Фан Клуб: Интер

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Ке игра ли *Зидот* против милан ?

Сакам да видам со Лусио како ке се снајдат во одбрана !
 
Член од
25 јануари 2008
Мислења
1.839
Поени од реакции
68
Убаво ти рече човекот интер на тикет не се игра. Иначе едно прашање имам, ке игра Камбиасо другата недела ??
Камбиасо нема да игра едно 2 месеца колку што знам јас.
 
Член од
5 мај 2005
Мислења
4.454
Поени од реакции
178
56.000 иљади ме заебавте, не заслужувате титула. УА! :)
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.734
Поени од реакции
43.992
Де бе, уште ли не научивте дека Интер се најчкљ екипа за типување, од увек било така, башка прво коло е, резултатот 1-1 го практикуваат веќе трета година во истото :) .

п.с. Баталете муабет со тикетиве

п.п.с. Занети ко лев бек . . . . :nenene:
 

_The Great_

Il Genio
Член од
18 јуни 2008
Мислења
5.955
Поени од реакции
3.318
Убаво ти рече човекот интер на тикет не се игра. Иначе едно прашање имам, ке игра Камбиасо другата недела ??
Нема да игра, ќе отсуствува плус 3-4 недели најмалку.

Rymz ти не заслужуваш толкави пари кога си ставил 1.20 коефициент а 56.000 добивка имаш, згора на се Интер :)
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.033
Поени од реакции
1.146
Без нервози.
Ова е само почеток на сезоната па за дербито има доволно време да се корегираме.
Потребен е Камби во средината но и што побрзо да се купи плеј.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.734
Поени од реакции
43.992
Не, не, баталете муабет без нервози, ова се од старт угарантирани бодови во меч кој е претходник на големото дерби, дерби каде Се е можно .
Лошо е што притисокот е на страната на Интер, бод од меч со Бари, а следи меч со Милан, каде бодовите никогаш не се загарантирани . . . сами си ги искомплицираа работите и дефинитивно ја пое*аа работава, признајте мајкуму :) .

Иначе имате интервју на Мур на Inter.it ( англиската верзија ), дадено по мечот, вреди да го прочитате .

п.с. Само ја забележав дека Занети едноставно не може да игра на позиција лев бек, или навикнати сте да не го критикувате капитенот :) ? Заедно со Маикон, денес беа незабележителни, нетипично и за едниот и за другиот .
 
К

кременко

Гостин
абе се посрамотивме со бари 1-1, сезона 08/09 Sat, Aug 30 2008 Sampdoria - Inter 1-1, сезона 07/08 Sun, Aug 26 2007 Inter - Udinese 1-1


сезона о7/08:
1 Inter 85
2 Roma 82
3 Juventus 72
4 Fiorentina 66

сезона 08/09
1 Inter 84
2 AC Milan 74
3 Juventus 74
4 Fiorentina 68


уште нешто треба ?!:helou:
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.893
Поени од реакции
8.755
Андреоли и Бурдисо(бивши интераши) моментално на натпреварот со Џенова ја држат одбраната на Рома интересно нели???
 
К

кременко

Гостин
Андреоли и Бурдисо(бивши интераши) моментално на натпреварот со Џенова ја држат одбраната на Рома интересно нели???
може да објасниш нешто повеке , со ова не ми си јасен у никој случај, ние не се замараме за други клубови :helou:

кај сакат нека држат шо сакат нека држат:helou:
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.893
Поени од реакции
8.755
може да објасниш нешто повеке , со ова не ми си јасен у никој случај, ние не се замараме за други клубови :helou:

кај сакат нека држат шо сакат нека држат:helou:
само спомнав дека интересно е што бивши играчи на Интер Андреоли и Бурдисо, двајца централни бекови ја држат одбраната на Рома во мечот со Џенова што се игра сега
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.734
Поени од реакции
43.992
Да, да, интересна ситуација, незнам што ти се нафрлија :D, вредеше и тоа да се сподели .
Со среќа нека им е, од Андреоли очекувам многу повеќе оваа сезона, штета не добива многу шанси .
 

Il Fenomeno

non mollare mai
Член од
14 март 2007
Мислења
3.226
Поени од реакции
707
Следната недела дај боже да дојде Снајдер.А што е најважно да се опорави Самоел човекот е најдобар дефанзивец што го имаме лани изигра без грешка само лошо е што се повредува.
Снајдер и дај боже самоел да се опорави и тимот ќе е бомба.Секако Камбијасо 1-2 месеци многу ќе ни фали.
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.893
Поени од реакции
8.755
Да, да, интересна ситуација, незнам што ти се нафрлија :D, вредеше и тоа да се сподели .
Со среќа нека им е, од Андреоли очекувам многу повеќе оваа сезона, штета не добива многу шанси .
само криво ќе ми биде ако го продадат Андреоли како што читам, се надевам дека ќе остане во Рома и како што Хуан се е повреден, а Мексес редовно суспендиран верувај ми ќе има простор за Андреоли
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom