранбени. Но, ко шо рековме, 24 фебруари, дваипол месеци. Барем Челзи, дотогаш има многу други работи за думање. :smir:


а баш ќе ме занима како навивачите на Челзи ќе го пречекаат на Стемфорд Бриџ. :)
Слично ко Аврам некни, со силни аплаузи. :toe:
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.797
Поени од реакции
44.288
Значи, како што разбрав, самодовербата се темели само и исклучиво само на историјата на клубовите, браво, алал вера. Тоа никој не го порекнува, тие што ги кажа се гиганти низ историјата, Челзи наназад 15 и нешто години се стреми кон височините. Тоа е уште еден факт, нема зошто да го избегнуваме.
Но, не гледам како тој факт има важност, освен, се извинувам, ако цела самодоверба не ја градите на него. Бидејќи, калчо не следам подолго време не знам како Интер игра, но ЛШ следам, и гледам како Интер нема никаква игра за ЛШ, па тука некаде и ја разбирам потребата од омаловажување на Челзи за сопствено издигнување. Пред некое време со еден друг батка расправав за истово, па ќе ти кажам и тебе.
Не ставрно незнам како другачие да ти нацртам дека Челзи во моментов, и по Мурињо, не ги гледам како моќна екипа, каде виде во мојот пост дека стриктно историјата ( иако и таа има удел за користење на зборот гигант ) е она кое мене ми влева еден тон самодоверба пред овој дуел.
Интер нема успех во ЛШ, но и Челзи нема, тој податок дека стигнува подалеку во ЛШ од Интер важи за последниве 5-6 сезони, не и претходно.
И каде виде дека јас ги омаловажувам Челзи, или зборењето на објективната вистина за тебе е омаловажување ?
Шампионот на Италија игра со екипата број 3 од Англија, ова не е историја ова е свежо, од оваа година, шампионот на Италија игра со екипа која сезонава со преполовен Јунајтед на домашен терен се бранеше, играат со екипа која на гостински теренз загуби од Вила, Виган, Сити, на домашен терен прими 3 гола од очајниот Евертон, ова не е историја, ова е свежо, од сезонава, 4 кратниот шампион на Италија игра со екипа чиј максимум во Англија е лузерски, второ место у последниве 3 години, ова не е историја, ова е свежо. Сега најверојатно виде на што ја темелам јас мојата самодоверба, т.е., виде дека мижиш пред одредени работи во моите постови и удираш на некоја наводна хипокризија за која подоле ке видиш дека кај тебе, и дел од вас, фанови на Челзи е у принцип застапена.

Е сега друго, по одењето на еден феномен како Роналдо, по 100те повреди кај Јунајтед, почнувајки од првиот голман ( алтернативите и самиот знаеш колку се пацерски, попацерски се и до Чех сезонава ), завршувајки со цела одбрана освен Евра, Јунајтед во споредба со лани е послаб, и тоа бајаги послаб но тука им е с'ржта и душата наречена Ферги, било кој друг тренер во една ваква ситуација и ке беа бетер од Ливерпул, тоа ти го знаеш, тоа го знаат и оние повозрасни и објективни нивни фанови тука.
Челзи е само, повторувам, само 3 бода пред нив, ова не е историја, ова е свежо, Челзи е само 3 бода пред Јунајтед кој за разлика од лани е скалило подоле, јас не гледам тука што Карло направил за да наеднаш стане тренериште за Челзи, се што гледам е дека не искористи прилика да им бега 9 бодови пред низата лесни мечеви во наредни 8 кола за Челзи.

Има уште 1001 причина, која не е аналогна на омаловажување и на историјата, а истата резултира со тонот самодоверба кај мене.
Дено ви црташе дека не сте силна екипа, ја само потпис ставам на истото, али ти како фан на Челзи, нормално, со доза на фантазија и did сеуште го ставаш твојот тим помеѓу оние големи гиганти страв и трепет за останатите а свесен си дека тек полнолетноста ја добија у 2003 година а по Мурињо биле увек број 2/3 у Англија .


п.с. Постов важи и за Марли, колку да укапира што кажал, како можеш екипа која губела од Вила, Виган, Сити и тн и тн да ја ставаш во кош со екипа ( Барса ) која сезонава нема пораз, не зезај, ја претера.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom