Фан Клуб: Интер

Статус
Затворена за нови мислења.

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.924
Гледам многу сте ми оптимистични за вечер,да не сака некој кладба у аватарче?:icon_lol:
 

D-r-ot

од поликлиника
Член од
8 јануари 2009
Мислења
3.360
Поени од реакции
941
Гледам многу сте ми оптимистични за вечер,да не сака некој кладба у аватарче?:icon_lol:
Имаш :)

Барселона тепа, јас носам, Интер тепа, ти носиш. Нерешено не важи. :)

Deal?
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.510
Поени од реакции
14.163
Што состав се очекува за вечер, претпоставки нешо ? Снајперот ќе игра ? =)
 

D-r-ot

од поликлиника
Член од
8 јануари 2009
Мислења
3.360
Поени од реакции
941
Што состав се очекува за вечер, претпоставки нешо ? Снајперот ќе игра ? =)
Нешто вака...

Цезар, Маикон, Киву, Лусио и Самуел, Занети (Мота), Камбјасо, Станковиќ, Снајдер, Ето и Милито.

Средината со Снајдер би била многу покомплетна но тогаш еден од деструктивците би бил на клупа. Нападот си е стандарден со тоа што Балотели сигурно ке влезе во второ полувреме.
 

Ibrakadabra

Wimoweh, wimoweh...
Член од
17 јуни 2007
Мислења
1.650
Поени од реакции
702
Ц ц ц ц ако ја не ве организирам не можете да се соберете... :pos2::pos2: (шала)

Ја не можам да ве дружам ако се соберете, од оправдани причини :)

Интересна утакмица ќе биде... Нека го пушти Балотели да игра од 1ва минута (нешто што нема шанси)...
Сепак, песимист сум за вечер, на Барса и те како и треба победа, но ништо не се знае...
 

bRutal savaGe

ಠ_ಠ
Член од
10 јули 2009
Мислења
4.213
Поени од реакции
88
ајде обезбедете го првото место ве чека Реал после у 1/8 финале, ја договоривме со Мишел :wink:
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.626
Поени од реакции
43.482
Oткажавме де собиранка, нема везе, имајте у памет зацртано, наредна нека ни биде со Јуве и евентуално Рубин по потреба, што значи не овој викенд, наредниот, ја праиме 100%, па макај и 3ца се пријавени ебаго :D .

Ajt, идам ја знамево интерашко на Занети да му го дадам, вечер кај Филе да се вее у емисија :) .
 

TheOther1

Interista Per Sempre!
Член од
25 ноември 2007
Мислења
1.346
Поени од реакции
484
- Собиранка нешто в Охрид???
Ти и јас само :) + мојме IoSono да го земиме (колку шо знам од Струга е) Охридско-Струшко собирање :icon_lol:.

Очекувам гол од овој човек вечер :wink:
 

bojann1

desmosedici rr
Член од
7 ноември 2007
Мислења
1.234
Поени од реакции
41
Пред нас следуваат пет клучни натпревари за период од 20 дена или во просек натпревар на секој четири дена.

Ова е моментот кога се крши сезоната кога се оделуваат момчињата од мажите. Ова е моментот кога можеме да покажеме дали имаме менталитет и способносат за тројна круна.

Вечерва против Барса очекувам да ја копираме тактиката на Челзи. Да го паркираме Автобусот пред Цесар и да ја чекаме својата шанса преку контра. Барса игра катастрофално во одбрана и сигурен сум дека ќе направат некоја грешка која ќе треба да ја искористиме.

За да се оствари целта мислам дека може да ризикуваме и да го оставиме најдобриот стрелец Милито на клупата и да играме само со еден шпиц Самуел Ето и петорица во средниот ред Снајдер, Дејо, Мота, Камбијасо и Занети.

Ќе треба да упатуваме многу удари од далечина пошто Валдес е голем киксер и сигурен сум дека од неколк обиди, Дејо Мота или Снајдер еднаш ќе ја затресат мрежата.

Посакувам победа како и секој навивач на Интер но ќе видиме дали желбите и можностите се исти.

Се читаме по натпреварот и се надевам дека ќе славиме пласман во следната фаза.
 
B

Beck's

Гостин
Пред нас следуваат пет клучни натпревари за период од 20 дена или во просек натпревар на секој четири дена.

Ова е моментот кога се крши сезоната кога се оделуваат момчињата од мажите. Ова е моментот кога можеме да покажеме дали имаме менталитет и способносат за тројна круна.

Вечерва против Барса очекувам да ја копираме тактиката на Челзи. Да го паркираме Автобусот пред Цесар и да ја чекаме својата шанса преку контра. Барса игра катастрофално во одбрана и сигурен сум дека ќе направат некоја грешка која ќе треба да ја искористиме.

За да се оствари целта мислам дека може да ризикуваме и да го оставиме најдобриот стрелец Милито на клупата и да играме само со еден шпиц Самуел Ето и петорица во средниот ред Снајдер, Дејо, Мота, Камбијасо и Занети.

Ќе треба да упатуваме многу удари од далечина пошто Валдес е голем киксер и сигурен сум дека од неколк обиди, Дејо Мота или Снајдер еднаш ќе ја затресат мрежата.

Посакувам победа како и секој навивач на Интер но ќе видиме дали желбите и можностите се исти.

Се читаме по натпреварот и се надевам дека ќе славиме пласман во следната фаза.
1 bold+2 bold=Nemanje mentalitet za trojna kruna
a za 3 bold bidi po precizen i kazi od 20% posed na topka vecer kolku sutevi bi mozelo da ima kon golot na valdes
pozdr:smir:
 

Il Fenomeno

non mollare mai
Член од
14 март 2007
Мислења
3.226
Поени од реакции
707
Мајкон е казнет две кола пропушта и Јувентус значи.
А Јуве пак е казнет парично само заради расистички навреди кон Балотели на мечот со удинезе а правилникот за вакви испади предвидува суспензија на терен.Замисли жабарот Липи кога го прашаа за расистите вели немал коментар.
http://www.corrieredellosport.it/Notizie/Calcio/88014/Cori+Balotelli,+Juve+multata

Вечерва мислам Ето или Снајдер ќе ѓи реши.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom