Фан Клуб: Јувентус

Статус
Затворена за нови мислења.

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.152
Честита победа, малку закаснето но вчера бев многу изнервиран, тоа е пораз во најголемото дерби... :)

Гледавме вистинско дерби, многу шанси многу борба и на крај не може да се каже заслужена.
Ќе биде интересно до последно коло :)
 
A

Alexander Nevsky

Гостин
Честитки за победата сте им го свирнале поштено само сепак мислам дека Чиро не е трењер за Јуве иако победи вчера не дека МУрињо е нешто посебно али Чиро е уште не доделкан туку ај да не серам честито победа нека ви се множат осечам муриоњо се има помочано вгашти вчера:pos2:
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.543
Поени од реакции
14.678
ај честитки за победата
кога играте со милан???:salut:
 

Тимче

HULK!
Член од
4 јули 2008
Мислења
4.537
Поени од реакции
238
Дали видовте каква намештаљка направија Џенова и Парма:tapp: Ова ако почнат да казнуваат пак цело првенство на италија ќе треба да го заменат со тоа од 2ра лига:tapp:.... Мело ќе може да настапи против Баерн?
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
4.727
Поени од реакции
3.736
Наредниот натпревар во рамките на Серија А, Јуве го игра против Бари. За Бари нема да настапи Ранoкија најдобриот нивни стопер, кој денес доби руменило.
Руменило заработил и Алесандро Паризи, исто така играч на Бари.
 

HULK

Black & White Fighter
Член од
12 август 2008
Мислења
1.897
Поени од реакции
1.212
Наредниот натпревар во рамките на Серија А, Јуве го игра против Бари. За Бари нема да настапи Ранкоија најдобриот нивни стопер, кој денес доби руменило.
Руменило заработил и Алесандро Паризи, исто така играч на Бари.
Добро ќе биде тогаш, и двајцата се јаки, тука мора да одиме на победа но претходно мора и со Баерн да извлечеме поволен резултат :wink:
 
С

сашенко

Гостин
Добро ќе биде тогаш, и двајцата се јаки, тука мора да одиме на победа но претходно мора и со Баерн да извлечеме поволен резултат :wink:

Да против баерн мора да изиграме перфкетно зашто многу работи зависат од таа утакмица.Ако одиме во 1/8 финале добиваме пари доста и тие клубот ги рачунаше за добиени на почетокот на сезоната и ке се пореметат сметките ако не ги отварат очекувањата годинава во л.ш.Против баерн очекувам сигурна игра без грешки многу и се надевам ке не израдуваат со една убедлива победа...

пс: Aко некој најде слики од дербито нека постира.На гол.ком имаше една како се радуваат сите на крај во скок беа арно ама нмж да ја симнам..
 

G@rfielD

Модератор
Член од
10 февруари 2007
Мислења
10.747
Поени од реакции
9.765
пс: Aко некој најде слики од дербито нека постира.На гол.ком имаше една како се радуваат сите на крај во скок беа арно ама нмж да ја симнам..
Повелеле. :) Преку 200 слики од мечот. :wink:
 

Pinturicio

Forza Juventus !!!
Член од
22 септември 2007
Мислења
1.705
Поени од реакции
109
Еве ме и мене. Во многу лошо време проблем со нетот.
Али после победа над Интер се друго не е важно. ЧЕСТИТА НЕКА НИ Е и се што посакувам е континуитет вонатпреварите и создавање на победнички менталитет, само така можеме да дојдеме до скудетото.

Во врска со натпреварот нема да трошам зборови. При вакви натпревари најбитен е резултатот , се друго е небитно. Пријатно ме изненади Касерес ( мора да напоменам ) и секако Маркисио. Балотели си го доби тоа што го заслужи.


:tv:

 
С

сашенко

Гостин




Хехе сликава ја имам на позадина.Значи колку ме изненади касерес в4ера е неописливо.И со играта своја ама и потегов ке му го паметам хахахаха.Црниов за реп го повле4е си мисли малиов ке се посере и можам да му јадам гомна.Ама и касерес носи панталони хехех шо си мисли овој ке му ја акнеше една ми се чини ама ајде професионалец е пред се.Сепак сликава за мене вреди повеќе од мона лиза хехе.Би ја урамил се разбира заедно со оваа




Диего има стварно добар скок ми се чини ке полета на сликава хехе:)PRICELESS
 

Cappie

Vincere non è importante: è la sola cosa che conti
Член од
29 мај 2008
Мислења
1.914
Поени од реакции
307
Одличен натпревар...изгинаа играчите, се гледаше дека сакаат да дојдат до оваа важна победа, скоро по секоја цена. браво. така треба! кога би играле со ваква мотивација постојано, титулите би доаѓале сами по себе.
а да...каков гол на маркизио....:vozbud::vozbud:
 

Cuore Rossonero

Rσššσηєјаσ e ιℓ мισ cυσјає
Член од
18 април 2009
Мислења
2.344
Поени од реакции
345
:pos2::pos2::pos2: сликава е ноу комент :pos2::pos2:
 
С

сашенко

Гостин
Еве со превод......хехе





Касерес:Он мене за реп ке ме фаќа...
:pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom