Фан Клуб: Јувентус

Статус
Затворена за нови мислења.

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.656
Поени од реакции
5.339
Вчера пример скандираале Конте, макар шо не ги слушнав не беше во ред.
Toa го спомна на интервјуто и Моџи..Дека, клубот треба повеќе да го заштитува тренерот, а не сите кога го напаѓаат Раниери да биде оставен сам на себе..
Сличен случај, дури и поделикатен беше периодот кога Капело го седна Дел Пиеро 3-4 натпревари со ред на клупа..Тогаш веќе отворено навивачите на Јуве скандираја "Cappelo, uscire!" (Капело оди си) ама Моџи на неколку пати излезе и го одбрани Капело од нападите...

Од друга страна, се најавува дека на натпреварот против Лацио во Среда, Јуве ќе настапи со Јакинта и Трезеге во нападот...
 

апец

Јувентус фан
Член од
5 декември 2007
Мислења
1.083
Поени од реакции
60
Не ми треба курвата назад, ако треба ке примаме и по 5 гола по утакмица ама достоинството ке го задржиме. Мочкото виде дека нема да има место за него во Реал и сега сака да се врати. ЕПА КУУУРРР. Неможе.:nerv:
Секој што го напушти Јувентус во тешкиот период не е добродојден во Торино. И не ми кажувајте дека се правеле притисоци. Ако не сакал да си оди ке останеше. Како остана Буфон,Трезеге,Дел Пиеро,Каморанези...... ај да не отвараме стари теми, сите знаеме дека не ни требаат Расколници.
 
Член од
13 март 2009
Мислења
17
Поени од реакции
1
Никогаш не сум бил за да се вратат предавниците, потрчковците по пари и слава во Јувентус! НИЕДЕН да не се врати! Ако се врати барем еден (најмалку Канаваро!), тогаш тоа би било преседан. Тоа е веќе играње со нервите на навивачите! :(
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.031
Поени од реакции
6.051
Што се однесува до мене, дури би отишол и би ги обесил сите На камени Мост.
Вака по ред би ги обесил. НЕ НИ ТРЕБА НИКОЈ ОД НАБРОЈАНИВЕ !!!!!!!!!

1. Златан НослевиЧ
2. Патрик Виера
3. Џанлука Замброта
4. Емерсон
5. Канаваро(типот кој сака да ми се врати)
6. Турам(не би го бесел овој, ќе добие Инфаркт на сред бесење)

Никој ама баш никој, нит сакам да ми се врати ни да ми кажува за Јуве било што.
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
Што се однесува до мене, дури би отишол и би ги обесил сите На камени Мост.
Вака по ред би ги обесил. НЕ НИ ТРЕБА НИКОЈ ОД НАБРОЈАНИВЕ !!!!!!!!!

1. Златан НослевиЧ
2. Патрик Виера
3. Џанлука Замброта
4. Емерсон
5. Канаваро(типот кој сака да ми се врати)
6. Турам(не би го бесел овој, ќе добие Инфаркт на сред бесење)

Никој ама баш никој, нит сакам да ми се врати ни да ми кажува за Јуве било што.
1. Го заборај Муту.
2. Прочитај шо се случваше со Трезеге пред две години ова време отприлика.

3. Прашање: Шо би направил ти доколку беше на местотот на Канаваро?
4. Си размислил за муабетите дека се вршел притисок?
 

апец

Јувентус фан
Член од
5 декември 2007
Мислења
1.083
Поени од реакции
60
1. Го заборај Муту.
2. Прочитај шо се случваше со Трезеге пред две години ова време отприлика.

3. Прашање: Шо би направил ти доколку беше на местотот на Канаваро?
4. Си размислил за муабетите дека се вршел притисок?
1. Да и мутлето е еден од предавниците, ама на него бајаги Ќаривме.
2. Трезеге остана, не е битно што се случувало.
3. Како што направи Буфон,Дел Пиеро,Каморанези.......
4. Притисок се вршеше на сите, Почнувајќи од Буфон па се до Зебина. За тоа тие што останаа ке бидат запаметени за секогаш во историјата на Јуве.
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
4.695
Поени од реакции
3.647
Значи, размислете малце и од подруга перспектива гледајте на работите.

Канаваро беше пресреќен кога му се укажа можноста да заигра за Јуве. Дури и прифати да замине во Јуве за пониска плата од онаа што ја примаше кај оние вчера... Што значи кај нас доаѓаше за да игра и за да освои нешто, а не за собере пари. Истото ова го покажа и на теренот. Даваше се од себе и гинеше на теренот за никој да се доближи до Буфон. И најинтересно е што тоа го правеше во голем стил...

За разлика од другиве Канаваро на неколку пати имаше коментирано за периодот поминат во Јувентус и ја објасни ситуацијата и околностите под кои замина. Неговото објаснување беше дека во целата таа ситуација проклета била понудата на Реал. Канаваро е единствениот фудбалер на планетава што добил понуда на 33 години да игра за Реал Мадрид со загарантиран првотимски статус. Да не му стигнеше таа понуда тој никогаш немаше да замине...барем така изјави. Епа јбг, понуда од Реал М. не се добива секој ден, знаеме што претставува Реал за сите фудбалери на светов. И што е најважно не замина во некој друг италијански клуб. За разлика од него сите други што си заминаа денес ораат на терените ширум Италија.
На многупати даваше изјави дека ке продолжи да игра во Јуве и во втора лига и за помала плата и дека тоа нема да му претставува проблем оти низ истото ке поминат и Буфон, Дел Пиеро, Недвед...
Јувентус во тие моменти да имаше управа на цврсти и стабилни нозе, Канаваро и ден денес ќе играше за Јуве, гарантирам! Едноставно немавме управа која ке задржи ваков шампион...


Ако не ви текнува, Каморанези, а по него и Трезеге беа најгласните што бараа заминување, а откако не го добија Каморанези јавно излезе и кажа дека сосила бил натеран да остане во клубот. Будно ја следев целата ситуација и Каморанези секој ден даваше изјави дека веќе не сака да остане во клубот. Истото се случуваше и со Трезеге... и тој бараше да биде продаден но беше приморан да остане.

Верувајте, и ниеден фудбалер да не бараше да замине ке мораа сосила да бидат продадени оти клубот трпеше големи, огромни финансиски штети, штети кои ке се одразеа и врз платите на фудбалерите, односно исчезнаа средствата со кои се финансираа фудбалерите.
И Моџи кажа дека тој да бил на местото на Секо и компанија дека Ибрахим немал да го продаде на Интер. Значи немал да го продаде на Интер, меѓутоа ке го продадел. Што значи и Моги да ни беше на чело овие фудбалери пак ке не напуштеа.

Еве и едно блогче:

[FONT=Arial,Helvetica,Geneva,Swiss,SunSans-Regular]Blog:[/FONT][FONT=Arial, Helvetica, Geneva, Swiss, SunSans-Regular]The Grapes of Wrath[/FONT] [FONT=Arial, Helvetica, Geneva, Swiss, SunSans-Regular]Juventus’ exhilarating victory against Real Madrid was soured by the supporters’ harsh treatment of Fabio Cannavaro, says [/FONT][FONT=Arial, Helvetica, Geneva, Swiss, SunSans-Regular]Giovanni Spinella[/FONT]
[FONT=Arial, Helvetica, Geneva, Swiss, SunSans-Regular]Juventus fans are still angry over the way Fabio Cannavaro left in the summer of 2006. With the side relegated into Serie B following Calciopoli, Juve started what looked like a fire sale. Players such as Gianluca Zambrotta, Adrian Mutu, Patrick Vieira, Emerson and especially Zlatan Ibrahimovic all left a club strapped for cash.

Cannavaro’s departure was particularly painful, as he had made protestations of loyalty to the Old Lady up to a few days before he left. Had Juve’s senior executives made an effort, he would have most likely stayed on, as did Gianluigi Buffon, Alessandro Del Piero and Pavel Nedved.

The problem was that there was no real management at Juventus. The club’s new hierarchy were still finding their footing and had no clear strategy. With the coffers suddenly emptied and an air of panic setting in, the Bianconeri gratefully took up Real Madrid on their bid for the defender.

In all this Cannavaro was almost a spectator. No one was in a position to give him assurances over the club’s prospects. So when the chance came to play for one of Europe’s most prestigious outfits, he took it.

But consider this – at least he didn’t go to another Italian side, especially Inter, the club that most profited from Juventus’ woes. And remember that for a Del Piero who announced that he would stay, there was a Mauro German Camoranesi or David Trezeguet who did everything they could to leave the club. By then however, Juventus’ execs had regained their cool and held on to the fractious players.

Cannavaro played at Juventus for two seasons and won two Scudetti that Juventini still consider their own. More importantly he led Italy to a triumphant World Cup victory. Had events moved in only a slightly different manner, he would have followed the Old Lady on to the dusty pitches of Crotone and Frosinone. That remains the great regret.

Juventus supporters are still furious over Calciopoli, over the rushed and ugly manner in which the trials were held, hardly satisfying anyone that truth was properly determined and justice properly meted out. But it is unfair to vent that anger over a player who remains one of the world’s best defenders and the captain of that fantastic Italy side.
[/FONT]




Откако пред неколку часа кажав да ја сочеката изјавата на Дел Пиеро и Буфон, овој вториов ми се јави лично и ми кажа дека ми го прочитал постот на форум и побарал веднаш да даде изјава за да не испадне дека јас лажам:icon_lol:
Шала на страна откако се истурија шпекулацииве низ медиумиве бев 107 ипол% сигурен дека Буфон ке даде изјава оти знам дека е многу емотивен кога е во прашање Канаваро. А човеков ни две ни три, не почасти со зборовите:

[FONT=Arial,Helvetica,Geneva,Swiss,SunSans-Regular]Buffon: Welcome back Canna![/FONT]
Целиот текст


p.s. Еве и едно мало освежување на меморијата.... клипот почнете да го симнување некаде од 2:00, уживањето е загарантирано:wink:

 

G@rfielD

Модератор
Член од
10 февруари 2007
Мислења
10.737
Поени од реакции
9.729
Не гледам причина зошто Канаваро не би можел да се врати.

Позитивни работи кои би ги добиле доколку дојде Канаваро:

  • Вистински лидер и главен организатор во одбрната
  • Одилеч партнер на Џорџо
  • Искуство во задната линија, што очајно ни фали...
  • Кана има уште минимум 1 сезона во него
  • Евтино ќе не кошта...
  • Добар пример за Крискито, Ариаудо...

Негативни работи:

  • Познавајќи ги Секо и компанија, доколку дојде Канаваро речиси сигурно нема да земеме друг дефанзивец... (некој помлад, како на пример Кајер)
  • Стар..
  • Сигурно нема да биде оној Канаваро што го знаеме од пред 2 години...

Меѓутоа, се на се, ја сум за Кана. Не губиме ништо доколку дојде. Добиваме само искуство, една ѕверотина од централен бек која има уште неколку сезони во своите нозе, евтин веќе докажан играч во Серија А. Кога можеше Малдини на 38 години да освои ЛШ, зашто да не може Канаваро на 37 да освои? :smir:
 
Д

Демијан

Гостин
Несакам да се врати Канаваро,а и ниеден од тие што си отидоа од Јуве по скандалот.Кратко и јасно кажано.
 

Хакет Мен

Juventus Till I Die
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.227
Поени од реакции
3.414
Несакам да се врати Канаваро,а и ниеден од тие што си отидоа од Јуве по скандалот.Кратко и јасно кажано.
Се согласувам со тебе...и јас несакам предавници назад во тимот !!!!
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.656
Поени од реакции
5.339
Ако не ви текнува, Каморанези, а по него и Трезеге беа најгласните што бараа заминување, а откако не го добија Каморанези јавно излезе и кажа дека сосила бил натеран да остане во клубот. Будно ја следев целата ситуација и Каморанези секој ден даваше изјави дека веќе не сака да остане во клубот. Истото се случуваше и со Трезеге... и тој бараше да биде продаден но беше приморан да остане..
Каморанези беше бесен, бидејќи давал се од себе на теренот, а Моџи си играл со неговата кариера, и затоа така се однесувал..Потоа се смирија работите околу него..
Како што кажа и Буфон, во целата ситуација имало многу задкулисни игри и интриги, и дека не се работите така како што изгледаат барем за Канаваро, дека бил вршен притисок врз сите Репрезентативци на Италија да го напуштат Јувентус..А и реално не знаеме точно што се случувало, зад сцената, и со какви средства се служеле оние кои сакаа да му наштетат на Јуве..
Јас немам ама баш ништо против Канаваро, тој рече дека сака да ја заврши кариерата во Италија, а по се изгледа дека неможе да замини во друг клуб како што направија другите..Канаваро за 2 години поминати во Јуве повеќе се приврза за Јуве, од Замброта кој велеше низ медиумите дека Јуве е најзаслужен за неговата кариера, и на крај сепак заигра за Милан..

Канаваро,можеби ќе биде краткорочно засилување на одбраната на Јувентус, ама гледајќи го неговиот настап со Репрезентацијата на Италија против Црна Гора, сметам дека ќе биде многу позитивно засилување за нашата одбрана..

  1. Искусен е, а и има уште жар во играта..Во Реал игра задушено, нема слобода толкава во одбраната, а игрите во Репрезентацијата му се тотална спротивност од тоа..
  2. Ете сега гледаме за што се зборувало на средбата Блан - Липи, кога Блан изјави дека барал совет од Марчело Липи за неколку негови репрезентативци.. Сега се гледа (а и во најавите), за кој играч добил Блан инструкции...

Но прво нешто што треба да го направи е да се извини и да побара прошка како од навивачите, така и од соиграчите кои останаа во Сериа Б да ги бранат боите на Јувентус!!!
 
Д

Демијан

Гостин
Секоја чест з Канаваро за сето тоа што го направи во Јувентус.Играше од срце за Јувентус,го сакаше клубот.Треба да му се заблагодариме за сево ова,ама веќе не е потребен.Далеку попотребен ќе беше кога игравме во Серија Б!Има 36 години што се таман за во Милан.Незнам каква била ситуацијата кога заминал во Реал ама за мене тој е предавник, и со право го свиреа кога Реал гостуваше.Секогаш гледам за најдоброто на клубот а не емотивно за некој играч,а моментално Канаваро е далеку од тоа да биде најдоброто за клубот.Резил мислам дека би било повторно да се врати во Јувентус.Ако прво ја објасни ситуацијата за неговото заминување може ќе размиислам ама пак тешко да се предомислам.

Канаваро,Замброта,Турам,Ибра,Емерсон,Виера,Муту,Балѕарети за сите овие никогаш нема да го променам мислењето дека се ФУДБАЛСКИ КУРВИ.

Јуве покажа на дело дека секогаш ќе трае и дека ииграчите се минлива работа,клубот и навивачите секогаш остануваат.Си најде соодветни замени за овие а тоа се:Киелини,Де Џеље,Сисоко,Амаури...

Се знае таквите курвичиња за каде се,за во Интер,Милан и остали...
 
Член од
22 април 2008
Мислења
549
Поени од реакции
93
Не гледам причина зошто Канаваро не би можел да се врати.

Позитивни работи кои би ги добиле доколку дојде Канаваро:

  • Вистински лидер и главен организатор во одбрната
  • Одилеч партнер на Џорџо
  • Искуство во задната линија, што очајно ни фали...
  • Кана има уште минимум 1 сезона во него
  • Евтино ќе не кошта...
  • Добар пример за Крискито, Ариаудо...

Негативни работи:

  • Познавајќи ги Секо и компанија, доколку дојде Канаваро речиси сигурно нема да земеме друг дефанзивец... (некој помлад, како на пример Кајер)
  • Стар..
  • Сигурно нема да биде оној Канаваро што го знаеме од пред 2 години...

Меѓутоа, се на се, ја сум за Кана. Не губиме ништо доколку дојде. Добиваме само искуство, една ѕверотина од централен бек која има уште неколку сезони во своите нозе, евтин веќе докажан играч во Серија А. Кога можеше Малдини на 38 години да освои ЛШ, зашто да не може Канаваро на 37 да освои? :smir:
Се сложувам со се што напиша во постов, само би додал уште една работа во негативните, не сум баш сигурен дека навивачите во Италија ќе го примат како што треба, сететесе само што се дешаваше на натпреварот со Реал во ЛШ кога Канаваро ќе ја допреше топката.
 

апец

Јувентус фан
Член од
5 декември 2007
Мислења
1.083
Поени од реакции
60
Нека се врати бе, немам ништо против, вака ке биде пречекан.
 
Член од
22 декември 2008
Мислења
35
Поени од реакции
1
Sunday 26 April
Реџина-Јувентус 15:00
ovie ciganive pak pocnaa da mestat da im pustaat site,ke pukne sram ako juve im pusti ne smee da se sluci toa...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom