Фан Клуб: Интер

Статус
Затворена за нови мислења.
C

CheeEeZ!

Гостин
Во натреварувачки дух денес!Посакувам сите да се радуваме вечЕР! Forza inter!!!

 

Blaster

Sex, Drugs & Rock'n'Roll
Член од
9 ноември 2008
Мислења
1.742
Поени од реакции
44
toa bese sporedbata na prviot mec igrase samo 1 tim,na vtoriot isto.Na prviot isto imase nedosuden penal vrz Henry,kako i nekoi igraci koi bea pomiluvani od strana na sudiata.Isto i na vtoriot imase sudiski greski.Pa na krajot pobedi fudbalot,najdobriot tim vo evropa cela sezona,za da na krajot ne gi macat fudbalerite na Manchester 120 min kako prelani,im padna zal pa gi ispratija doma za 1 cas igra.

i izvinete za off topic,stvarno nepotrebno od moja strana:)
Не бе другар, победи ракометот! Тоа е она што го знаат Барселона, доказ:

1. Анри со Ирска
2. Второто место на Меси (избор за најнерегуарно постигнати голови со рака)
3. Третото место на не знам кој беше за истоиот избор.
4. Пике со Челзи
5.Ето со Челзи.

Уште едно прашање. А што ќе победеше ако Челзи продолжеше натаму? Хинт: Сигурно не ракометот!
 

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
5.410
Поени од реакции
6.546
Драги дами и господа, без разлика дали се собирате или не во 20.00 сите пред ТВ не за друго мене ке ме даваат(личен на мајка) :).
Одиме во Емисија не за да креваме врева, не за да дигаме чалам ако победиме одиме да им покажеме на цела Македонија како се навива за клуб. Едни и единствени навивачи кои заедно секогаш следат фудбал, единствени навивачи кои од љубов кон клубот изработија веб страна-
тоа сме ние ИНТЕРИСТИ МАКЕДОНИЈА!!!
нашиот пример нека го следат сите-миланези,јувенташи, црвени,бели шарени големи и мали! здравје една ден и вие како нас да почувствувате емоции кои само со групно навивање можат да се почувствуваат!!!!
Ajt, идам ја знамево интерашко на Занети да му го дадам, вечер кај Филе да се вее у емисија :) .
2-3 пати по пат, го вадам од џеб го гледам знакчето ми се наежува кожата и пак го враќам назад во внатрешниот џеб близу до срцето!
фала Син вечер има со гордост да го веам среде скопје после победата :smir:
 

LeoMessi10

Lionel Andress Messi
Член од
12 април 2008
Мислења
2.316
Поени од реакции
268
Се клади некој јунак у аватар?
ако Барса тепа ја него аватар ако нерешено или Интер тепа он мене!
 

_The Great_

Il Genio
Член од
18 јуни 2008
Мислења
5.955
Поени од реакции
3.318
Ок, гледам ништо од собиранката иако планирав да идам :) Али ај, против Јубе или Казан ќе се собереме обавезно.

Инаку вечер не чека тежок дуел, јас се надевам на поволен резултат, имаме квалитетен тим, фантастичен тренер и супер клупа за да се оствари тоа, нека ни е со среќа вечер. FORZA INTER !!!
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.033
Поени од реакции
1.146
Не си со мене со каталонец5 си!
Има некој побрзо!
Ај со мене :)
Значи ти типуваш кец а јас x2 :)
А за аватари ќе смислиме утре, планирам да излегувам после натпреварот.
 

D-r-ot

од поликлиника
Член од
8 јануари 2009
Мислења
3.360
Поени од реакции
941
Смешно ке биде што пола од фан клуб на Барса ке ги сменат аватарите :)

Инаку Интер испрати жалба за суспензијата на Маикон од два натпревари.
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.694
Поени од реакции
6.215
Абе не се секирај за маикон и онака сме појаки од јуве и ке освиме титула,глеј денес да тепаме и на цел свет да им доказаме дека интер вреди,а највеќе на ибра кој ке зазали што замина од интер:toe:

Овие пишуваат дека во стартниот состав ги нема ни меси ни ибра за барса,викаат дека е официјално хаха,па нив пораз не им бега
 
Член од
25 ноември 2008
Мислења
1.026
Поени од реакции
682
Barcellona: 1 Valdes; 2 Dani Alves, 3 Piquè, 5 Puyol, 22 Abidal; 6 Navi, 16 Busquets, 15 Keita; 8 Iniesta, 17 Pedro, 14 Henry;
A disposizione: 13 Pinto, 4 Marquez, 9 Ibrahimovic, 10 Messi, 11 Bojan, 19 Maxwell, 28 Jonathan;
Allenatore: Pep Guardiola

Inter: 12 Julio Cesar; 13 Maicon, 6 Lucio, 25 Samuel, 26 Chivu; 4 Zanetti, 19 Cambiasso, 8 Thiago Motta; 5 Stankovic; 22 Milito, 9 Eto'o;
A disposizione: 1 Toldo, 2 Cordoba, 7 Quaresma, 11 Muntari, 14 Vieira, 23 Materazzi, 45 Balotelli;
Allenatore: José Mourinho


Барса без Ибра и Меси во почетниот состав, Интер без Снајдер.Очекувам ПОБЕДА.FORZA INTER

Сега видов дека и Кварезма е земен во резервите.Тој ќе ја реши хахахаа:vozbud:
 

D-r-ot

од поликлиника
Член од
8 јануари 2009
Мислења
3.360
Поени од реакции
941
ИбрО и Меси на клупа. Снајдер не е ни на клупа. Хм....

Не се знае, ке биде тесно :)
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.694
Поени од реакции
6.215
Добро е не им играат меси ни ибра ја си ја стаив сингл за 300 нормално за интер, па ке видиме кој ке победи иначе штета снајдер не ни игра.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.743
Поени од реакции
44.040
Oпа, ова со Снајди изненади багатела, ко и Меси и Ибро, или Лапорта и Морати имале еден од многуте заеднички ручеци годинава или нешто друго е у прашање . :tv:
А и овие пацериве уште 0-0 се .
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom