Фан Клуб: Интер

Статус
Затворена за нови мислења.

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.033
Поени од реакции
1.146
незнам колку забележавте ама досега не се ослободивме од ниеден балетан.
Бурдисо ривас суазо обиња уште се тука и немаат намера да си заминат а сеуште чекаме плејмејкер.
моментално имаме 31 играч во екипата + снајдер ако дојде 32 а како што знаеме фудбал се игра со 11 играчи.
Не знам брат шо се чека овие играчи се голем проблем за тимот. Суазо не е во нив, Мурињо сакал да го има во тимот а на играчот не му пречи да седи на клупа.

Бурдисо, Ривас, Мансини, Виера, Обиња. МЕ мрзи сеа да барам колку земаат сите плата но сигурно заедно земаат околу 15 милиони плус данок над 20 милиони а тоа е еден играч наредната сезона.
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.693
Поени од реакции
6.209
Конечно еве сум што има ново на форумов слушам нешто интер многу блиску до снајдер дај нека се договорат веке еднаш уште плеј ни треба еден месец го бараат веке.Што се однесува до групи во лш подобро да падне послаб клуб зш ако завршме втори ке ни падне многу јак клуб во осминафинале затоа да си заврсиме први и 80 посто поминуваме осминафинале
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.504
Поени од реакции
58.913
дечки дајте да смислиме лого за веб страната! како она што го има интер и го менува за секоја прилика на пример за клубот е круг со буквите IMFC(Internazionale MIlano Football club) за интер каналот IC(Inter channel) кај нас да биде IMFM(Internazionale Milano Fans Macedonia)
Имаме лого, ја добив идеја, Marso ja реализираше. Веројатно ќе му треба доработка но почекајте да ја пуштиме страницата за да видите комплетно како изгледа и ќе дадете идеи што треба да се промени а што не.

Со ова темпо и ако не излезе нешто непредвидено мислам дека ќе треба недела дена, за да ја убрзаме работата ќе почнам да делам задачи од попосле па кој е слободен нека се нафаќа.

izgleda ste go promenale imeto ne bev na net bev na odmor :)
Имаше гласање, демократија... :)
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.033
Поени од реакции
1.146
Шо не ќе им истекни на гоал.цом. ГО даваме Бурдисо за Андреоли :tapp:

Андреоли им го дадовме на Рома за беспари, играчот сака да оди во клуб каде што ќе игра а нас не ни требаат повеќе играчи за на клупа ги имаме доволно. Ништо не добиваме од една ваква размена.
 

Massimo Moratti

engin90
Член од
4 мај 2008
Мислења
1.341
Поени од реакции
156
Happy Birthday to Marco Materazzi

Many happy returns to Marco Materazzi. The Inter and Italy defender, born in Lecce on 19 August 1973, celebrates his 36th birthday today.
From everyone at Inter and all the fans, Happy Birthday Marco!


:vozbud:
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Ај у пм да требаше да купуваме поклони за секој играч,до сега ке банкнотиравме :pos2::pos2:

Срекен роденден Матрикс,се најубаво нека ти е,и да се пензионираш во Интер (а ке се пензионираш)и уште многу титули со Интер.

Ајде бре со тој Снајдер нека се реши се,читам дека се поблиску и поблиску е до Интер.
Ајде нека доага и мирна глава после...
 

Кавадарчанец

Бадр Хари фан
Член од
18 декември 2007
Мислења
4.156
Поени од реакции
28
Ај у пм да требаше да купуваме поклони за секој играч,до сега ке банкнотиравме :pos2::pos2:

Срекен роденден Матрикс,се најубаво нека ти е,и да се пензионираш во Интер (а ке се пензионираш)и уште многу титули со Интер.

Ајде бре со тој Снајдер нека се реши се,читам дека се поблиску и поблиску е до Интер.
Ајде нека доага и мирна глава после
...
Среќен роденден Матрикс :vozbud:

Најкасно до крајот на оваа недела очекувај го Снајдер а се слика со 10 ката а после тоа се концентрираме на Скудето и ЛШ.:salut:
 

bojann1

desmosedici rr
Член од
7 ноември 2007
Мислења
1.234
Поени од реакции
41
Не ли сваќата зошто се ценкаме со Мадрид за Снајдер. Многу родендени се погодија во овој период многу пари се потрошија на прослави и поклони и сега касата е празна:pos2::pos2::pos2:

Секој ден е една иста приказна, Снајдер поблиску до Интер или пак клучен ден од преговорите, не знам како не им се здосади едно па исто да пишуваат.

Башка до 31 има уште 12 дена ќе умреме со овие шпекулации и ако платиме над 15 милиони евра ќе треба во сред Милано да се обеси цел персонал на Интер почнувајќи со Бранка и Ориали до Мурињо
 

TheOther1

Interista Per Sempre!
Член од
25 ноември 2007
Мислења
1.346
Поени од реакции
484
Is it Sneijder D-Day for Inter?
[FONT=Arial,Helvetica,Geneva,Swiss,SunSans-Regular]According to the Corriere dello Sport, today the club will send off its official fax with an offer for Sneijder. :vozbud:
http://www.football-italia.net/aug19f.html
http://www.corrieredellosport.it/Notizie/Calcio/78081/Inter-Sneijder%2C+oggi+il+via+libera+di+Moratti%3F

Во текот на денот или да речам за неколку часа се очекува Снајдер и официјално да биде нов играч на Интер!!! :vozbud:

Edit: Доколку не успее да дојде Снајдер, работите се вртат кон Диаманти
[/FONT]:uvo:
[FONT=Arial,Helvetica,Geneva,Swiss,SunSans-Regular]
п.с Happy B-Day Matrix :)





[/FONT]
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.734
Поени од реакции
43.992
Дијаманти и вака и така сакам да дојде во овој тим, одлично алтернативно решение ке е за Интер, башка е италијанец а и не чини многу .
 

Ibracadabra

Волшебник
Член од
21 септември 2008
Мислења
1.299
Поени од реакции
65
Во сенка на највероватниот трансфер на Снајдер, во медиумите се одвива војна меѓу Мурињо и Липи.
Знаеме која почит ја има Липи во Италија, така да Мурињо моментално е во војна со голем дел од Италијанската јавност.
Имено Липи изјави дека Јувентус ќе ја освои Серија А, на што Мурињо реплицираше дека тоа е непочитување на другите тимови од страна на еден така угледен тренер.
Денес Липи изјавува дека битака се добива на терен и дека Ферара и Леонардо освен што се понеискусни од Мурињо, тие се на ист левел со него.
Војната на зборови продолжува..:duel:
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.734
Поени од реакции
43.992
Паметно игра Липи, ја користи тактиката на Мурињо :), едноставно сака да го тргне вниманието на јавноста од италијанската репрезентација и нејзината очајна форма, форма која не налага одбрана на светскито трон . :toe:
 

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419
Во сенка на највероватниот трансфер на Снајдер, во медиумите се одвива војна меѓу Мурињо и Липи.
Знаеме која почит ја има Липи во Италија, така да Мурињо моментално е во војна со голем дел од Италијанската јавност.
Имено Липи изјави дека Јувентус ќе ја освои Серија А, на што Мурињо реплицираше дека тоа е непочитување на другите тимови од страна на еден така угледен тренер.
Денес Липи изјавува дека битака се добива на терен и дека Ферара и Леонардо освен што се понеискусни од Мурињо, тие се на ист левел со него.
Војната на зборови продолжува..:duel:

има и смешна изјава, која вели дека играчите играат, а не тренерите... а и доколку тренерите играле, повторно Мурињо ќе изгубел (и ко играч бил полош од Ферара и Леонардо :))
 

marcus

струмички модератор
Член од
5 јули 2006
Мислења
5.378
Поени од реакции
131
Во сенка на највероватниот трансфер на Снајдер, во медиумите се одвива војна меѓу Мурињо и Липи.
Знаеме која почит ја има Липи во Италија, така да Мурињо моментално е во војна со голем дел од Италијанската јавност.
Имено Липи изјави дека Јувентус ќе ја освои Серија А, на што Мурињо реплицираше дека тоа е непочитување на другите тимови од страна на еден така угледен тренер.
Денес Липи изјавува дека битака се добива на терен и дека Ферара и Леонардо освен што се понеискусни од Мурињо, тие се на ист левел со него.
Војната на зборови продолжува..:duel:
Војната заврши...Липи јавно му се извини на Мурињо..
Демек лошо било интерпретирано..се работело за обична прогноза...
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.893
Поени од реакции
8.755
незнам колку забележавте ама досега не се ослободивме од ниеден балетан.
Бурдисо ривас суазо обиња уште се тука и немаат намера да си заминат а сеуште чекаме плејмејкер.
моментално имаме 31 играч во екипата + снајдер ако дојде 32 а како што знаеме фудбал се игра со 11 играчи.
еве ви решение за вашите непотребни играчи со еден потег замена Баптиста-Суазо, Бурдисо го купуваме за 7мил, а Мансини доаѓа на позајмица при што двата клуба ќе му плаќаат по половина плата

http://goal.com/en/news/11/transfer-zone/2009/08/19/1449051/roma-to-swap-julio-baptista-for-inter-striker-david-suazo
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom