Фан Клуб: Јувентус

Статус
Затворена за нови мислења.

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.337
Поени од реакции
2.224
Донекаде си во право.
Па и ја би типувал да остане, трансферите ги правеше добро не зимаше ѕвезди но ги праваше ѕвезди Јуве, како што е Сисоко го немаше во Ливерпул никаде дојде во Јуве стана најдобриот играч од средината со офанзивни задачи исто така и Поулсен да не зборувам за Григера и што ги напомени.


Но да прашам каде е Боунсонг, што бидна со него? Заборавив еј, добар играч беше за замена го продадовме? што биде?
 
Член од
22 април 2008
Мислења
549
Поени од реакции
93
Донекаде си во право.
Па и ја би типувал да остане, трансферите ги правеше добро не зимаше ѕвезди но ги праваше ѕвезди Јуве, како што е Сисоко го немаше во Ливерпул никаде дојде во Јуве стана најдобриот играч од средината со офанзивни задачи исто така и Поулсен да не зборувам за Григера и што ги напомени.


Но да прашам каде е Боунсонг, што бидна со него? Заборавив еј, добар играч беше за замена го продадовме? што биде?
Во Лион мислам дека игра Боумсонг. Мислам дека е продаден комплетно, не е на позајмица.
 

Vinnetou

Continium Transfunctioner
Член од
15 мај 2005
Мислења
3.513
Поени од реакции
482
Донекаде си во право.
Па и ја би типувал да остане, трансферите ги правеше добро не зимаше ѕвезди но ги праваше ѕвезди Јуве, како што е Сисоко го немаше во Ливерпул никаде дојде во Јуве стана најдобриот играч од средината со офанзивни задачи исто така и Поулсен да не зборувам за Григера и што ги напомени.


Но да прашам каде е Боунсонг, што бидна со него? Заборавив еј, добар играч беше за замена го продадовме? што биде?

Poulsen сеуште не успеа да се докаже.
 
Член од
8 февруари 2008
Мислења
693
Поени од реакции
10
Јувентус без конкуренција во Италија

Најтрофејниот италијански клуб Јувентус има навивачи речиси колку што имаат Милан и Интер заедно, покажуваат резултатите на истражувањето кое што го спровел реномираниот Нилсенов институт.

Торинскиот клуб, кој во 111 годишната долга историја 27 пати бил шампион во Италија, два пати го освоил Куп на шампионите, три УЕФА купа, Куп победници на куповите и два Интерконтинентални купа, во Италија има 10.04 милиони навивачи.

На второ место е Интер, кој титулата шампион на Италија ја освоил 16 пати, а првак на Европа бил два пати, со 5.928.000 навивачи, додека седумкратниот европски шампион Милан, со освоени 17 титули во Италија има 5.818.000 навивачи.

Понатаму следат Наполи со 2.887.000, Рома со 2.493.000, Фиорентина со 2.080.080 навивачи.

Најмалку навивачи во Серија А, се на се 48.000 има Киево.

go imase ovoj podatok ama ete taka za dusmanite
neka crknat dusmanite. FORCA JUVE
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Одсекогаш сме биле први во се и сешто. Така и во навивачи така да не ве чуди :)
 

THE_PIRAT

Avanti Formica atomica!
Член од
14 февруари 2007
Мислења
2.508
Поени од реакции
79
Малиот Тобиас(синот на Дел Пиеро) интервјуиран од лично Дел Пиеро погледајте кој ке биде наредниот Јувентино:icon_lol:
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.224
Поени од реакции
8.093
Sto se odnesuva do Seko, moze komotno da si odi. Od uspesnite transferi bi gi izdvoil onie na Amauri i Sissoko, dodeka mladite igraci se i onaka proizvod na mladinskata skola na Juve i koga togas ke dobieja sansa vo prviot tim. Spored ova toj ne e zasluzen za nivniot napredok kako igraci, nitu pak gi donel vo Juventus. Seko e samo bleda senka na Don Luciano Moggi. Za potsetuvanje, i Moggi ne se rasfrlase so milioni za igraci a pak bea od svetska klasa i sposobni da go dovedat Juve do tronot. Sega samo kaskame zad Inter vo nadez daka ke kiksiraat na nekoj mec. Za ekipa kako Juve, PREMALKU.
 

Маци-

ragazzo pazzo
Член од
17 април 2007
Мислења
6.184
Поени од реакции
3.513
Јувентус ке му понудат нов договор на Алесио Секо. Тука
Што велите вие? Нели е добро за Јувентус Секо да го продолжи договорот или пак да не го продолжи?

Јас лично не би му го продолжил договорот бидејќи не ми е таканаречен Арен за трансфер гуру пазарот. Би пречекал до крајот на неговиот договор па тогаш ако почнува нова политика за доведење екстра играчи (на пример еден Диего), без никакво сомнение би му нудил продолжување на договорот. Но ваќа не бидува.

Моја оценка за доведените играчи под водство на триадата Секо, Блан и Џиљи
Секо со Амаури и Сисоко се извади од тешка позиција. Да не ги спомнеме Џовинко, Де Чеље и Маркизио. Тие беа играчи на Јувентус и јас не ги викам како трансфери. Да не го заборавиме Григера, кој со без отштета се пресели во Јувентус под водство на Секо. Манингер мислам дека е добар голман за да го менува Буфон, кога тој ке е уморен или пак повреден. Тиаго до почетокот на ова сезона беше бидон, но малку како да му тргнеше ова, но повредата која ја заработи против Интер можеби ке и ги зголеми проблемите. Да не зборуваме за Алмирон, Бумсонг, Андраде (кој според мене е најдобриот купен одбранбен играч, но со повредата која ја заработи на 23 септември против Рома, сеуште се мачи за опоравување но тешко до тоа), навистина играчи кои не се за у Јуве. Лично кажано тие се за некоја Сампдорија, Фиорентина, Палермо, Лацио, Наполи итн. Салихамиџич и Мелберг се корисни играчи за тимот па за овие мислам дека беше правилното, затоа што и двајцата дојдоа гратис. Маркиони и Занети не се дојдени од негово водство, тие дојдоа под водство на Моџи и Капело, во февруари 2006. Молинаро мислам дека не е доведен од негово водство, но како и да е, за него експертите на Јувентус говорат дека е добро засилување, па и затоа му нудеа нов 5-годишен договор. Ночерино не беше така лош, се трудеше добро за Јувентус. Последното засилување е данскиот интернационалец, Кристиан Банер Поулсен, кој според многумина е новиот бидон во Јувентус. За малку ке го заборавив Винченцо Јакинта. Според мене тој е супер засилување, и покрај тоа што ја грее клупата цели 80+ минути на секој натпревар. Дали ке продолжи бидонската сага во Јуве под водство на Алесио Секо, тоа е најголемото прашање која е тешко да се одговори.

Чекам ваши коментари

Форца Јувентус
зашто да не му се продолжи кога и ти сам викаш дека овие играчи се добри трансфери,само Тиаго и Алмирон се утки,Андраде се повреди,тука нема дискусија,другите ја мислам се одлични трансфери,јуве одсекогаш има добра трансфер политика,ми се допаѓа тоа што повеќе се насврнати на млади играчи,имаме доста млади,потенцијални играчи
 

F|eR

Мало смо се напили, пали смо у џбун!
Член од
7 јуни 2008
Мислења
2.005
Поени од реакции
393
Sto se odnesuva do Seko, moze komotno da si odi. Od uspesnite transferi bi gi izdvoil onie na Amauri i Sissoko, dodeka mladite igraci se i onaka proizvod na mladinskata skola na Juve i koga togas ke dobieja sansa vo prviot tim. Spored ova toj ne e zasluzen za nivniot napredok kako igraci, nitu pak gi donel vo Juventus. Seko e samo bleda senka na Don Luciano Moggi. Za potsetuvanje, i Moggi ne se rasfrlase so milioni za igraci a pak bea od svetska klasa i sposobni da go dovedat Juve do tronot. Sega samo kaskame zad Inter vo nadez daka ke kiksiraat na nekoj mec. Za ekipa kako Juve, PREMALKU.
Да да.. Епа овој тука болдираниов, го турна Јуве од тронот, ако размислиш малку.. Да не бвеше тој немаше да има запишано во историјата на Јуве, дека играл Сериа Б.. И дај те молам не го спомнувај, кога знаеш дека го уништи Јуве.. За такви не ни требаат.. Јас сум задоволен од Секо.. Има добра политика.. Се надевам на се подобра и подобра политика зимслиов преоден рок..
 
Член од
25 јануари 2008
Мислења
1.839
Поени од реакции
68
Koga ke se pogledne dobro Secco i ne bese taka los sekako imase nekoi golemi promasuvanja no treba da se soglasime deka i ne mu bea dadeni dovolno sredstva za golemi transferi pa zatoa kupuvase po evtini igraci. Amauri, Sissoko, Manninger, Melberg i Iaquinta se edinstvenite dobri zasiluvanja site drugi se katastrofalni, i da se razbereme i Grygera e golemo zasiluvanje samo ne mi teknuva dali bese doveden od Moggi ili od Secco.
 

F|eR

Мало смо се напили, пали смо у џбун!
Член од
7 јуни 2008
Мислења
2.005
Поени од реакции
393
Koga ke se pogledne dobro Secco i ne bese taka los sekako imase nekoi golemi promasuvanja no treba da se soglasime deka i ne mu bea dadeni dovolno sredstva za golemi transferi pa zatoa kupuvase po evtini igraci. Amauri, Sissoko, Manninger, Melberg i Iaquinta se edinstvenite dobri zasiluvanja site drugi se katastrofalni, i da se razbereme i Grygera e golemo zasiluvanje samo ne mi teknuva dali bese doveden od Moggi ili od Secco.
Јас како што знам, тој беше доведен во време на Секо.. Позз
 
Д

Демијан

Гостин
Јас како што знам, тој беше доведен во време на Секо.. Позз
Беше доведен од Секо,тогаш Јуве беше во серија Б.Го договорија зимата како слободен играч,се сеќавам Секо и нудеше 500 000евра за да им го отстапат уште зимата ама не се сложи Ајакс!
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Хаха..малиов е интересен. Poi Alex.. poi piero хаха :):) ...
 

Cappie

Vincere non è importante: è la sola cosa che conti
Член од
29 мај 2008
Мислења
1.914
Поени од реакции
307
абе луѓе секо не направи некоја страшна утка...имаше неколку грешки, да, но која екипа не прави грешки со трансферите? во грешките би влегле алмирон, бумсонг и андраде. многумина викате дека и тиаго е грешка на секо ради трансферот...па тиаго кога дојде, беше ѕвер, беше еден од најдобрите играчи во лион и претходно во челзи...сега, не успеа да се снајде...па што да прави секо тука? андраде, немаше среќа се повреди лошо па....што значи дека како грешки остануваат бумсонг и алмирон... другите сите станаа одличен дел од јуве...
според мене, лошото мислење за секо е поради тоа што, се пишуваа многи шпекулации дека јуве е потрага по овој, по оној, па тие не дојдоа, и одма сите секо е глуп, како му избега овој?
факт е, дека за разлика од порано, јуве се стреми на млади и тимски играчи, не ѕвезди, играчи кои ќе играат заедно, а не ќе гледаат да добијат златна топка како к.роналдо! тоа е многу добро, и ветува одлична иднина!
 
Член од
8 февруари 2008
Мислења
693
Поени од реакции
10
абе луѓе секо не направи некоја страшна утка...имаше неколку грешки, да, но која екипа не прави грешки со трансферите? во грешките би влегле алмирон, бумсонг и андраде. многумина викате дека и тиаго е грешка на секо ради трансферот...па тиаго кога дојде, беше ѕвер, беше еден од најдобрите играчи во лион и претходно во челзи...сега, не успеа да се снајде...па што да прави секо тука? андраде, немаше среќа се повреди лошо па....што значи дека како грешки остануваат бумсонг и алмирон... другите сите станаа одличен дел од јуве...
според мене, лошото мислење за секо е поради тоа што, се пишуваа многи шпекулации дека јуве е потрага по овој, по оној, па тие не дојдоа, и одма сите секо е глуп, како му избега овој?
факт е, дека за разлика од порано, јуве се стреми на млади и тимски играчи, не ѕвезди, играчи кои ќе играат заедно, а не ќе гледаат да добијат златна топка како к.роналдо! тоа е многу добро, и ветува одлична иднина!


vidi sea tocno e deka od svezdi tim ne se pravi,imase mnogu slucai barcelona sobra se so mozese taa godina ne mrdna, posle real zidan figo bekam neznam koj drug se izgubija i tie, megutoa postojat i primeri kade tim od mladinski igraci isto taka ne biva najgolem primer Arsenal, zatoa dobro e vo timot pokraj mladite da se ima i avtoritetni igraci tn. SVEZDI
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom