Фан Клуб: Јувентус

Статус
Затворена за нови мислења.

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.656
Поени од реакции
5.339
Еххх ми се плачи ко ќе ми текни на тие времиња.
И за шо, за лакомиот Морати, цел исцениран процес за да освој скудето. АААААА ми иди да скршам нешто.

Друга работа. http://74.125.39.132/translate_c?hl=en&ie=UTF-8&sl=it&tl=en&u=http://www.tuttosport.com/calcio/2009/04/26-25724/Juve,+i+giorni+della+rinascita&prev=_t&usg=ALkJrhgBkzzYx81rA0eoJGyKxFGU5GOIPA

Изгледа вторник ќе има интересен состанок за иднината на Јуве, па тогаш ќе знајме нешто појќе.
Се надевам дека Елкан ќе ја среди работава..Се зборува дека лично Џон Елкан ќе се погрижел околу трансферот на Диего..Средбата со Вердер била закажана овие денови...
 
Д

Демијан

Гостин
Со Интер се е можно...до крајот има цели 15 бода.
А Јувентус треба да е задоволен од оваа сезона, сепак и играчки и резултатски постигна многу, со таков тренер и играчки кадар , мислам дека фановите на Јуве треба да бидат задоволни.
А наредната сезона доколку навистина го доведаат Диего и уште 3-4 добри играчи би биле многу посериозни за титулата во Италија, па дури и за Лигата на Шампиони...
Многу успех во наредната сезона во сите натпреварувања.

Јувентус треба да е задоволен од оваа сезона?Навивачите на Јувентус се максимално разочарани од оваа сезона.Меѓутоа добро,кој како е навикнат.Ние сме навикнати Јувентус да биде секогаш прв и да се бори на секој фронт(за разлика од некои фанови на други екипи).Јувентус само со нов(добар) тренер и 2-3 засилувања и тоа како ќе биде конкурентен за титулата и во Италија и во ЛШ(што за вас интерашите е само убав сон).

Па ајде нека ни е со среќа па да си го вратиме тоа што е наше-СКУДЕТОТО:smir:
 

Vinnetou

Continium Transfunctioner
Член од
15 мај 2005
Мислења
3.513
Поени од реакции
482
ОК се ми е јасно, немаме играчи, серија Б, повреди....

- како може тој лузерот најголем да искача и да кажува дека навивачите треба да се стрпат уште 3 (ТРИ) години за Јуве да се врати на старите добри патеки. Па добро бе пичка му матер има ли памет тој стариот што збори. Ако беше човек до сега ќе си поднесеше оставка, а не да искача и да ми кажува дека бил задоволен од играта и од играчите после нерешена утакмица со ПОСЛЕДНО пласраната FUCKING Reggina!!!!

Не можам веќе да го гледам дај бе нека го избрка некој АМАН!!!
 

HULK

Black & White Fighter
Член од
12 август 2008
Мислења
1.897
Поени од реакции
1.212
Како и да е, и да губиме и да тепаме ние сме навивачи на јуве, точно дека во моментот раниери ни мрси али не треба заради тоа да се разочаруваме, малце глупо ми е и мене да ги гледам вака како се бламират али преку курац еднаш мора да се оправиме, и во лошо и во добро треба да сме со јуве, е сега што се нашле некои глупаци да го водат клубот друга приказна е тоа, незнам зашо елкан не реагира па да летнат веќе еднаш и раниери и секо и меко да им ебам мамата, ни го уништија клубот FORZA JUVE FORZA RAGAZZI
 

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
Како и да е, и да губиме и да тепаме ние сме навивачи на јуве, точно дека во моментот раниери ни мрси али не треба заради тоа да се разочаруваме, малце глупо ми е и мене да ги гледам вака како се бламират али преку курац еднаш мора да се оправиме, и во лошо и во добро треба да сме со јуве, е сега што се нашле некои глупаци да го водат клубот друга приказна е тоа, незнам зашо елкан не реагира па да летнат веќе еднаш и раниери и секо и меко да им ебам мамата, ни го уништија клубот FORZA JUVE FORZA RAGAZZI
Е за ова болдираново...имаш тотална почит... така треба...секој фан треба така да го подджува својот тим во добро или лошо како што е сега со вас... можда и второто место го губите ама битно мислам и во Италија напраиа и 3то место у групи право да се пласира така? или не важи за кај вас.... ако не важи нема везе.... сепак ќе се пласирате ЛШ и оваа сезона ќе има нов тренер неколку засилувања и ќе забораите на сите овие претходни тешки сезони... и оваа која ооодлично почна но незз што магија има у тоа ракавите тренеров ваш ....:toe: треба махер да си све тоа да прокоцкаш и да паднеш под ......:kesa:милан:kesa: ае позз...и само така продолжете со поддршка кон тимот не да се откажувате одман...
 
Член од
13 март 2009
Мислења
17
Поени од реакции
1
^Далеку е за откажување. Но, зошто да чекаме сезони да поминат за да им текне дека не бива со ваков тренер? Зошто не им текна некој посмел да стават, а не ова коњскиов прдеж со 4-4-2 формација? Па никој не ја користи веќе, аман со тоа. Мисли игра ФМ 09, па така било тоа, ќе направиш load game и ќе почнеш пак се додека не земеш титула, и не ги тепаш Интер двапати во сезона. Вака се губи лојалноста на навивачите! Со ваква идиотска политика на Џиљи, кој се стиснал ко да се негови парите, и Секо кој не знае што попрво да купи со парите за лижавчиња.. Ако следна сезона не земат квалитетни играчи (барем 3ца, сепак не можеме со старциве и со 20 годишниве неискусни играчи), тогаш можат уште на почеток да си се збогуваат од титулата. Да играш 2-2 со Реџина на гости, при најважните натпревари на крајот на сезоната е чист апсурд! Тоа не е ни до играчите веќе, туку од недостаток на мотивација која треба да им биде давана секој Божји ден од дибекот Раниери. :(
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.656
Поени од реакции
5.339
Интересен наслов на гол.ком...Five years of Paineri!!

Второто место ќе се одлучи на Сан Сиро за 2 кола, и ќе бидат многу појасни работите, и мислам дека тој ќе биде круцијалниот меч на кој
ќе се одлучи дали Раниери ќе добие отказ од Јувентус..

Инаку медиумите во Италија најавуваат дека Конте добил понуди од Лацио, Аталанта и Сампдорија да ги води во наредната сезона, но мислам дека е потребен само еден телефонски разговор со Елкан, и завршена приказна:)

Изјавата на Јакинта:

"Every time the opposition shoots, the ball ends up in the top corners, like what happened in the Coppa Italia [against Lazio]. - Iaquinta
Исто така Јуве се поврзува со крилото на Галатасарај, Арда Туран..
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.224
Поени од реакции
8.093
Еве ви ја Storia di un grande amore во рок стил за оттргнување од црните мисли:helou:
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.656
Поени од реакции
5.339
Еве ви ја Storia di un grande amore во рок стил за оттргнување од црните мисли:helou:
И Кристијано Занети имаше изјава дека Јувентус нема мотив за игра, и дека поинаква е атмосферата од кога се повредил...Се надевам на најбрзо можно пребродување на овој црн период за Јуве..
 
Член од
25 јануари 2008
Мислења
1.839
Поени од реакции
68
Ова е најцрниот период на Јувентус од кога го следам овој клуб по таа сезона 98/99, кога успеавме да се пласираме само во интер тото купот, впрочем таа сезона Дел Пиеро се здоби со најголемата повреда во неговата кариера.
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.224
Поени од реакции
8.093
И Кристијано Занети имаше изјава дека Јувентус нема мотив за игра, и дека поинаква е атмосферата од кога се повредил...Се надевам на најбрзо можно пребродување на овој црн период за Јуве..
Јас до некаде ги сваќам играчите кои до крајот на Март беа во игра за сите три трофеи а сега месец дена подоцна не се во игра за ниту еден. Ваков расплет на настаните и мене би ме фрлил во депресија. Сепак мислам дека тие како професионалци треба коректно да си го одработат првенството до крајот, а не да шиткаат бодови на разни третокласни екипи кои се далеку под нивото на Јувентус. Јас сум свесен дека Јуве веќе нема шанса за никаков трофеј ама сепак сакам да победат се до крај и со тоа колку толку да ја спасат честа на клубот. Од друга страна, пак, серија победи до крајот би можела да значи останување на Раниери на кормилото, па од овој аспект двапати би се запрашал дали сакам да победат се до крајот. Како и да свртиш, не чини работава. Срамота е што екипа како Јуве се доведе во ваква ситуација.
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.656
Поени од реакции
5.339
Ова е најцрниот период на Јувентус од кога го следам овој клуб по таа сезона 98/99, кога успеавме да се пласираме само во интер тото купот, впрочем таа сезона Дел Пиеро се здоби со најголемата повреда во неговата кариера.
Минатиот така лош период оваа сезона ни беше пред двомечот со Реал Мадрид..Раниери си ја спаси кожата со победи..Како спас за кризата, и како мотив за консолидирање на тимот го гледам мечот со Милан на Сан Сиро, кој нема да биде ниту малку лесен..Ама како увертира на тој меч, се надевам дека ќе ни биде против Лече на домашен терен на празни трибини..

Јас до некаде ги сваќам играчите кои до крајот на Март беа во игра за сите три трофеи а сега месец дена подоцна не се во игра за ниту еден. Ваков расплет на настаните и мене би ме фрлил во депресија. Сепак мислам дека тие како професионалци треба коректно да си го одработат првенството до крајот, а не да шиткаат бодови на разни третокласни екипи кои се далеку под нивото на Јувентус. Јас сум свесен дека Јуве веќе нема шанса за никаков трофеј ама сепак сакам да победат се до крај и со тоа колку толку да ја спасат честа на клубот. Од друга страна, пак, серија победи до крајот би можела да значи останување на Раниери на кормилото, па од овој аспект двапати би се запрашал дали сакам да победат се до крајот. Како и да свртиш, не чини работава. Срамота е што екипа како Јуве се доведе во ваква ситуација.
Деновиве ќе има состанок на Сопственикот на Јуве (Елкан) и Директорите (Џиљи,Блан и Секо) на Јуве..Веројатно ќе се крчка иднината на тој состанок, и ќе се зборува за колку пари ќе бидат потребни за летниот трансфер период, исто така се шпекулира дека Елкан лично (фала Богу) ќе ги водел преговорите со Вердер за ангажман на Диего..Мечот со Милан, ќе биде да се биде или не за Раниери, и после тој меч ќе се знае дали Раниери ќе биде тренер на Јуве и следната сезона..
 

kobnik

Гнетач
Член од
14 јуни 2007
Мислења
211
Поени од реакции
37
сеа за ова шо се случува во Јуве не знам дали ќе кажам нешто што веќе не е кажано или што нема да биди излишно..Раниери можи и 10 - 0 да го победи Милан но МОРА да си оди оти стварно не го бива и чисто се сомневам дека некој од играчите ќе има нешто против негово заминување..единствено Секо или Блан ама тие можи во пакет да си ебат матер некаде на друго место оти во Јуве се повеќе од непотребни...ШКОДАТ!!!

поздраФ и главата горе!!!
 

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
Исто така Јуве се поврзува со крилото на Галатасарај, Арда Туран..
:pipi: Фудбалер што би сонуел еден ден да заигра за мој тим... па ако не е тоа Арсенал... ( знам дека Венгер нема да успее да го земе... мн пари бараа а овој малку даваше... инает е малку...) нека биде тогаш тој тим Јувентус... играч вреден златоо...
Со овакви млади а мултиталентирани играчи... посебно ако ги имате во тимот... Џиовинко и Арда... е тоаш... нема тим кој ќе може да ви се спротиставува во средината... само со Сисоко еден да заигра стандард у среднина не само ротации ротации и неможете да погодите...тоес до тренерот е не е до играчите ни најмалку ги имате доста квалитетни играчи и во тој дел од теренот...така да овој играч...би бил супер...одлично засилување за вашиот тим:helou:
 

HULK

Black & White Fighter
Член од
12 август 2008
Мислења
1.897
Поени од реакции
1.212
И прошлата сезона имаше интерес од страна на Јуве за Арда али со оглед на тој дека секо ни е задолжен за трансфери не верувам дека ќе успее да го доведе, он успева такви како кнежевич да доведе, до сега еден и единствен добар трансфер што го направи беше МОМО другиве се за во аут се, првин андраде па тиаго па следува кнежевич па поулсен, ни еден од овие не се докажа во јуве, а ќе заборавев и Амаури добро се снајде рестото се се за во ш класа. FORZA JUVE FORZA RAGAZZI
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom