Фан Клуб: Јувентус

Статус
Затворена за нови мислења.

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.660
Поени од реакции
5.342
уф Брацо ако е спремен ја сум за него,многу ми се свиѓа како игра,искусен е и знае како се играат големи утакмици а не Маркиони кој се кочи ,ќе се изгуби на пола утакмица
Се сложувам..Ама колку е подготвен Брацо за овој подвиг? Дали е целосно фит, и дали може да го даде својот максимум на теренот..Тоа веројатно на Раниери му е познато...
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
4.695
Поени од реакции
3.647
Сакале или не речиси сигурно е дека утре ке стартува Маркиони! Сисоко има настинка, меѓутоа како што самиот вели поради жарот за игра до утре ке се опорави и ке настапи. Лавовско срце има овој фудбалер, секоја чест!
Знае некој дали Јакинта е опоравен?
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.660
Поени од реакции
5.342
Сакале или не речиси сигурно е дека утре ке стартува Маркиони! Сисоко има настинка, меѓутоа како што самиот вели поради жарот за игра до утре ке се опорави и ке настапи. Лавовско срце има овој фудбалер, секоја чест!
Знае некој дали Јакинта е опоравен?
Povikan e za utresniot natprevar..Verojatno e oporaven...:toe:
 

THE_PIRAT

Avanti Formica atomica!
Член од
14 февруари 2007
Мислења
2.508
Поени од реакции
79
Сакале или не речиси сигурно е дека утре ке стартува Маркиони! Сисоко има настинка, меѓутоа како што самиот вели поради жарот за игра до утре ке се опорави и ке настапи. Лавовско срце има овој фудбалер, секоја чест!
Знае некој дали Јакинта е опоравен?
И Сисоко и Јакинта се повикани ги имаш повиканите погоре:smir:
 
Член од
12 октомври 2007
Мислења
1.482
Поени од реакции
22
Абе Маркиони ќе игра сигурно прва постава,па после може Хасан да влезе во игра.
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.660
Поени од реакции
5.342
Еве го едниот и единствен официјален гол даден од Дел Пиеро а тој да не е играч на Јувентус..:)
Еден добар wallpaper...





И најјаката последна

 

G@rfielD

Модератор
Член од
10 февруари 2007
Мислења
10.737
Поени од реакции
9.729
Кога веќе почнавме со слики и клипови, ајде да ја подгрееме атмосферата за утре! :vozbud:

Најдобрата асистенција!


Лол, Неста, где је лопта? :tapp:


Запазете ја раката на Алекс... :pos:


:vozbud:


Калач е моментот... :nesum:


И за крај... мај фејворит:
http://uk.youtube.com/watch?v=MJDjp9nULBM

:pipi:
 

THE_PIRAT

Avanti Formica atomica!
Член од
14 февруари 2007
Мислења
2.508
Поени од реакции
79
Кога веќе почнавме со слики и клипови, ајде да ја подгрееме атмосферата за утре! :vozbud:

Најдобрата асистенција!


Лол, Неста, где је лопта? :tapp:


Запазете ја раката на Алекс... :pos:


:vozbud:


Калач е моментот... :nesum:


И за крај... мај фејворит:
http://uk.youtube.com/watch?v=MJDjp9nULBM

:pipi:
Анимацијата со раката на Алекс e priceless иначе ја за загрвање би стаил едно вакво....
аххх Di vaio:vozbud::vozbud::vozbud:
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.660
Поени од реакции
5.342
Анимацијата со раката на Алекс e priceless иначе ја за загрвање би стаил едно вакво....
аххх Di vaio:vozbud::vozbud::vozbud:

Фејворит:)

Инаку, очекувам супер атмосфера утре, очекувам навивачите на Јуве да си го одржат ветувањето за огнено крштавање на Замброта... Очекувам публиката да биде 12 играч..Тежок меч, квалитетни фудбалери на двете страни..Плус изедначени на втората позиција..Со нерешено и двата тимови губат.. Одлични предуслови за прекрасен натпревар...
 
Член од
25 јануари 2008
Мислења
1.839
Поени од реакции
68
lele ne mozam da docekam da zapocne, ali aj sega ke si legnam taman utre ke pomine vremeto :D
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
4.695
Поени од реакции
3.647
Хаха како го бута со рачето, падни мајмун еден:icon_lol:. А кај Трезеге нема трте мрте, на прва ја враќа назад и шпринт напред. Во шеснаесетник нема што прва-втора и одма удар тука...Го очекуваме!

Амаури вели:[FONT=Arial,Helvetica,Geneva,Swiss,SunSans-Regular]I hope Juve’s only Brazilian gets on the scoresheet,” grinned Amauri. “Hopefully an overhead kick, even if I bet this dream will come in another occasion, when I least expect it.

Се надевам дека единствениот Бразилец во Јуве ке се запише на листата на стрелците. Се надевам на гол со ножички, иако убеден сум дека тоа ке биде во друга прилика, кога најмалку очекуваш.
Добро бе, човеков и изгорен да даде гол со ножички:icon_lol:. За нова година на Дедо Мраз: Дедо, добар бев изминатава година дај да дадам гол со макази у брзо време:pos2::pos2:.
Ево линк момци:
[/FONT]http://www.channel4.com/sport/football_italia/dec14f.html:smir:
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Уште подобро за нас. Ама јас мислам дека и тие 2 да играат ке ги тепаме. ;)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom