Фан Клуб: Јувентус

Статус
Затворена за нови мислења.

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.656
Поени од реакции
5.339
РАНИЕРИ ОДИ СИ ДОМА!!!!

Доста му беа шанси на Клаудио...Ја прели чашата...Во 3 кола Милан ни крати 7 бода, и ни прави позитива од 2 бода, кога ќе го надоврзам наивното откажување од купот, и мислам дека тука е јасна работата...Раниери треба да си се збогува со играчите, и веќе наредната сезона да видиме друг тренер на кормилото на Јувентус..Доста му беа шанси..Уште Каморанези да го изваеше и да го ставеше Маркиони ќе беше врв на се!!

Раниери не знае да ги мотивира играчите, не знае да направи замена, очајно ни треба гол, тој во 80 минута става напаѓач и ваѓа напаѓач, наместо да тргне со сите сили кон голот на Реџина која патем е последно место на табелата..

Ферара, Конте, Прандели...ОТКАЗ ЗА РАНИЕРИ!!!
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
РАНИЕРИ ОДИ СИ ДОМА!!!!

Доста му беа шанси на Клаудио...Ја прели чашата...Во 3 кола Милан ни крати 7 бода, и ни прави позитива од 2 бода, кога ќе го надоврзам наивното откажување од купот, и мислам дека тука е јасна работата...Раниери треба да си се збогува со играчите, и веќе наредната сезона да видиме друг тренер на кормилото на Јувентус..Доста му беа шанси..Уште Каморанези да го изваеше и да го ставеше Маркиони ќе беше врв на се!!

Раниери не знае да ги мотивира играчите, не знае да направи замена, очајно ни треба гол, тој во 80 минута става напаѓач и ваѓа напаѓач, наместо да тргне со сите сили кон голот на Реџина која патем е последно место на табелата..

Ферара, Конте, Прандели...ОТКАЗ ЗА РАНИЕРИ!!!
Хехе, уште ова да беше и ќе заминеше да ги пречекаш во Торино.

Не се играчите во лесна ситуација, немаат веќе мотивација за да играат, иона шо успеваат им е од гнев дека губат, не им е лесно.
Капак на се овај незнај да ги поддржи и да ги врати на прав пат.

Редно време е да замини, барем тој лично треба да си поднеси оставка ако има барем малку морал. Јеби га, колку и да го сакав можеб е добар за Валенсија ама за јуве НЕ.
 

Маци-

ragazzo pazzo
Член од
17 април 2007
Мислења
6.184
Поени од реакции
3.513
А ја читам пред некој ден,од кретенот Секо,Раниери ќе останел уште една сезона,со кој памет бе алоооооооо,ја упропасти сезоната,што се деси во последниве два месеци со јуве?Раниери нема капацитет да го води јуве,еве се виде до кај е неговиот капацитет,тимот го изгуби карактерот,нема никаков мотив,желба за победа,а од кај ќе има кога имаме лузерски тренер со лузерски менталитет?и второ место да завршиме ваква игра е недозволива,место да идеме напред ние идеме назад,fuck you Mr. Ranieri
 
Член од
10 јануари 2008
Мислења
723
Поени од реакции
24
РАНИЕРИ ОДИ СИ ДОМА!!!!

Доста му беа шанси на Клаудио...Ја прели чашата...Во 3 кола Милан ни крати 7 бода, и ни прави позитива од 2 бода, кога ќе го надоврзам наивното откажување од купот, и мислам дека тука е јасна работата...Раниери треба да си се збогува со играчите, и веќе наредната сезона да видиме друг тренер на кормилото на Јувентус..Доста му беа шанси..Уште Каморанези да го изваеше и да го ставеше Маркиони ќе беше врв на се!!

Раниери не знае да ги мотивира играчите, не знае да направи замена, очајно ни треба гол, тој во 80 минута става напаѓач и ваѓа напаѓач, наместо да тргне со сите сили кон голот на Реџина која патем е последно место на табелата..

Ферара, Конте, Прандели...ОТКАЗ ЗА РАНИЕРИ!!!
Taka e Kiko.... Mnogu mu dadovme sansa na Ranieri, no navistina ne znaese kako da si ja iskoristi. Antonio Conte vednas treba da se donese pod hitno..
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.224
Поени од реакции
8.093
Одамна зборев дека Раниери нема капацитет за во Јуве и дека секоја добра серија на резултати која ја направи Јувентус сезонава беше исклучиво по заслуга на играчите кои во одреден период биле екстра мотивирани. Откога тимот падна во резултатска криза Раниери никако не успеваше да ги издигне и да ги изведе на прав пат.
Раниери кретену, оди си и ти посакувам се најлошо во понатамошната кариера. Само откачи ми се од тимот за кој навивам од мал и престани да го упропастуваш.
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
2.066
Поени од реакции
71
Одамна зборев дека Раниери нема капацитет за во Јуве и дека секоја добра серија на резултати која ја направи Јувентус сезонава беше исклучиво по заслуга на играчите кои во одреден период биле екстра мотивирани. Откога тимот падна во резултатска криза Раниери никако не успеваше да ги издигне и да ги изведе на прав пат.
Раниери кретену, оди си и ти посакувам се најлошо во понатамошната кариера. Само откачи ми се од тимот за кој навивам од мал и престани да го упропастуваш.
Сега вие потребен МАРЧЕЛО ЛИПИ, за доброто на Сериа А...
Иако сум голем фан на Интер, а не госакам Јувентус...сепак ја сакам силна Сериа А со еден силен Јувентус.
Од Раниери има и полош...Алберто Ѕакерони.
Поздрав
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.224
Поени од реакции
8.093
Сега вие потребен МАРЧЕЛО ЛИПИ, за доброто на Сериа А...
Иако сум голем фан на Интер, а не госакам Јувентус...сепак ја сакам силна Сериа А со еден силен Јувентус.
Од Раниери има и полош...Алберто Ѕакерони.
Поздрав
И јас го сакам Липи ама се шпекулира дека по Светското Првенство ќе биде назначен на некоја директорска функција во Јуве од каде ќе ги влече сите конци во тимот. Како замена за Раниери се подготвува Антонио Конте. Сепак јас мислам дека кој и да дојде неможе да биде полош од кретенот.
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.656
Поени од реакции
5.339
Редно време е да замини, барем тој лично треба да си поднеси оставка ако има барем малку морал. Јеби га, колку и да го сакав можеб е добар за Валенсија ама за јуве НЕ.
Раниери ги искористи сите бонуси, го поддржував но очигледно е дека доаѓа време за промени..Не може да дозволи ниту во сон, една Реџина, која патем има прокнижано еден куп порази годинава да диктира темпо на средината..Победата над нив треба да им биде еден вид тренинг,а тие на 2 пати анулираат негатива..Раниери наместо да извај еден средишен фудбалер тој го става Амаури на местото на Дел Пиеро, а што ќе брани??Нерешениот резултат???:tapp:Раниери со тој потег покажува дека е задоволен со нерешен резултат:nerv::nerv:Kрај..
Не се освојува титула со порази од Каљари, Удинезе, Палермо, Киево итн..

Taka e Kiko.... Mnogu mu dadovme sansa na Ranieri, no navistina ne znaese kako da si ja iskoristi. Antonio Conte vednas treba da se donese pod hitno..
Точно..Нам ни е потребен некој со менталитет како Антонио Конте кој патем чуда прави со тимот на Бари, кој има далеку послаб состав од тие на Парма, Ливорно итн, и пак е на Првата позиција..Миленик е на публиката, фудбалски е добро поткован и сигурен сум дека тој е вистинскиот избор за тренерската позиција..Доста му беше на Раниери..Добра опција се и Ферара, Гасперини и Прандели..Спалети мислам дека нема ништо да смени..

BENVENUTO Antonio Conte ... SI PREGA DI ESSERE NOSTRI Guardiola
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
Сега вие потребен МАРЧЕЛО ЛИПИ, за доброто на Сериа А...
Иако сум голем фан на Интер, а не госакам Јувентус...сепак ја сакам силна Сериа А со еден силен Јувентус.
Од Раниери има и полош...Алберто Ѕакерони.
Поздрав
Која иронија ејјј, збораш дека сакаш силна Серија А а го носиш во аватар онај шо ја доведе до овај степен.(my preciousssssssssss.........) ццц.
 

Џенаро Гатузо

Pippo per Sempre
Член од
3 јануари 2008
Мислења
2.797
Поени од реакции
38
Сега вие потребен МАРЧЕЛО ЛИПИ, за доброто на Сериа А...
Иако сум голем фан на Интер, а не госакам Јувентус...сепак ја сакам силна Сериа А со еден силен Јувентус.
Од Раниери има и полош...Алберто Ѕакерони.

Поздрав

Имаше полош и од Закерони...Марко Тардели :smir:
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.701
Поени од реакции
43.803
On his and the team's future, he said: "I will not leave Juventus, and I will not do the same as Didier Deschamps, who left Juventus because he disagreed with Juventus' project.
"That foolishness is the behavior of a young person, I did the same when I was young but not now… Juventus gave me a project of 5 years to come back at a high level”.

Изјавата на Раниери по мечот . . . . . а ?

Абе друже, за години можеш и Каљари да ги направиш прваци ебаго, со вистински тренер и вистински проект . . . ама Јуве, 5 години, проект кој му го дал Јувентус, искрено, го знаете мојот став за Раниери уште пред крајот на новата година кога реков дека ке дојде денот кога ке молите да си замине АЛИ, како фан на Интер мене ми одговара да остане уште 50 години тука, верувам ке се согласите со ова . :)

p.s. Ова последново, важи и за фановите на Реџина, Киево . . . . па и Пелисиер .
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
2.066
Поени од реакции
71
Која иронија ејјј, збораш дека сакаш силна Серија А а го носиш во аватар онај шо ја доведе до овај степен.(my preciousssssssssss.........) ццц.
Ај не заборавај некои работи, тој што го носам на аватарот има потрошено скоро една милјарда евра поради кретенот Лучиано Моџи. Но на други кога им го копаш гробот, сам паѓаш во него.
Но за жал со тоа и цела Сериа А падна во гробот ископан од страна на Моџи, за да се врати на старите петеки ќе треба најмалку 10-15 години.
И Интер не ништо посебен, единствено ја искористи слабоста на Јувентус и згаснатите ѕвезди на Милан.
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.656
Поени од реакции
5.339
On his and the team's future, he said: "I will not leave Juventus, and I will not do the same as Didier Deschamps, who left Juventus because he disagreed with Juventus' project.
"That foolishness is the behavior of a young person, I did the same when I was young but not now… Juventus gave me a project of 5 years to come back at a high level”.

Изјавата на Раниери по мечот . . . . . а ?
Oва е ТИПИЧНА ЛУЗЕРСКА ИЗЈАВА!! Со ова сака да се искупи за кривицата, и да ја пренеси на Управата..Ако има малку совест фудбалска треба да си даде оставка под ХИТНО!!Заедно со него и Блан..Нека одат нека прават петгодишни планови со Киево, Лече и Палермо..На Јуве му треба ТИТУЛА!!!

Сваќам, бевме во Сериа Б, многу се изгуби, но ова е ПРЕТЕРИЗАМ!!!Една Реџина, со најмизерната игра во Калчото..Раниери и дозволи да се размавне..Ја прели чашата!!! Очекувам дека ќе се опамети Управата и дека ќе му врачи отказно решение!!!
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
Ај не заборавај некои работи, тој што го носам на аватарот има потрошено скоро една милјарда евра поради кретенот Лучиано Моџи. Но на други кога им го копаш гробот, сам паѓаш во него.
Но за жал со тоа и цела Сериа А падна во гробот ископан од страна на Моџи, за да се врати на старите петеки ќе треба најмалку 10-15 години.
И Интер не ништо посебен, единствено ја искористи слабоста на Јувентус и згаснатите ѕвезди на Милан.
Бате голум твој има потрошено милијарда на неразумни трансфери. Изгледа и тој имаше проект од 20 години како да го направи интер доминантен во италија. Гледам успева во то нешто. За копањето до негде си во право гледам почнаја да се повлекват тужби па чекам уште голум твој да си падни во гробот.

За разлика од него ние немаме 20 години туку по две години бараме резултати. Ај сега пријатно.
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
4.695
Поени од реакции
3.647
Само сакам да ви пренесам дел од изјавата на Раниери:

[FONT=Arial,Helvetica,Geneva,Swiss,SunSans-Regular]Ranieri: We saved face... sort of[/FONT]

[FONT=Arial,Helvetica,Geneva,Swiss,SunSans-Regular]
Juve saved face in a way, but we should have won. We tried, but gifted half-an-hour to Reggina, who took advantage by creating several chances,” shrugged the Coach.

“Then we got out of our shells and proved we wanted to win a match that had seemed to be lost. We only saved face to a degree.

Човеков се мрднал начисто, се пореметил.Психолошки е при крај а што е најстрашно убеден е дека ке го води Јуве уште 5 години...Понатака немам коментар.
[/FONT]
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom