Канал 5 ќе ги пренесува натпреварите од најквалитетните европски натпреварувања!

Член од
12 јуни 2008
Мислења
5.227
Поени од реакции
972
Арно си беше на МТВ сега кој ќе е коментатор...Јанко?:pos2:
 

LiverpoolFC

Captain Fantastic!
Член од
10 ноември 2007
Мислења
864
Поени од реакции
15
Одлично, само што би сакал повеќе да ги земеа А1.. али Канал 5 е топ... само останува да не ја усерат со слика и коментатори.

Edit: Сега брат ми нешо ми спомна за ова, незнам од каде али има големи веројатности Филе да биде коментатор. ( не е сигурна вест, може брат ми трипа )
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.417
Поени од реакции
47.039
Абе ова од наредна есен бе, сеа така кажа таа ќурката, ја тамн се израдував ќе си глеам Милан куп уефа годинава:tapp:.....сеа ќе мора пак 4ти да завршиме :):)
 
Член од
2 јануари 2008
Мислења
107
Поени од реакции
0
Од следната или од сега ??
И фала богу , време беше .. МРТВ се срање ( извинете на изразот ) , вака ќе имаме поголем квалитет ..
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
СУПЕР! Очекувам многу поасално гледање, конечно! За коментатор сигурно ќе биде тој што коментираше на Манчестер - Зенит од суперкупот ако ви текнува. Според мене најдобриот коментатор за фудбал моментално. Одлично го коментираше тој натпревар. За Миленко не ми се верува.

А ова одма почнуваат со ЛШ или од наредна сезона?
 

AL.

Член од
22 јануари 2009
Мислења
12.610
Поени од реакции
5.016
Од следната година натпреварите од најелитното Европско натпреварување ќе бидат прикажувани на Канал 5 и Канал 5 плус, откако Медиумската компанија Канал 5 ги откупи правата за следните три години.
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.622
Поени од реакции
11.170
СУПЕР! Очекувам многу поасално гледање, конечно! За коментатор сигурно ќе биде тој што коментираше на Манчестер - Зенит од суперкупот ако ви текнува. Според мене најдобриот коментатор за фудбал моментално. Одлично го коментираше тој натпревар. За Миленко не ми се верува.

А ова одма почнуваат со ЛШ или од наредна сезона?
Тој гомнарот што коментираше против Манчестер? Пу пу, да чукнам од дрво, недај боже тој ќутук да коментира.
Инаку, мислам дека Канал 5 ќе овозможат подобра слика за разлика од МТВ.
И мислам дека од наредната сезона ќе почнат со преноси.
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.017
Поени од реакции
1.133
На вестите на канал 5 ексклузивно најавија дека од 2009та до 2012та преносите ќе ги врши канал 5. Е сега најверојатно тоа ќе биди од почетокот на новата сезона, а овие ќе ги доврши МТВ...
 

Јунајтед

Indifferent
Член од
5 јануари 2009
Мислења
3.974
Поени од реакции
1.622
СУПЕР! Очекувам многу поасално гледање, конечно! За коментатор сигурно ќе биде тој што коментираше на Манчестер - Зенит од суперкупот ако ви текнува. Според мене најдобриот коментатор за фудбал моментално. Одлично го коментираше тој натпревар. За Миленко не ми се верува.

А ова одма почнуваат со ЛШ или од наредна сезона?

Не,бе кај тој.Не дека не знае да коментира,него баксуз е :pos2:
Добро е што конечно и УЕФА ќе се пренесува,па цел елитен фудбал ќе го гледаме :vozbud:
Се надевам и на подобри коментатори догодина на Канал 5.
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.652
Поени од реакции
5.331
Зависи од тоа колку ќе вложат во опрема за подобри преноси, и кој коментатори ќе ги соберат за коментирање на натпреварите. Џабе наша тв што зима квалитетни пријателски кога ќе го слушнам оној дебилот Јанко што не го знае Меси како излгеда а земал да коментира ми се одмилува. Зошто не се најде еден коментатор како Љубомир на времето што водоеше НБА, да коментира асално фудбал.

Неможам да коментирам колку ќе биде добро ова се додека не се види целата екипа што ќе работи на проектот.
На интернет страната на Канал 5 стои:

Севкупната техничка опременост и програмската шема се според пропишаните стандарди кои се неопходни за функционирање на една современа и модерна телевизија кои ги задоволуваат не само нашите, туку и потребите на европскиот бродкастинг.
Така да ако е ова вистина, не би требало да има проблем во преносите.. Веројатно, Уефа пред да му даде на некоја Телевизија право да ги пренесува натпреварите, сигурно има одредени стандарди кои Телевизијата треба да ги исполни!!Така да не се сомневам...

А за коментатори, треба да се ангажираат фудбалски образовани коментатори, кои ќе знаат да направат атмосфера на екраните, да ни соопштат информации, и добро да го водат мечот..А не како Бранче на Телма кога ќе се слуша запалката каде што пали цигари...
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Не,бе кај тој.Не дека не знае да коментира,него баксуз е :pos2:
Добро е што конечно и УЕФА ќе се пренесува,па цел елитен фудбал ќе го гледаме :vozbud:
Се надевам и на подобри коментатори догодина на Канал 5.

Важно е супер коментатор, а вас дека ви носи несреќа...И вие мора да изгубите не сте ништо посебно од другите, важно коментираше топ човекот.

Тој гомнарот што коментираше против Манчестер? Пу пу, да чукнам од дрво, недај боже тој ќутук да коментира.
Инаку, мислам дека Канал 5 ќе овозможат подобра слика за разлика од МТВ.
И мислам дека од наредната сезона ќе почнат со преноси.

Одличен беше коментаторот, а тоа вие што изгубивте не ви е крив тој.
 

Mlad_man

Sine Qua Non
Член од
20 април 2007
Мислења
3.475
Поени од реакции
207
Ај некој нека објасни за преносов. Има ли некаква потврда и слично па и ако има кажете ми дали канал 5 ќе почне да пренесува од следната година или ќе продолжи од осминафиналињава да пренесува. Ај кој знае повеќе нека објасни.
 

Hellz Guardian

We do what we want
Член од
2 февруари 2008
Мислења
6.857
Поени од реакции
1.232
Баш ке биде интересно ако коментира Филе...супер си е чоекот.Него почнуваат од следната ЛШ или одма почнуваат од осмина финалето?
 

mRnO

И по mRnO,mRnO
Член од
16 април 2006
Мислења
6.263
Поени од реакции
52
Не е бе Филе некој опасен коментатор,не знам што сте се попалиле толку на него
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
А спортската редакција во МТВ шо ќе прај сеа? :))))
Ќе чекаат Олимпијади хехехехе
 

Kajgana Shop

На врв Bottom