Фан Клуб: Интер

Статус
Затворена за нови мислења.

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.624
Поени од реакции
43.480
da ne bese cezar neznam sto ke se slucese so inter
bravo za nego
Сто ке се случеше, 3 директни удари 2 му влегоа . Денес и не беше на ниво дечкото реално гледано .
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.924
Убаво ти кажа, нешто паметно ако имаш да кажеш кажи, не фрлај кал на добрите момци од фан клуб Барса жити све, уживај си во триумфот ко останативе, не глеам резон за тролање од твоја страна . :wink:
Ајде ги избиршав,само можев да замислам што ќе беше у наш фан клуб да победевте ама ајде...
 

Jax Rebel

Navajo Rider
Член од
6 јули 2008
Мислења
5.258
Поени од реакции
2.253
Да ви кажам право, читајќи постови на повеќе форуми за Интер и Барселона се повеќе сум убеден дека овој пораз е токму она што ни требаше. Сигурно ова е под услов ако И Само Ако го продолжиме натпреварувањето со победа на домашен терен против рускиот шампоион. Да појаснам што мислам:
Во колку извојувавме победа денеска тоа за нас ќе значеше сигурен настап во нокаут фазата. Ние секако ќе бевме полни самодоверба и во наредните мечеви ќе влегувавме се мисла: кога ја тепавме Барса, зошто да го тепаме Реал/Манчестер/Челзи! И баш тоа ќе не упропастеше. Баш тогаш ќе го допревме дното, бидејќи ќе подфрлевме при првиот напад. Вака денес видовме колку ни се можностите со ваков тим и со ваков менталитет. Ова секако ни остава простор за корекции во начинот на игра и пред се во стартните 11-тмина. Мислам дека Мурињо го изгледа натпреваров и ги виде грешките кои ги правевме. Секако ова е и во ситација кога фали нашиот најсилен(и единствен) креативец Снајдер. Во случај да победиме со Рубин дома, ќе имаме избор за дуелите од нокаут фазата поради се поизвесното приклучување на Пандев во нашата екипа или барање на друг партнер на Снајдер!

Се на се мислам дека не треба многу да очајуваме после денешниот (не)поволен резултат. Како што кажа погоре Syn овој натпревар секако ќе биде заборавен ако побеидме со Русите!
 

|И.И|

говно интерашко
Член од
24 јуни 2008
Мислења
5.562
Поени од реакции
6.676
Да имаше ти не би бил тука.
Да беше баба мушко ке се викаше Душко работава...ај биди добар и види горе десно на форумов има едно нешто се вика "Одјави Се" и дури и сам себеси ке си направиш услуга,,, ах деца деца
 
M

Mario Gómez

Гостин
Кога одиш на натпревар и каде од почеток ти е врежано дека нема шанси да победиш и плус од почеток со два повеќе на среќа голови се наоѓаш во минус, не постои екипа што може да се врати. Мене повеќе ми изгледаше како да нема желба за игра, можеби така делуваше затоа што како многу пати што сум напоменал, ви фали играч во средината, играч кој е најбитниот дел од тимот, што ќе ги поврзе тие конци. Нешто што Шнајдер донегде добро го игра, играч што Мунтари и Станковиќ не се. Жално е да гледаш дека во средината се повеќе дефанзивно ориентирани играчите. Се надевам на крај се добро ќе испадне, и ЛШ нема да го изгуби квалитетот.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.624
Поени од реакции
43.480
Ајде ги избиршав,само можев да замислам што ќе беше у наш фан клуб да победевте ама ајде...
Е што ке беше де, детски муабетчиња ха ха хи хи изгубивте, Реал ке ве дотепа и слично, муабети кои ке беа тргнати од страна на модераторите со тек на време .
На крај краева, не се угледуј на таквите . :wink:
 

Il Fenomeno

non mollare mai
Член од
14 март 2007
Мислења
3.226
Поени од реакции
707
Сега треба само да се победи Рубин.Барса беше подобра денес не ни даде голови од акција туку од прекини на грешка на Интер си ја играа они нивната игра која ми станува досадна само масират топка.
На Барса само Челзи може да им разбие игра.

Кај Интер проблемот е што некои играчи немат победничи менталитет и самодоверба и се покакуват во вакви натпревари.

Ова исто излезе како Манчестер 0-0 0-2

Сепак мислам дека Интер со Снајдер и без него не е исто.
 

Jax Rebel

Navajo Rider
Член од
6 јули 2008
Мислења
5.258
Поени од реакции
2.253
Ах, ај и да ви го покажам новото аватарче и одам на спиење! Мора да го носам до 8 Декември:kesa:
 
Член од
24 октомври 2008
Мислења
1.382
Поени од реакции
248
Кога одиш на натпревар и каде од почеток ти е врежано дека нема шанси да победиш и плус од почеток со два повеќе на среќа голови се наоѓаш во минус, не постои екипа што може да се врати. Мене повеќе ми изгледаше како да нема желба за игра, можеби така делуваше затоа што како многу пати што сум напоменал, ви фали играч во средината, играч кој е најбитниот дел од тимот, што ќе ги поврзе тие конци. Нешто што Шнајдер донегде добро го игра, играч што Мунтари и Станковиќ не се. Жално е да гледаш дека во средината се повеќе дефанзивно ориентирани играчите. Се надевам на крај се добро ќе испадне, и ЛШ нема да го изгуби квалитетот.
Да да да да да сеа се кажа јас сепак мислам дека вие изигравте поубаво и вие требаше да победите денеска .. длабоко се извинувам :tapp:
 
¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин
Џабе е да ги коментираме грешките, кога се знае дека и понатаму исто ке играме. Со Занети во средина :tapp:, и со Мота у пакет со Станко и Камби... Јас не знам, и не разбирам со кој ум. Кваерзма зошто го држе резерва? Да не случајно некој од стартерите од средината е подобар од него? Нема врска, барса не прегази.
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
bb[noone];3108707 напиша:
Да да да да да сеа се кажа јас сепак мислам дека вие изигравте поубаво и вие требаше да победите денеска .. длабоко се извинувам :tapp:
Па и двата гола беа примени по грешки на одбраната на Интер...:toe:
 
Член од
24 октомври 2008
Мислења
1.382
Поени од реакции
248
Па и двата гола беа примени по грешки на одбраната на Интер...:toe:
Гледај сега сакаш да кажеш дека Анри кога ги навлече 2ца кон него тоа било грешка на играчите на Интер ? па тоа ти е исто како кога МЕси,Ето,Милито или било кој друг играч дрибла некој играч и викаш тоа е грешка на играчот што го дриблаат и голот е насреќа...
 
Член од
22 август 2009
Мислења
615
Поени од реакции
221
Како прво голема критика до Канал 5, вклучување во утакмица на 1 мин и 15 сек, до 5 минута се чекаше коментаторов да ги каже составите. На дечкиве од Велес не им посветија ни две минути, да ги прашаа нешто како што треба, да им дозволат да кажат дека биле во Италија да го гледаат Интер итн.
Коментаторов катастрофа, вика според формацијата на Интер од авион се гледало дека ќе се браниме, иако настапуваат Ето и Милито. Едно време и преку глава ми дојде од толку гомна јадње, на пример кога досудија фаул над Анри, не ми текнува со кој се судри, иако јасно се гледа на насиот прв стига до топка, а французов се удира од него, според него нема никакви делими тука. Почна да ми недостига игорче искрено!
Кога сме кај натпреварот заслужена победа на БАрса. Мислам дека Интер одигра далеку под својот капацитет, а главна вина кај мурињо. Конкретно за овој натпревар лоша поставеност на играчите, средниот ред беше многу далеку од стоперите кога имавме топка, а овие не се снајдоа најдобро, па само долги топки, а милито ретко кога ке смиреше некоја. Мурињо е кривецот и за шнајдер, треба да се внимава кога се купува играч на позиција на која сме најтенки, да не биде подложен на повреди, и да може да врзе повеќе од 3 утакмици. Се изненадив кога го стави кварезма, иако немасе друг избор на клупа. На важна утакмица го враќа на терен, а со послаби екипи и кога имаме водство го става во 89 мин. Иначе мислам дека на кварезма не му се даде доволна шанса да се покаже, мислам дека може да најде место во овој тим. Заедно со Балотели каков и да е мора да се користат повеќе. Цел среден ред под ниво, се сложувам со Син дека занети повеќе не игра на ниво од порано, и мислам дека треба да се бара замена. Ето имаше желба, се бореше ама и судијава на почеток некако како да зезасе, ама тоа е кога игра Анри.
Иначе ништо не е загубено, следно коло и со нересен резултат може да одиме понатаму, под услов динамо да не тепа. Иначе мислам дека на барса ке и биде доста теско во киев, а и на нас, стандардо се ке решаваме во последни минути.
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Ај бе , дај бидете реални бар малце :) Денес Барса играше подобро , мада 2та гола паднаа по наши грешки , ние немавме ниедна шанса ... и јасно беше кон што се иде со 4те деструктивци -.- ИКС ...ама Кур икс коа примивме гол по глупа грешка па и уште еден набрзинка .....

Здравје Мурињо треба да почне да размислува за менување на формацијата и да почне да употребува крила или нешто ....ова со контрола на теренот (БАРЕМ СО ОВИЕ ИГРАЧИ , не му иде против ГОЛЕМИ ЕКИПИ)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom