Фан Клуб: Интер

Статус
Затворена за нови мислења.

Marso

Io sono INTERISTA!
Член од
22 јануари 2006
Мислења
1.456
Поени од реакции
311
Ај остајте ги децата, било што да се направи, само да е со љубов направено :) Имаме прволигашки клубови кај нас кои не најдоа за потреба да направат страница, демек 21 век сме и се тоа, па што останало за другото... вака барем од ентузијазам, нешто се прави.

Инаку ако сакате навистина да видите професионално направена презентација за наш фудбалски работник, т.е. поранешниот селектор Џиџи, сегашен тренер на Металург, повелете.



ако вака знае англиски како што пишува на страницата...

едит: не го заприметив тоа fooDball што пишува, 2 реда под тоа обележаното......... ПРАЈСЛЕС

ре едит: кога ќе разгледам подобро.... се од ова е ЛОМ пишано хахахахаах
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.020
Поени од реакции
1.135
Гледам сеа НБА на спорт клуб и имаше најава за директен пренос на Болоња - Интер во Сабота 18:00. Нема потреба од барање стримови :)
 
Член од
13 октомври 2009
Мислења
2.638
Поени од реакции
1.233
Вака сеа. Мене од агенција ми пратија понуда за Интер - Милан

1. Аранжманот без карта за натпреварот и без виза изнесува 11.700 во кое е вклучено нокевање во милано после мечот.

2.картата за натправарот изнесува 195 евра ( што е малце многу )

3.И виза не е урачуната ( најверојатно нема да треба )

Значи можете да се јавите на 312 34 77 и да си прашате се што ве интересира
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.487
Поени од реакции
58.770
Вака сеа. Мене од агенција ми пратија понуда за Интер - Милан

1. Аранжманот без карта за натпреварот и без виза изнесува 11.700 во кое е вклучено нокевање во милано после мечот.

2.картата за натправарот изнесува 195 евра ( што е малце многу )

3.И виза не е урачуната ( најверојатно нема да треба )

Значи можете да се јавите на 312 34 77 и да си прашате се што ве интересира
Што бараш на Интер - Милан? Оди на некое дерби, многу се 195 евра за да гледаш полесен тренинг :pos:
 
Член од
13 октомври 2009
Мислења
2.638
Поени од реакции
1.233
Што бараш на Интер - Милан? Оди на некое дерби, многу се 195 евра за да гледаш полесен тренинг :pos:
Абе брат за оваа утакмица организираат . Мене ми е да ги глеам Интер , па дали играле со ботови како Милан или со Лече кој се у ист ранг мене ми е гајле. Јас идам ги глеам Интерашите

Дали некој до сега праќал маил на сајтот на интер и ако праќал да ми каже како се праќа дека неможам да пратам ??!?!?
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.626
Поени од реакции
43.482
Скоро 200 евра карта, скапо е скапо е, ПРЕСКАПО е .

Ти ебам управата, сериозен сум, Curva Nord веќе го изрази својот револт за прескапите билети сезонава, па после стадионот нема да биде исполнет до крај, мн јасно .

Eве ви еден банер од мечот со Динамо Киев каде е изразено незадоволството од скапите билети, а е дадена споредба со цената која ја плаќаат фановите на Милан :



Oстајте муабет, второлигаши а у, во право се, прескапо е !!!

п.с. 200 евра карта не веруем да е бе, освен ако сакаш да седиш до Морати и Галијани е*аго, знам ја коа бев у Милано, ден пред мечот Интер - Каљари картите се движеа од 15 до 50 евра, ваљда има поевтини варијанти .
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.487
Поени од реакции
58.770
Абе брат за оваа утакмица организираат . Мене ми е да ги глеам Интер , па дали играле со ботови како Милан или со Лече кој се у ист ранг мене ми е гајле. Јас идам ги глеам Интерашите

Дали некој до сега праќал маил на сајтот на интер и ако праќал да ми каже како се праќа дека неможам да пратам ??!?!?
Ценовник за Сериа А: http://inter.it/en/biglietti/prezzi.html
Ценовник за ЛШ: http://inter.it/en/biglietti/prezziCL.html
Он-лине купување: http://inter.it/en/biglietti/acquista.html

За маил подобро пиши му на Billy Rieka тие патуваат организирано, добиваат попусти итн... човекот кажа дека ќе помогне ако некој сака да оди на натпревар.

 
Член од
13 октомври 2009
Мислења
2.638
Поени од реакции
1.233
Ценовник за Сериа А: http://inter.it/en/biglietti/prezzi.html
Ценовник за ЛШ: http://inter.it/en/biglietti/prezziCL.html
Он-лине купување: http://inter.it/en/biglietti/acquista.html

За маил подобро пиши му на Billy Rieka тие патуваат организирано, добиваат попусти итн... човекот кажа дека ќе помогне ако некој сака да оди на натпревар.

Знам брат дека е прескапа картата. Овие од агенција изглеа сакаат да ме заколат , а иначе оваа карат од 195 евра била за позади гол , ненормален е тој бе. Му викам па тие карти позади гол има за 27 евра и тој уште ми вика нема веќе од 27 евра само вакви има , а на интер.ит вакви карти не постојат за позади гол а се 195 евра !!!!!!

А иначе видов на сајтот за онлине купување ама нема уште ивадено за со Милан утакмицата , па затоа сакав да пишам меил да видам кога ќе ги пуштат тие карти.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.487
Поени од реакции
58.770
Знам брат дека е прескапа картата. Овие од агенција изглеа сакаат да ме заколат , а иначе оваа карат од 195 евра била за позади гол , ненормален е тој бе. Му викам па тие карти позади гол има за 27 евра и тој уште ми вика нема веќе од 27 евра само вакви има , а на интер.ит вакви карти не постојат за позади гол а се 195 евра !!!!!!

А иначе видов на сајтот за онлине купување ама нема уште ивадено за со Милан утакмицата , па затоа сакав да пишам меил да видам кога ќе ги пуштат тие карти.
Мој совет ти е: заеби агенција, купи си карта он-лине, ќе ти стигне со твое име и презиме на неа, а и за пат можеш сам да се организираш. Агенцијата ќе го направи истото што и ти само ќе те заколе. Имаш интернет, се можеш да резервираш и да платиш он-лине, поевтино ќе поминеш. Ако ги начекаш дечките од Риека за пат, можеш да си организираш ноќевање во Риека на пример, ќе ти кажам кај има за 25 евра сосема пристојно ноќевање, пошто сум бил. Мислам јас кога ќе одам, здравје, во предвид ми е таа варијанта: Пат до Риека 100 евра повратна, од тука со Хрватите (ќе прашаме колку), ноќевање 25 евра, + карта. Мислам дека тоа е најевтина варијанта, со исклучок на групно патување од овде.

P.S. мислам дека фан-клубовите треба да резервираат карти 40 дена пред натпревар, значи картите во продажба би требало да се пуштат после тоа.
 

Marso

Io sono INTERISTA!
Член од
22 јануари 2006
Мислења
1.456
Поени од реакции
311
Мој совет ти е: заеби агенција, купи си карта он-лине, ќе ти стигне со твое име и презиме на неа, а и за пат можеш сам да се организираш. Агенцијата ќе го направи истото што и ти само ќе те заколе. Имаш интернет, се можеш да резервираш и да платиш он-лине, поевтино ќе поминеш. Ако ги начекаш дечките од Риека за пат, можеш да си организираш ноќевање во Риека на пример, ќе ти кажам кај има за 25 евра сосема пристојно ноќевање, пошто сум бил. Мислам јас кога ќе одам, здравје, во предвид ми е таа варијанта: Пат до Риека 100 евра повратна, од тука со Хрватите (ќе прашаме колку), ноќевање 25 евра, + карта. Мислам дека тоа е најевтина варијанта, со исклучок на групно патување од овде.

P.S. мислам дека фан-клубовите треба да резервираат карти 40 дена пред натпревар, значи картите во продажба би требало да се пуштат после тоа.
јас мислам дека најубаво е БилиРиека да го распрашаме, дечкото се понуди за соработка и за помош, па ако се организираме најубаво мислам дека е преку него...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom