Фан Клуб: Интер

Статус
Затворена за нови мислења.

Jax Rebel

Navajo Rider
Член од
6 јули 2008
Мислења
5.260
Поени од реакции
2.254
Мурињо: распоредот не ни оди во полза

Јас се извинувам денес бев отсутен цел ден затоа имаше само една информација. Кажете утре ако знае некој, дали работат justin - стримовите, или пак се јавува она: лимитот за вашата држава е надминат...?

Ако работат, ќе пуштиме стрим од мечот на сајтот.Ако не, ќе пробам да најдам некој друг стрим, но проблемот е што сите не можат да се прикачат...
Работат линковите на Justin.tv, еве моментално гледам американски фудбал Јута - Орегон. Значи утре слободно ќе може да се следи натпреварот на страницата на Интер. И чат ќе има, нели?
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.567
Поени од реакции
59.228
Да, обавезно ќе има Chat, a за Stream ако има уште подобро.
 

Ibracadabra

Волшебник
Член од
21 септември 2008
Мислења
1.299
Поени од реакции
65


Уште малку и се враќа ѕверов..
Неговите стартови против напаѓачите на оние помали и погруби екипи се од непроценливо значење.. :pipi:
Особено сега ни треба во дуелите во Сериа А кои се играат три дена пред лига на шампиони.. Мислам дека во недела со Сампдорија ако не се лажам беше ќе го видиме во прв тим.. Треба да одмара и Самуел малку.. А не е лошо и Кордоба да заигра..

П.С. За денес некоја најава на состав?
П.П.С. За разлика од минатите години кога доста ротиравме со одбраната, оваа година Мурињо нешто налик како што беше во Челзи кога Карваљо и Тери одиграа заедно преку 80 % од натпреварите.. Истото Мурињо го прави со Лусио и Самуел.. резултат на тоа само 1 гол примено имаме вкупно во сите натпреварувања каде настапуваме.. Верувале или не.. ја имаме најдобрата одбрана засега со најмалку примени голови во цела Европа.. :back:
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.040
Поени од реакции
1.164
Верувале или не.. ја имаме најдобрата одбрана засега со најмалку примени голови во цела Европа.. :back:
Со купувањето на Лусио ја подобривме за класа и така добрата одбрана која ја имавме од минатата сезона. Не знам кој друг клуб има играчи на клупа како Кордоба и Матераци. И покрај тоа што се во пооднинати фудбалски години овие двајца слободно можат да играат прв тим во некоја голема екипа, а кај нас се замена за Самуае и Лусио.

Не знам кој играч би го додал во овој состав и во средината. Според многумина тука сме најслаби, споредено со шпицот и одбраната, но со Снајдер, Камби, Занети и Станкович (Мота) овој среден ред ми изгледа одличен. Само малку треба да се уиграат порадни многуте нови имиња. Милито и Ето се супер тандем, го имаме и Балотели.

Според мене ова е еден од најдобрите состави кои ги имал Интер во историјата на клубот, и дефинитивно најдобар одкако јас следам фудбал.
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.729
Поени од реакции
6.372
Имаме добар состав но мислам дека ни треба уште еден играч од средината таму некако не сме најаки но мозе уште не се уиграни па грешам нз ке показе времето но според мене еден играч од средина кој знае да даде пас и да ја задрзи топката таков неаме ние еве на пример кој се тие играчи што ги немаме чави,инеста,фабрегас,де роси,чаби алонсо мислам дека доволно бев јасен.
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Ги имаме Мансини (газеше во Рома) и Кварезма(газеше во Порто) ... али неможе да ги уигра ..... Не знам од која причина ... али ја да сум на негово место бар 1 од нив 2 ги играм ....
 

Massimo Moratti

engin90
Член од
4 мај 2008
Мислења
1.341
Поени од реакции
156
Inter: 12 Julio Cesar; 13 Maicon, 2 Cordoba, 6 Lucio, 39 Santon; 4 Zanetti, 19 Cambiasso, 5 Stankovic; 10 Sneijder; 22 Milito, 9 Eto'o;
A disposizione: 1 Toldo, 7 Quaresma, 8 Thiago Motta, 14 Vieira, 25 Samuel, 26 Chivu, 45 Balotelli;
 

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
5.447
Поени од реакции
6.728
Inter: 12 Julio Cesar; 13 Maicon, 2 Cordoba, 6 Lucio, 39 Santon; 4 Zanetti, 19 Cambiasso, 5 Stankovic; 10 Sneijder; 22 Milito, 9 Eto'o;
A disposizione: 1 Toldo, 7 Quaresma, 8 Thiago Motta, 14 Vieira, 25 Samuel, 26 Chivu, 45 Balotelli;

се враќа Камби :)
 

Ibracadabra

Волшебник
Член од
21 септември 2008
Мислења
1.299
Поени од реакции
65
Inter: 12 Julio Cesar; 13 Maicon, 2 Cordoba, 6 Lucio, 39 Santon; 4 Zanetti, 19 Cambiasso, 5 Stankovic; 10 Sneijder; 22 Milito, 9 Eto'o;
A disposizione: 1 Toldo, 7 Quaresma, 8 Thiago Motta, 14 Vieira, 25 Samuel, 26 Chivu, 45 Balotelli;
Според мене, а и одамна кажано тука.. нашиот најдобар среден ред истрчува на оваа утакмица.. Само некоја надприродна сила би не спречила да не победиме денес..
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.729
Поени од реакции
6.372
Еве го составот за интер цезар,маикон,кордоба,лусио,сантон,станкович,занети,снајдер,камбајсо,ето,милито
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom