Канал 5 ќе ги пренесува натпреварите од најквалитетните европски натпреварувања!

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Олимпијади и фрлање на крстот во Вардар.
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.106
Поени од реакции
5.846
А спортската редакција во МТВ шо ќе прај сеа? :))))
Ќе чекаат Олимпијади хехехехе
Која спортска редакција бе, сите коментатори си отидоа :pos2: Уште Калински и Сидор им останаа... :pos2:
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
И тоа шо викаш, чекаат пензија. Него за сите шо прашуваа ќе почне со емитување на ЛШ на Канал5 од следната сезона :)
 

jkd

one name one country united macedonia
Член од
13 септември 2007
Мислења
1.261
Поени од реакции
27
добро да прашам ја уште гледате лш на мтв :uvo::uvo:
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
На ХРТ си гледам јас. Да беше друга ТВ ќе си гледав на таа, ама да гледам МТВ кога дремат цело време, ни да напраат нешто резултат време ова она нешто, ништо! Ебати преносот! И не сакам Филе да коментира, за Барса е тој еднаш нема да го видим Реал на ТВ :):):)
 
Член од
14 февруари 2009
Мислења
162
Поени од реакции
17
Инаку слушнав дека Канал5 ги откупиле правата и за сите мастерс турнири во тенис.
Ќе ги прикажуваат на Канал 5+.

Дали е вистина ова ?
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
За уефа добро што ќе се вршат преноси, бидејќи и таму има интересни натпревари. За ЛШ и не ми менува многу оваа промена, впрочем и до сега мислам дека МТВ сосема добро ги вршеше преносите така да сеедно ми е. Не верувам дека ќе има којзнае каква промена во квалитетот на преносите.
 
А

Адриано

Гостин
За уефа добро што ќе се вршат преноси, бидејќи и таму има интересни натпревари. За ЛШ и не ми менува многу оваа промена, впрочем и до сега мислам дека МТВ сосема добро ги вршеше преносите така да сеедно ми е. Не верувам дека ќе има којзнае каква промена во квалитетот на преносите.
ке има промена!!
На по две утакмици во живо секоја вечер!
сега на пример во иста вечер е Интер-Манчестер и Ливерпул-Реал.
двете средби се привлечни а на мтв ке ја даваат само првата!
е одкога канал 5 и 5пљус ке стапат на сцена едната ке ја даваат едните другата другите!
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.652
Поени од реакции
5.331
ке има промена!!
На по две утакмици во живо секоја вечер!
сега на пример во иста вечер е Интер-Манчестер и Ливерпул-Реал.
двете средби се привлечни а на мтв ке ја даваат само првата!
е одкога канал 5 и 5пљус ке стапат на сцена едната ке ја даваат едните другата другите!
Moже линк за ова?? Од кај знаеш дека по две натпревари ќе бидат пренесувани во една вечер?
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Не го прочитав убаво првиот пост, така да извинете што не приметив за тоа.:smir: До душа од лани почнаа на МТВ 2 да го даваат другиот натпревар така да пак можеше да се комбинира, единствено што сеа барем ќе може двете на македонски да се следат.:)
 

jovanovski

Motherfucker Jones
Член од
30 јуни 2008
Мислења
3.789
Поени од реакции
1.294
abe mtv e propadnata investicija i dobro e sto ke se prenesuvaat natprevarite na kanal 5
 
А

Адриано

Гостин
Moже линк за ова?? Од кај знаеш дека по две натпревари ќе бидат пренесувани во една вечер?
вчера кога кажуваше водителката на вестите така кажа!
а можно е и јас сам да сум ја сфатил така!:helou:
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.017
Поени од реакции
1.133
вчера кога кажуваше водителката на вестите така кажа!
а можно е и јас сам да сум ја сфатил така!:helou:
Пред некој сат гледав на канал 5 на топки, кај Филе гостуваше Иван Мирчевски...
Филе го праша нешто во врска со тоа, но Иван не сакаше да открие се, само рече дека резултатот нема да се крие како што прават на МТВ :)
 

Јунајтед

Indifferent
Член од
5 јануари 2009
Мислења
3.974
Поени од реакции
1.622
ке има промена!!
На по две утакмици во живо секоја вечер!
сега на пример во иста вечер е Интер-Манчестер и Ливерпул-Реал.
двете средби се привлечни а на мтв ке ја даваат само првата!
е одкога канал 5 и 5пљус ке стапат на сцена едната ке ја даваат едните другата другите!

Ако гледаш така и на МТВ ги даваа по два натпревари истовремено .Најинтересната на МТВ 1,а другата на МТВ 2.
Барем додека беа групите вака беше :smir:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom