Што направи Заев за Струмица

bitushanec

Борец за човекови права
Член од
17 јануари 2006
Мислења
3.741
Поени од реакции
814
Колку што знам, Заев како градоначалник среди само една улица во Струмица (со фонтани и палми), направи два кружни тека (со донации) и во негово време се изгради новиот трговски центар (за кој доби кривична пријава за наводна проневера на 8 милиони евра). Сето тоа, СДСМовците го сметаат како преобрат на Струмица од селска паланка во европски современ град.

Остатокот од Струмица (99%), се стари ископани улици, без тротоари, земја и прав на сите страни, стар неуреден плоштад и парк, несредени училишта и градинки.

Не успеа да го направи и најважното за Струмица- дренажниот канал без кој Струмица со секој пороен дожд се поплавува и се прават огромни материјални штети, кои мора да ги санира владата на ДПМНЕ. Прашањето е кај отидоа парите за тој одводен канал и зошто она што досега е изградено од него е дефектно и фушерски направено, а се потрошени милионски средства?!

Ако грешам или некој успех на Заев сум пропуштил, ве молам да ме корегирате.
 
Член од
4 јуни 2007
Мислења
2.885
Поени од реакции
189
Ако грешам или некој успех на Заев сум пропуштил, ве молам да ме корегирате.
Се' е кажано...

А да мојата улица од 30-40 метри ја направи после 4 годишно токмење дали да го стори тоа.:pos2:
 

bitushanec

Борец за човекови права
Член од
17 јануари 2006
Мислења
3.741
Поени од реакции
814
Се' е кажано...

А да мојата улица од 30-40 метри ја направи после 4 годишно токмење дали да го стори тоа.:pos2:
Значи тоа го направил “најуспешниот“ градоначалник од СДСМ.
Една улица средил и станал најдобар градоначалник во Македонија:pos2:


Една Аларова која сите ние ја критикуваме, сите улици во центар ги среди или пак оној осудениот градоначалник на Аеродром, кој ја уреди општината и наликува на Љубљана. Нив ги критикуваме, а сториле многу повеќе за своите општини, отколку Заев, кој го фали СДСМ, ѓоа бил најдобриот градоначалник во МК.
 

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.763
Поени од реакции
644
Значи само лај*а да се јадело...
Добро, ајде...
Што направи Трифун за Скопје? Арсов за К. Вода (се посра со тоа 3 круши, па 3 круши), Тодоровски за Аеродром?, Доларова за Центар?. Ебаве полтроните, ќе ви кажат да пишувате на пристрасен форум и одма, ама ај затоа е демократијата, да се злоупотребува.
 

krembil0tina

Обзервер!
Член од
4 февруари 2008
Мислења
152
Поени од реакции
6
Значи тоа го направил “најуспешниот“ градоначалник од СДСМ.
Една улица средил и станал најдобар градоначалник во Македонија:pos2:


Една Аларова која сите ние ја критикуваме, сите улици во центар ги среди или пак оној осудениот градоначалник на Аеродром, кој ја уреди општината и наликува на Љубљана. Нив ги критикуваме, а сториле многу повеќе за своите општини, отколку Заев, кој го фали СДСМ, ѓоа бил најдобриот градоначалник во МК.
Дали тоа нешто се пушело непосредно пред пишувањето на постов???
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
544
Поени од реакции
18
Струмица ја напраи Лас Вегас! Пред тоа беше пустош. Ја заживеа како никогаш досега. Глобал го напраи како центар за трговија од Светски Ранг. Тоа сеште не му текнало на никој Скопјанец. Кај нас се отвори рамстор али од страна на странски инвеститор. А заев ги влечеше сите конци за Глобал.
 
L

lubenakov

Гостин
Neznam kade da pocnam a kade da zavrsam toa sto Zaev go naprvi za Strumica
Ke pocn od centarot a kade ke stignam neznam?

1. Gi sredi sredi plockite na centarot na gradot zaedno so cistenje na Goce Delcev spomenikot.
2. Asvalt na ulicata od domot na kulturata do t.n burco.
3. Asvalt vide i ulicata pozadi domot na kulturata.
4. Gi sredi sportskite igralista vo Sando Masev i Jane Sandanski.
5. Asvalt od Policijata do Astra Club.
6. Cela stara carsija
7. Trotoar na cela Leninova od Astra do Benzinskata, osvetuvanje, zelenilo.
8. Novi semafori i sobrakajni znaci vo centarot na gradot.
9. Ulicni kanti po celo korzo
10. Za bulevarot NO COMENT 300% promenet
11. GLOBAL
Toa se nekoj od rabotite sto se naogat vo blizina na centarot na gradot a ti za cudo ne mozes da gi vides.

+ Cel bulevar od Nikola Karev do Elenica so trotoari osvetluvanje + cel bulevar od Makpetrol do Zito Strumica so trotoari i osvetluvanje (tie ulici ne se bash mali)

I MNOGO MNOGO drugi ulici i cela kanalizaciona mreza i ne me zamari tuka da pisam so napravil Zaev za Strumica.
 
Член од
8 април 2008
Мислења
6.419
Поени од реакции
776
Струмица ја напраи Лас Вегас! Пред тоа беше пустош. Ја заживеа како никогаш досега. Глобал го напраи како центар за трговија од Светски Ранг. Тоа сеште не му текнало на никој Скопјанец. Кај нас се отвори рамстор али од страна на странски инвеститор. А заев ги влечеше сите конци за Глобал.
ги влечел конците за 8 милиончиња .... не се доискажа па да те поправам :)
 

Janev

____________
Член од
27 март 2007
Мислења
2.856
Поени од реакции
58
не бе Заев ништо нема направено Кирил Јанев направи повеќе:tapp:
 
Член од
17 јануари 2008
Мислења
1.107
Поени од реакции
150
Значи тоа го направил “најуспешниот“ градоначалник од СДСМ.
Една улица средил и станал најдобар градоначалник во Македонија:pos2:


Една Аларова која сите ние ја критикуваме, сите улици во центар ги среди или пак оној осудениот градоначалник на Аеродром, кој ја уреди општината и наликува на Љубљана. Нив ги критикуваме, а сториле многу повеќе за своите општини, отколку Заев, кој го фали СДСМ, ѓоа бил најдобриот градоначалник во МК.
струмица не ја познавам доволно за да коментирам што направил заев,но од коментари гледам дека изградил нешто, за разлика од горе наведените градоначалници кој немат ништо изградено, но повеќе имат украдено но муабетот ми личи повеќе на партиско критикување одколку кој колку изградил или украл? изграденото е видливо но украденото не можеш да го видиш:toe::toe:

наведените
 
Член од
8 април 2008
Мислења
6.419
Поени од реакции
776
Neznam kade da pocnam a kade da zavrsam toa sto Zaev go naprvi za Strumica
Ke pocn od centarot a kade ke stignam neznam?

1. Gi sredi sredi plockite na centarot na gradot zaedno so cistenje na Goce Delcev spomenikot.
2. Asvalt na ulicata od domot na kulturata do t.n burco.
3. Asvalt vide i ulicata pozadi domot na kulturata.
4. Gi sredi sportskite igralista vo Sando Masev i Jane Sandanski.
5. Asvalt od Policijata do Astra Club.
6. Cela stara carsija
7. Trotoar na cela Leninova od Astra do Benzinskata, osvetuvanje, zelenilo.
8. Novi semafori i sobrakajni znaci vo centarot na gradot.
9. Ulicni kanti po celo korzo
10. Za bulevarot NO COMENT 300% promenet
11. GLOBAL
Toa se nekoj od rabotite sto se naogat vo blizina na centarot na gradot a ti za cudo ne mozes da gi vides.

+ Cel bulevar od Nikola Karev do Elenica so trotoari osvetluvanje + cel bulevar od Makpetrol do Zito Strumica so trotoari i osvetluvanje (tie ulici ne se bash mali)

I MNOGO MNOGO drugi ulici i cela kanalizaciona mreza i ne me zamari tuka da pisam so napravil Zaev za Strumica.
со 8милиони требало и еден коњ у центар да ви стави ама тој гратис од него ... како во велес коцевски ...
 

Кралот Марко

Не прилепчанецот, ами Јас
Член од
6 ноември 2008
Мислења
3.969
Поени од реакции
278
За Струмица знам дека моите пријатели направиле сто пати повеќе за Струмица отколку Заев, а луѓево се обични и едноставни, но многу искрени пријатели, па затоа и Струмица многу ја сакам. Додуша јас него го познавам само како амнестиран криминалец од БЦ. :toe:
 

SV-Strange

Sorcerer Supreme
Член од
27 август 2007
Мислења
3.604
Поени од реакции
367
Neznam kade da pocnam a kade da zavrsam toa sto Zaev go naprvi za Strumica
Ke pocn od centarot a kade ke stignam neznam?

1. Gi sredi sredi plockite na centarot na gradot zaedno so cistenje na Goce Delcev spomenikot.
2. Asvalt na ulicata od domot na kulturata do t.n burco.
3. Asvalt vide i ulicata pozadi domot na kulturata.
4. Gi sredi sportskite igralista vo Sando Masev i Jane Sandanski.
5. Asvalt od Policijata do Astra Club.
6. Cela stara carsija
7. Trotoar na cela Leninova od Astra do Benzinskata, osvetuvanje, zelenilo.
8. Novi semafori i sobrakajni znaci vo centarot na gradot.
9. Ulicni kanti po celo korzo
10. Za bulevarot NO COMENT 300% promenet
11. GLOBAL
Toa se nekoj od rabotite sto se naogat vo blizina na centarot na gradot a ti za cudo ne mozes da gi vides.

+ Cel bulevar od Nikola Karev do Elenica so trotoari osvetluvanje + cel bulevar od Makpetrol do Zito Strumica so trotoari i osvetluvanje (tie ulici ne se bash mali)

I MNOGO MNOGO drugi ulici i cela kanalizaciona mreza i ne me zamari tuka da pisam so napravil Zaev za Strumica.
Доволно кажано, Кирил Јанев да не беше поарен или тие претходните ебаве простата раја, барем да имаше некоја цел темава, барем да си тука и да гледаш како се одвиваат работите.
 

marcus

струмички модератор
Член од
5 јули 2006
Мислења
5.378
Поени од реакции
131
Доволно кажано, Кирил Јанев да не беше поарен или тие претходните ебаве простата раја, барем да имаше некоја цел темава, барем да си тука и да гледаш како се одвиваат работите.
Има трошење вишок плунка....
 
L

lubenakov

Гостин
со 8милиони требало и еден коњ у центар да ви стави ама тој гратис од него ... како во велес коцевски ...

Abe begi smesen si, koj 8 milioni evra samo VMRO znae.

I da znars, jas licno imam sluseno deka pismata sto bea prakani od "ostetenite familii" do sitel TV bea piseni vo stabot na VMRO i toa go imam sluseno od vasite (ako mozam taka da te narecam)


I daj DOKAZI kako gi ukral tie 8 000 000

Jas znam deka ima vlozeno 13 M a dobivka od 8 M so znaci spored tvojata matematika Zaev ima dadeno 5 M evra a ne ukradeno 8.

ti kako znaes... kako se ukradeni tie 8 M evra????????? Cekam odgovor!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom