Фан Клуб: Јувентус

Статус
Затворена за нови мислења.

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.656
Поени од реакции
5.339
Јувентус ќе игра на Peace Cup 2009

Group A

Sevilla
Juventus
Seongnam Ilhwa

Group B

Real Madrid
Liga de Quito
Al-Ittihad

Group C

Malaga
Aston Villa
Celtic

Group D


Lyon
Porto
Fenerbache

Еве ги головите од Удинезе - Вердер..Кваљарела и Диего имаа шоу вечерва..Диего даде повторно 2 гола, од кои првиот ремек дело..Мора да се побрза со ангажирањето на овој играч..Овој е клучот, и она што ни е потребно во моментов...

0:55

И на крај..Се надевам дека Пинтуричио ќе го гледаме во вакво светло в Сабота:

Blanc has promised a rich market to reach the Internet. Secco can focus on the Romanesque and Slovak
.Bomber with the agreement already exists..​
Блан ветил богат маркет за Јувентус..Кажува дека со еден играч се има постигнато договор, сега се бараат уште опции...

Исто така Тутоспорт пишува дека можно било според некој Артикл 17, Диего да се пресели во Јувентус само за 11 милиони фунти..:vozbud:
 
Член од
25 јануари 2008
Мислења
1.839
Поени од реакции
68
Уште еден голем натревар од страна на Диего, мора да се побрза со официјалното потпишување, после секој натпревар сега ќе има се повеќе интерес за него.

П.С. Го видовте ли киксот на Запата кај првиот гол на Диего:uvo:
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.656
Поени од реакции
5.339
Уште еден голем натревар од страна на Диего, мора да се побрза со официјалното потпишување, после секој натпревар сега ќе има се повеќе интерес за него.

П.С. Го видовте ли киксот на Запата кај првиот гол на Диего:uvo:
Стварно голем кикс на Запата, ама Диего е брз и непредвидлив:)))
И јас се сложувам, дека Јуве сега му е моментот да го ангажира и да си обезбеди замена за Павел Недвед, и да има цело лето на располагање за ангажирање на играчи од одбраната...Се надевам дека Секо и Сопствениците на Јуве го гледале вчерашниот натпревар Вердер - Удинезе...

Инаку баш се прашувам кој е тој играч, со кого веќе Јуве има договорено што го спомена Блан.. Јас мислам дека е или Диего или Касано (барем за нив најгласни беа шпекулациите)...Ама според интервјуто на Блан, сигурно е класа играч..Ајде да се надеваме на најдобра завршница на сагата со Диего, а тоа е да го видиме во црно бел дрес...
 

Маци-

ragazzo pazzo
Член од
17 април 2007
Мислења
6.184
Поени од реакции
3.513
Блан ветил богат маркет за Јувентус..Кажува дека со еден играч се има постигнато договор, сега се бараат уште опции...

Исто така Тутоспорт пишува дека можно било според некој Артикл 17, Диего да се пресели во Јувентус само за 11 милиони фунти..:vozbud:
Мислам дека јуве се има договорено со Диего,пред некој ден не знам дали прочитавте Диего изјави дека доколку некоја екипа очајно го посакува тогаш ќе треба да ја смени формацијата за да може он целосно да се изрази како играч,што значи овие зборови се упатени кон јуве,сака да иде во јуве,не за џабе ги изјавува овие работи
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
Некако најсигурен според мене е Касано, мислам дека со ќутење го имаат средено тој трансфер. Мислам дека и одамна Касано беше печен за Јуве ама под различен сплет на околности тој не дојде. Сега нели имавме шпекулации дека барал куќа низ торино и слично, мислам дека тој е онај кој е сигурен.

Трансферот на Диего од друга страна мислам дека ептен ќе го напрат долг, прочитавте за најновите обиди на јувентус да искористи некое правило и да му ја намали цената? Мислам дека со ваква можност сигурно ќе се пикнат и други играчи, незнам дали имаат било какви преддоговори со играчот ама Вердер ќе бидат бесни ако јуве проба да ја турни цената.

на Запата не му го видов киксот ама се надевам нема да му се повтори ако дојди. Читам дека и мексес е алтернатива за Јуве, ова е веќе интерена алтернатива :) со Киело можат да бидат коска.
Хамшик исто е добра замена за недвед од шпекулациите шо ги читав можеби дури и подобра од Рибери, Силва, Бабел ... Запамтете игра во ИТАЛИЈА, ввеќе е адаптиран на стилот на игра и веќе покажва шо знај, млад е и мислам дека можи да биди најефтин вооднос на друите, еден мал проблем за него, мислам дека релацијата Јуве-Наполи не е многу сјајна.
 

Маци-

ragazzo pazzo
Член од
17 април 2007
Мислења
6.184
Поени од реакции
3.513
Батали го Хамшик,ко прво Наполи не го дава,ко второ Касано е многу боље од Хамшик
 

G@rfielD

Модератор
Член од
10 февруари 2007
Мислења
10.737
Поени од реакции
9.729
Баталете го тоа правило 17. Се имаат големите клубови договорено да не го користат тоа... Плус, доколку можеше со тоа правило да се откупи играч, цела Европа ќе беше по Диего.

Коа сме кај пред-договорот, мислам дека е постигнат со Диего, бидејќи околу него највеќе прашина се дигна, но можно е тоа да е и Касано... :toe:
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.656
Поени од реакции
5.339
Баталете го тоа правило 17. Се имаат големите клубови договорено да не го користат тоа... Плус, доколку можеше со тоа правило да се откупи играч, цела Европа ќе беше по Диего.

Коа сме кај пред-договорот, мислам дека е постигнат со Диего, бидејќи околу него највеќе прашина се дигна, но можно е тоа да е и Касано... :toe:
Прочитав дека за Артиклот 17 има џентлменски договор меѓу клубовите да не го користат, и нема шанси ако е таква работата Јуве да се повика на тоа правило...

Јас мислам дека за преддоговорот имаат еднакви шанси и Диего и Касано, па останува тоа да се разјасни во иднина..И двајцата се супер играчи и двајцата би донеле голема промена во играта на Јувентус...
 

Pinturicio

Forza Juventus !!!
Член од
22 септември 2007
Мислења
1.705
Поени од реакции
109
Некако најсигурен според мене е Касано, мислам дека со ќутење го имаат средено тој трансфер. Мислам дека и одамна Касано беше печен за Јуве ама под различен сплет на околности тој не дојде. Сега нели имавме шпекулации дека барал куќа низ торино и слично, мислам дека тој е онај кој е сигурен.

Трансферот на Диего од друга страна мислам дека ептен ќе го напрат долг, прочитавте за најновите обиди на јувентус да искористи некое правило и да му ја намали цената? Мислам дека со ваква можност сигурно ќе се пикнат и други играчи, незнам дали имаат било какви преддоговори со играчот ама Вердер ќе бидат бесни ако јуве проба да ја турни цената.

на Запата не му го видов киксот ама се надевам нема да му се повтори ако дојди. Читам дека и мексес е алтернатива за Јуве, ова е веќе интерена алтернатива :) со Киело можат да бидат коска.
Хамшик исто е добра замена за недвед од шпекулациите шо ги читав можеби дури и подобра од Рибери, Силва, Бабел ... Запамтете игра во ИТАЛИЈА, ввеќе е адаптиран на стилот на игра и веќе покажва шо знај, млад е и мислам дека можи да биди најефтин вооднос на друите, еден мал проблем за него, мислам дека релацијата Јуве-Наполи не е многу сјајна.
И јас мислам дека Касано е оној "сигурниот" ... , во врска со Диего ме плаши сета оваа фама, ме потсетува на Ван Дер Варт и на Чаби Алонсо, башка пред некој ден прочитав дека Интер бил во пол-позиција за Диего, сирачињата од Милано неможат да си најдат свои таргет цели, па секогаш трагаат по нашите.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.701
Поени од реакции
43.794
И јас мислам дека Касано е оној "сигурниот" ... , во врска со Диего ме плаши сета оваа фама, ме потсетува на Ван Дер Варт и на Чаби Алонсо, башка пред некој ден прочитав дека Интер бил во пол-позиција за Диего, сирачињата од Милано неможат да си најдат свои таргет цели, па секогаш трагаат по нашите.
Интер е поврзуван со Диего уште во периодот пред да дојде во Европа но го препуштија на Порто . Исто и оваа година, само што за разлика од Јуве, гласините Интер - Диего се потивки иако јасно беше кажано од страна на Мурињо дека Диего е еден од листата посакувани играчи дадена на Морати .

Како и да е, нерелевантна битка во моментов, она што ке се случува викендов и она до крајот на првенството е тоа што бар сега треба да не засега .
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.224
Поени од реакции
8.093
Можеби доаѓањето на Диего во Интер нема да значи многу, но доколку тој се одлучи за Јуве тоа би сменило многу работи и би се дигнала играта на Јувентус на повисоко ниво. Јас лично мислам дека Интер немаат потреба од Диего, освен што би ни го земале пред нос, ништо повеќе...
 

апец

Јувентус фан
Член од
5 декември 2007
Мислења
1.083
Поени од реакции
60
Едно е сигурно, ке има екстра засилување ама никој нема да може да го замени Дел Пиеро.
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.224
Поени од реакции
8.093
Едно е сигурно, ке има екстра засилување ама никој нема да може да го замени Дел Пиеро
Точно, кога Алекс ќе ја заврши кариерата, може да се најде играч кој што ќе игра на неговото место а негова замена НИКАКО. Дел Пиеро секогаш ќе остане еден и единствен.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.701
Поени од реакции
43.794
Можеби доаѓањето на Диего во Интер нема да значи многу, но доколку тој се одлучи за Јуве тоа би сменило многу работи и би се дигнала играта на Јувентус на повисоко ниво. Јас лично мислам дека Интер немаат потреба од Диего, освен што би ни го земале пред нос, ништо повеќе...
Друже Интер немале плеј добри 10 години, ако тргнеме од тој податок и од фактот дека Мурињо секогаш практикувал такви играчи во средината и во Порто ( Деко ) и во Челзи ( Лампард ) Интер сигурно ке носи таков тип на играч кој и те како е потребен . Е сега дали тоа ке биде Диего или некој трет ке видиме, искрено и не обрнувам внимание многу на ваквите шпекулации зашто во последен момент испаѓало нешто сосем 10то, примерот со Матиони на пример, или Ибра и Милан . . . да не набројуваме сега .

p.s. Ако барате замена за Дел Пиеро или Недвед никогаш и нема да ја добиете, такви играчи еднаш во 100 години се раѓаат .
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.656
Поени од реакции
5.339
И јас мислам дека Касано е оној "сигурниот" ... , во врска со Диего ме плаши сета оваа фама, ме потсетува на Ван Дер Варт и на Чаби Алонсо, башка пред некој ден прочитав дека Интер бил во пол-позиција за Диего, сирачињата од Милано неможат да си најдат свои таргет цели, па секогаш трагаат по нашите.
Тоа беше пред 2 недели (ако не и повеќе), и вест која се појави на goal.com и на fcinternews, на никоја друга страна..Додека сите весници трубат дека агентот на Диего неколку пати дошол во Торино, трубат дека постои договор со играчот, и самиот потврди дека татко му е во Торино по приватна работа, кога Вердер играше против Милан..Точно, дека не е се завршено, но ако барем 50% од ова што го пишуваат медиумиве е вистина, тогаш 99% Диего е веќе играч на Јувентус..

А инаку и на Интер му треба плејмејкер како Диего...

А Дел Пиеро и Недвед, како што кажа и Syn, тешко е да се најде замена, едноставно тие се незаменливи...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom