Фан Клуб: Јувентус

Статус
Затворена за нови мислења.

@Lbaneso

Лаеш НЕ касаш !
Член од
19 ноември 2009
Мислења
2.425
Поени од реакции
798
Ovoj poraz na Juventus ke se pamti dolgoooooooooooooooooooooooooo..............a za ferrara - diego - melo - del piero - poulsen - grosso - :drk:
 

Песимист

Добро информиран оптимист
Член од
11 ноември 2008
Мислења
1.676
Поени од реакции
181
Можете ли да замсилете каква е атмосферата сега овоа сабајле у управата,стадионо и кај играчите на Јувентус нејкам да сум таму.....и без излишни коментари ајде бе мислеш па гајле ги е...
 

@Lbaneso

Лаеш НЕ касаш !
Член од
19 ноември 2009
Мислења
2.425
Поени од реакции
798
Jas mislam deka treba da se kaznuvat nekoi igraci ne mozat nekoi da ne gi narecam ........da si igraat so cesta na Juventus.............Juve is GRANDE...........
 

Песимист

Добро информиран оптимист
Член од
11 ноември 2008
Мислења
1.676
Поени од реакции
181
Jas mislam deka treba da se kaznuvat nekoi igraci ne mozat nekoi da ne gi narecam ........da si igraat so cesta na Juventus.............Juve is GRANDE...........
Абе другар за лоша игра не с казнува ако е така треба цел тим да казнат кога поединец падне со форма седе на клупа 2-3 утакмици ама кога цел тим скине зелена особено у вакви битни натпревари тогај го папа менаџеро.А нормално на играчите ке и се одрже една лекција мада доволна лекција и е шо се испозасрамија пред цел свет.
 
V

VeniVidiVici

Гостин
У пичку матер, вчера неможев да заспијам од телефонот. Ми се јавија 50 другари да се заебаваат со мене...
И овој Чиро, да му ебам мајката у гз ја, ебате тренерот, се е заради него.
Кај да барам, кај да одам да собираме петиција ако треба мора да се смени ова гомно.
Па срамота бре, еден Баерн дома да ни даде 4 гола, ај да беше Барса, но Баерн бе...
Незнам како ке биде на работа денеска, но не ми се оди ич.
 

Madness

12.12.2009
Член од
6 септември 2008
Мислења
344
Поени од реакции
28
Чиро сам си се победи со тоа што го стави Дедо Перо.:smir:
Требаше Џовинко, ќе трчаше ќе ја раздвижеше играта.:smir:
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
2.909
Поени од реакции
1.551
Се додека играат пичкици без срце кои не заслужуваат да го носат дресот на еден великан како Јуве нема ништо да освојуваме.

И знаете што е разликата меѓу Раниера и Ферара?
Раниери ко ќе поставеше педерска тактика (катанаџо) бар не примавме гол, а Ферара не знае ни тоа. Го почитував кога беше играч, но во моментов не е ни он доволно искусен да биде тренер на еден голем клуб како Јуве. Можеби да го пратиме во Бари, Палермо, Наполи да собере искуство па дури за 5-6 години да се врати. А, до тогаш само Хидинк му е мајката.

И нека им е честита победата, тотално си ја заслужија. Барем да се фокусираме сеа на Серија А.
 
Член од
18 февруари 2009
Мислења
480
Поени од реакции
38
Чиро сам си се победи со тоа што го стави Дедо Перо.:smir:
Требаше Џовинко, ќе трчаше ќе ја раздвижеше играта.:smir:
ne be ferara se zaeba so go izvade del piero ako igrase slabo toj sepak e igrac so dolgogodisno iskustvo pa zgora na se i diego go izvade:kesa:
 

G@rfielD

Модератор
Член од
10 февруари 2007
Мислења
10.730
Поени од реакции
9.716
И нека им е честита победата, тотално си ја заслужија. Барем да се фокусираме сеа на Серија А.
Забораваш дека играме во Лига Европа... :wink:

Иначе, после она вчера, можам комотно да кажам дека Чиро ништо не свати од неговите грешки. Како можеше да го стави во игра Поулсен толку рано, играч со класична деструктивна улога, на местото на Алекс, кој ијако имаше лош ден, сите знаеме дека е човек кој знае да реши меч со еден потег? Кога веќе реши да го стави Поулсен, требаше тоа да биде на местото на Мело, кој беше 12 играч на Баерн вчера... или пак кога веќе реши да го вади Дел Пиеро, можеше да го стави Амаури или Џовинко. По којзнае кој пат се докажа и дека Чиро не може да се справи со голем притисок. Се повеќе и повеќе ја губи довербата кај навивачите, а сигурен сум дека и управата не е најубедена дека Чиро е вистинскиот човек. Се надевам Ферара ќе ме демантира со добри изданија во Серија А и Лига Европа... :леводесно:
 

Stara dama

Luciano Moggi fan
Член од
1 октомври 2008
Мислења
1.336
Поени од реакции
95
, а сигурен сум дека и управата не е најубедена дека Чиро е вистинскиот човек.
Koja uprava be? svesti se... upravata e svesna koi se moznostite na Ciro... niv im odgovara da e toj trener... vo sekoe drugo scenario bi trebalo da dobie otkaz uste mnogu porano ,a mozda i voopsto ne trebase da mu se dade sansa...

Ova e dno... poloso od ko ispadnavme vo serie b... togas barem imavme ambicii i idnina , sega nemame nisto... ostana imeto Juventus , se drugo otide u kurac , a i nie navivacite poleka se pretvarame vo edni golemi kurci zaedno so klubot...
 

Vinnetou

Continium Transfunctioner
Член од
15 мај 2005
Мислења
3.513
Поени од реакции
482
Надвор од стадионот, вчера се собрале група навивачи со транспаренти "Andrea Agnelli" и скандирале против управата.
Чиро сабајле на почетокот на тренингот им оддржал 10 минутен монолог и сите ќутеле со наведнати глави. Џиџи ја откажал операцијата за да може да му помогне на клубот во овие тешки моменти.
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
4.686
Поени од реакции
3.644
Надвор од стадионот, вчера се собрале група навивачи со транспаренти "Andrea Agnelli" и скандирале против управата.
Чиро сабајле на почетокот на тренингот им оддржал 10 минутен монолог и сите ќутеле со наведнати глави. Џиџи ја откажал операцијата за да може да му помогне на клубот во овие тешки моменти.
Хаха, им држел 10 минутен говор како некој јак оратор да е:pos:. Кога играв за Алумина и кога ке го лапневме 1-0 на гости, Зоки на тренингот утредента по 40ина минути ни попуваше. Овој 10 минути, ебате тоа шуткото. Му откажал вокабуларот послем 10 мин.

Па и овој Буфон што го гледам чуден. Нека си го гледа здравјето. Пушти го бе таму Манингер да се бори да јаде покери и петарди. Али пуста љубов према клубот - у очи му се гледа дека му се кине срце за овој тим. Ебате тоа играчиштата, до кое дереџе го донесоа Буфон.

Иначе и Недвед бил на трибините. Не можел да го издржува хоророт па се расплакал.

Во меѓувреме

[FONT=Arial,Helvetica,Geneva,Swiss,SunSans-Regular]Juve to redesign forward line?[/FONT]
Wednesday 9 December, 2009
[FONT=Arial,Helvetica,Geneva,Swiss,SunSans-Regular]Barely a day after being knocked out of Europe, Juventus are planning to overhaul their attack with the signings of Edin Dzeko and Alejandro Dominguez.

The Bianconeri scored just four goals in four games in the Champions League this season and look spent as an attacking force.

According to Il Corriere dello Sport, Juventus President Jean-Claude Blanc and his director of sport Alessio Secco are looking to address the matter in January.

Dominguez, the Rubin Kazan striker who scored against Inter, is the most likely to move to Turin as he is out of contract in the summer and looking for a new club.

Negotiations are reportedly already underway for the 27-year-old Argentinian, although his transfer would not be immediate.

Dominguez represents a much cheaper option than Dzeko, the Wolfsburg and Bosnia international striker, who is being courted by Milan and several other big European clubs.

However, Juventus are ambitious and want to make the next step in terms of quality so they intend to fight for his signature.

Another high profile name said to be on the short list is that of Marouane Chamakh, the versatile Bordeaux forward who is interesting the likes of Arsenal and West Ham.

Chamakh scored against Juventus last month in a 2-0 victory for Bordeaux that sealed their qualification as winners of Champions League Group A.

[/FONT]

[FONT=Arial,Helvetica,Geneva,Swiss,SunSans-Regular] [/FONT]
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
ајде сега сум смирен да кажам збор два за вчера и општо за ситуацујата во Јувентус.
Буфон добро си бранеше чоекот али неможе да се расправа покрај скапаниот Легротаље.Оди на операција во недела па да ни оздрави побрзо фала што играше до сега повреден.-Касерес и покрај тоа што го направи пеналот покажа добра игра повеќе крив за пеналот беше Легротаље што го остави Олич да помине така лесно.Легротаље 0 нема што да зборам катастрофа.Канаваро цело време се трудеше да ги воспостави играчите али не му успеа.Гросо беше еден од подобрите но не доволно.И во еден кош да ги ставиме Дел Пиеро,Диего,Амаури,Мело,Поулсен катастрофа изиграа и резулатот беше тој што беше.За жал реченицата на Буфон е точна само Милан ја прави горда Италија во европа па сами си се криви коа прикажуваат такви игри.Сега на ред е Европа лига е сега и таму да им дојде памет да го земат трофејот да не израдуваат барем малку.Во Серија А следен на пик е Бари доста незгодна екипа али ако не земат 3 бода тогаш ништо и од скудето.
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.097
Поени од реакции
893
http://football-italia.net/dec9b.html

И на гол.ком има само мислам се чисти шпекулации. Ваљда не е толку глупа нашава управа да плаќа такви суми без воопшто да му се даде шанса на Тимошчук кој е само 5-6 месеци во тимот и скоро ист профил на играч ко Сисоко:toe:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom