Фан Клуб: Јувентус

Статус
Затворена за нови мислења.

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.224
Поени од реакции
8.093
Друже Интер немале плеј добри 10 години, ако тргнеме од тој податок и од фактот дека Мурињо секогаш практикувал такви играчи во средината и во Порто ( Деко ) и во Челзи ( Лампард ) Интер сигурно ке носи таков тип на играч кој и те како е потребен . Е сега дали тоа ке биде Диего или некој трет ке видиме, искрено и не обрнувам внимание многу на ваквите шпекулации зашто во последен момент испаѓало нешто сосем 10то, примерот со Матиони на пример, или Ибра и Милан . . . да не набројуваме сега .

p.s. Ако барате замена за Дел Пиеро или Недвед никогаш и нема да ја добиете, такви играчи еднаш во 100 години се раѓаат .
Сакав да кажам дека Интер со доведувањето на Диего не би добиле нешто посебно на квалитет додека Јуве и тоа како би добил. Сезонава во Интер беше евидентно дека нема дупки помеѓу нападот и средината додека во Јувентус тоа многу се почувствува на неколку натпревари на кои топките одеа директно од одбраната кон нападот поради недостигот на креативец во средината. Од тој аспект Диего му е многу попотребен на Јуве отколку на Интер. Но, ќе видиме што ќе биде, има време...

Сега треба да се сконцентрираме на дербито кое не очекува утре. Моја желба е барем да се победи Интер кога веќе не можевме да издржиме во борбата за титулата. Тоа би било каква-таква морална сатисфакција.
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
Средината на Интер е тапа, токму затоа и им е потребен освен камбијасо кој според мене е најстандарден и занети кој не е природно таму останатите не се на ниво. Станкович според мене му е топло ладно, Фиго ни во пензионерскиот дом не го примаат, Кварезма видовте и самите, и пак имаат дупка на средина, и тоа како им е потребен и немојте да се тешите дека ако не им треба нема да го земат. Морати лета по се и сешто на пазарот и прај гужва во тимот (нека ви текни какви напаѓачи можи да има во интер во еден момент),
Од цлата приказна се надевам дека има една добра работа, а то е дека секо е доволно паметен да им го земи пред нос на сите други.
 

Хакет Мен

Juventus Till I Die
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.227
Поени од реакции
3.414
Утре признавам само победа....немаме победа 2 натпревари по ред,а и Милан ни дише во врат...FORZA JUVENTUS
 

Тимче

HULK!
Член од
4 јули 2008
Мислења
4.537
Поени од реакции
238
Утре признавам само победа....немаме победа 2 натпревари по ред,а и Милан ни дише во врат...FORZA JUVENTUS
Така е нема простор за кикс. уште еден кикс и ке се збогуваме и од 2то место затоа утре смирено и со што помалку грешки да се совлада Интер:vozbud::helou:
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.656
Поени од реакции
5.339
"The club has a strategy of growth and we have the money to make important signings this summer,"
Oва се зборови на Алесио Секо..Се надевам дека е така, и дека со тие потписи вгодина ќе гледаме многу подобар Јувентус на теренот..

И како што напоменав, дека Артиклот 17 нема шанси да биде употребен од страна на Јувентус, за да го земе Диего за 11 милиони...За тоа се изјасни Блан

[FONT=Arial,Helvetica,Geneva,Swiss,SunSans-Regular]“There is an unwritten rule among most European clubs not to go through this clause, thereby safeguarding the champions. Therefore we won’t do it,”[/FONT]
„Има непишано правило меѓу повеќето Европски клубови, да не се употребува ова правило, со тоа се заштитуваат играчите. Поради тоа ние нема да го направиме тоа“ tuka

Така да заврши сторијата со тоа што се шпекулираше за Артиклот 17...
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
4.695
Поени од реакции
3.647
Изјавава на Моги најпрвион беше пласирана на гол.ком, па не ја рачунав за веродостојна па одтука и не и обрнав внимание...
Кратка негова изјава во која се опфатени: Мурињо, Раниери, Челниците на Јуве, засилувањата, Дел Пиеро... Кажува и дека имал понуда од некој тим, кој сакал да се врати на старите патеки. Конечната одлука ке ја донел во наредните денови...
Izjavata
 
Член од
13 март 2009
Мислења
17
Поени од реакции
1
Прво, најголем поздрав до сите фанови на Јувентус, најтрофејниот Италијански клуб. Второ, ---madness--- може да си пишува во фан клубот за чиј тим навива, не мроа тука да билда мислења. Трето, денеска мораме да победиме, не поради Скудетото, туку поради честа! Вечерва Раниери мора да ги тргне сите негови стари, излитени финти настрана, веќе прочитани од другите, и да го стави Јакинта во напад. Требаеш да се организира негде, за сите фанови да гледаме добар натпревар, ама малку доцна е за тоа сега..

Инаку, навивач сум на Јувентус од многу рана возраст, уште не сум можел да размислувам рационално, а ете сум го терал (И успеал во тоа) татко ми да ми купи знаме од Јуве кога беше во Италија на службено патување. Се гордеам што сум фан на овој величествен клуб, и никогаш нема да загине тоа во мене, без разлика дали играме во ЛШ и Серија А, или во Серија Ц1.

FORZA JUVE PER SEMPRE!
 
Член од
25 јануари 2008
Мислења
1.839
Поени од реакции
68
Прво, најголем поздрав до сите фанови на Јувентус, најтрофејниот Италијански клуб. Второ, ---madness--- може да си пишува во фан клубот за чиј тим навива, не мроа тука да билда мислења. Трето, денеска мораме да победиме, не поради Скудетото, туку поради честа! Вечерва Раниери мора да ги тргне сите негови стари, излитени финти настрана, веќе прочитани од другите, и да го стави Јакинта во напад. Требаеш да се организира негде, за сите фанови да гледаме добар натпревар, ама малку доцна е за тоа сега..

Инаку, навивач сум на Јувентус од многу рана возраст, уште не сум можел да размислувам рационално, а ете сум го терал (И успеал во тоа) татко ми да ми купи знаме од Јуве кога беше во Италија на службено патување. Се гордеам што сум фан на овој величествен клуб, и никогаш нема да загине тоа во мене, без разлика дали играме во ЛШ и Серија А, или во Серија Ц1.

FORZA JUVE PER SEMPRE!
Welcome home Waffles :smir:

And guys let's win tonight :)
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
4.695
Поени од реакции
3.647
Waffles, добредојде другар:smir:.

Еве го Велигден, а и со него се очекуваше една вест која ја очекуваме уште од поодамна.
Момци, ќе бидам пресреќен што ке ви ја пренесам следнава изјава:

[FONT=Arial,Helvetica,Geneva,Swiss,SunSans-Regular]Diego’s agent has reiterated that “with Juventus he aims to become one of the best players in the world. We’ve made our choice, now it’s up to the clubs.”[/FONT]
Диего и неговиот агент (тато) го направиле нивниот избор...Јувентус е вистинскиот клуб за Диего во кој ке го достигне врвот на неговата кариера...

Еве ја целата изјава на таткото на Диего:

[FONT=Arial,Helvetica,Geneva,Swiss,SunSans-Regular]Diego’s agent has reiterated that “with Juventus he aims to become one of the best players in the world. We’ve made our choice, now it’s up to the clubs.”
[/FONT] [FONT=Arial,Helvetica,Geneva,Swiss,SunSans-Regular]The Brazilian bagged a brace in the 3-3 draw against Udinese on Thursday to send Werder Bremen through to the UEFA Cup semi-final despite struggling with a thigh injury.
[/FONT]
[FONT=Arial,Helvetica,Geneva,Swiss,SunSans-Regular]“Did you see what he did at the Stadio Friuli when he was only 30 per cent fit? I will let you imagine what he can do when he’s at his best,” smiled his agent and father on Tuttosport newspaper.
[/FONT]
[FONT=Arial,Helvetica,Geneva,Swiss,SunSans-Regular]I have already confirmed that with Juventus he aims to become one of the best players in the world. He wants to win many important trophies.
[/FONT]
[FONT=Arial,Helvetica,Geneva,Swiss,SunSans-Regular]Next week there should be a meeting between [Juve director of sport Alessio] Secco and [his Werder Bremen counterpart] Allofs.
[/FONT]
[FONT=Arial,Helvetica,Geneva,Swiss,SunSans-Regular]“We have already made our choice, now it’s up to the clubs to reach an agreement.”
[/FONT]
[FONT=Arial,Helvetica,Geneva,Swiss,SunSans-Regular]Diego has repeatedly stated he wants to join the Bianconeri, but negotiations between the two clubs are still at breaking point with a £20m fee for the 24-year-old.
[/FONT]
[FONT=Arial,Helvetica,Geneva,Swiss,SunSans-Regular]General manager Jean-Claude Blanc confirmed Juve would not resort to FIFA Article 17 to buy him out of his contract at a cut-price figure.
[/FONT]
[FONT=Arial,Helvetica,Geneva,Swiss,SunSans-Regular]“It is not our intention to go through Article 17, even if we obviously know it well,” continued Diego’s agent.
[/FONT]
[FONT=Arial,Helvetica,Geneva,Swiss,SunSans-Regular]“We have always had a loyal and fair rapport with Werder and want to maintain that. Diego is very close to his current club, even if he has made it clear he is aiming higher.”
[/FONT]
[FONT=Arial,Helvetica,Geneva,Swiss,SunSans-Regular]There could be a problem posed by the Bundesliga club, who are trying to cash in on their star player as much as they possibly can.
[/FONT]
[FONT=Arial,Helvetica,Geneva,Swiss,SunSans-Regular]“Diego is priceless,” said Werder Bremen director Allofs. “We want to keep him because he is crucial for our squad. We’ll do everything to keep him in Bremen for next season.”
[/FONT]

Останува да уште Јувентус и Вердер да се договорат, а потоа.....:zlo:
 

Маци-

ragazzo pazzo
Член од
17 април 2007
Мислења
6.184
Поени од реакции
3.513
што ви реков дека Диего е играчот со кој се договорени јуве,логично е тоа кога управата кажа дека прво што ќе бараат е замена за Недвед,првин да се осигура Диего како замена за легендата па после идеме на други играчи,фала за информацијата fossil,Forza Juveee

welcome Waffles
 
Д

Демијан

Гостин
Ајде вечер очекувам победа за зачувување на честа на Јуве оваа сезона.Се надевам дека убав роденденски поклон ќе ми подари Јувентус.

FORZA JUVE!
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.656
Поени од реакции
5.339
Waffles, добредојде другар:smir:.

Еве го Велигден, а и со него се очекуваше една вест која ја очекуваме уште од поодамна.
Момци, ќе бидам пресреќен што ке ви ја пренесам следнава изјава:

Диего и неговиот агент (тато) го направиле нивниот избор...Јувентус е вистинскиот клуб за Диего во кој ке го достигне врвот на неговата кариера...
Одлична вест за Јувентус..Се надевам дека со Вердер брзо ќе најдат спогодбено решение, и би било прекрасно ако го капарат Диего уште од сега, за влето да се проба да се пополнат дупките во одбраната..Изјавата на Агентот на Диего излезе во Тутоспорт..

Според Тутоспорт формацијата на Јуве против Интер ќе биде следнава:

Скоро истата е и во Газета Дело Спорт:

Eве ги според Спортмедиасет
Juventus (4-4-2): Buffon; Grygera, Legrottaglie, Chiellini, Molinaro; Marchionni, Tiago, Poulsen, Nedved; Del Piero, Iaquinta.
И според Кориере Дело Спорт:


Секаде е истата формација, ама според последните најави можно е Трезеге и Јакинта да го сочинуваат нападот кај Јуве...
 

THE_PIRAT

Avanti Formica atomica!
Член од
14 февруари 2007
Мислења
2.508
Поени од реакции
79
Waffles, добредојде другар:smir:.

Еве го Велигден, а и со него се очекуваше една вест која ја очекуваме уште од поодамна.
Момци, ќе бидам пресреќен што ке ви ја пренесам следнава изјава:

Диего и неговиот агент (тато) го направиле нивниот избор...Јувентус е вистинскиот клуб за Диего во кој ке го достигне врвот на неговата кариера...

Еве ја целата изјава на таткото на Диего:




Останува да уште Јувентус и Вердер да се договорат, а потоа.....:zlo:
Полесниот дел остана уште да се договорат Јуве и Вердер. Мислам дека вечер без Џовинко во составот нема да напраиме ништо така да доколку не игра првото полувреме второто МОРА.
п.с Добредојде waffles have a nice stay!:helou:
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
4.695
Поени од реакции
3.647
Ни мене не ми се свиѓа средниот ред. Тиаго више не можам да го гледам! Не знам како вакво девојче ке се носи со воловите на интер. Мислам дека подобро би било Недвед да иде на местото на Тиаго, затоа што е физички посилен, а Џовинко да влезе по лево крилната позиција. Како и да е Тиаго во никој случај не би го оставил да игра:icon_eek:
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
И јас малку сум скептичен за средината, онај Тиаго не можам да го трпам побрзо Де Чеље би го клал таму да игра отколку него :) (како со Реал). Реално и јас би играл со Недвед во средина и Џовинко на крило, исто назад би играл со зебина (за Интер овај е измислен, само да го претресат пред да влези на стадион да не има некое ладно оружје во дресот :back:)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom