Александар Велики на плоштадот ќе пее песни од Тоше

Член од
7 октомври 2008
Мислења
6.055
Поени од реакции
6.443
овој не е обичен металец, студирал историја, не знам дали завршил ама студирал

Пилот е...
За историја имам и јас слушнато ама незнам до кај стигнал, веројатно не многу далеку...

Мало недоразбирање... Ова вејките на ветрот...Аларова и Костовски(и на ними се мајка радуела...) зборат за едно решение во кое не е вклучен и Александар Македонски.

Ма ако сака и жива музика нека има ЈАС САКАМ ДА ГО ВИДАМ АЛЕКСАНДАР НА ПЛОШТАД!!!

P.S. Jewbox :tv:
Добра е идејата за жива музика, нека ги викнат Агушеви од Струмица и нека ронкаат во три смени , башка може и одела од Фалангата на Александар да им се обезбедат...
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.329
Поени од реакции
7.796
Абе ајде што е ова.Место да се сложиме сите да изградиме споменик на Александар овој Трифун е против.Јас го почитувам Тоше,лесна му земја...ама ова што е сега.Во секоја општина споменик на Тоше...Неможе да се мешаат Александар и Тоше.Сепак сум за самостоен споменик на Александар бидејки немаме некој голем споменик на Александар.
:salut:
Има во Прилеп.
 

AlternativeF

госпожата од втори
Член од
1 мај 2006
Мислења
4.830
Поени од реакции
7.575
и мене одма на тоа ми текна! баш би било добро да биде на сензор, па кога ќе поминува некој, Букефал да отвори очи и да запее песничка :vozbud:
добро бе, нормални се овие? :uvo: распеани споменици? весели цветови? место да направат еден споменик како што треба, максимално го уништуваат и она малце достоинство што ни е останато.

Незнам зошто, но се потсетив на една топ-шоп реклама за божиќно распеано венче, кога прочитав за овој идиотизам.
ИМЕТО НА АЛЕКСАНДАР ТРЕБА ДА ГО СЛАВИМЕ, А НЕ САМИ СЕБЕ ДА СЕ МНОЖИМЕ СО НУЛА!!!:oeoeoe:
 
Член од
24 ноември 2008
Мислења
1.035
Поени од реакции
44
Добра беше идејата на Let 3 да му тече пиво од курот на Букефал, кај Скенчо може да тече боза, ќе биде поавтентично! :vozbud:
а да сере кебапчиња тазе испечени за мезе, сериозно полошо нешто од тоа неможе да се направи отколку да се подигне спомениг на тодор или да се пушта негова музика,вештачки го дигнаа толку мнјогу влавчено, а и сега некој печалат пари на мртвион,уствари немаше машко кое не го пцуеше и не му ебеше мајката и сестрата дур беше жив е сега малку има поголем маркетинг малиов откако умре,давал пари во добротворни цели но никој не кажува колку избегнувал данок плаќање поради тие ситни пари што ги давал
 
А

Ајсшутер

Гостин
Функционален споменик :pos: може да се додадат :
- Банкомат
- Мало WC
- Просторија за семки продавање
- Орел на неговата рака
 

Dobro Momce

Radikalono ostro
Член од
7 февруари 2009
Мислења
10
Поени од реакции
0
Dali se sigurni ovie informacii. Da ne e nekoja patka! :toe:
Ova duri i malo dete ke svati deka e smesna i glupava ideja. ako toa go resile lugeto koj go vodat gradot "DA SE FRLAT VO VARDAR OD KAMENI" Jas sum za Tose.
 

trance123

Не сум ПАРТИот
Член од
29 јануари 2006
Мислења
104
Поени од реакции
6
но никој не кажува колку избегнувал данок плаќање поради тие ситни пари што ги давал
Максималната сума како физичко лице кое може да се спаси преку данок поради давање донации е 2400 денари, а како фирма 0.05 проценти од остварената добивка.
Ми се згади од твојов пост, ете што ни направија да го мразиме и плукаме најсветото што го имавме без една дамка во своетпо постоење. А да величиме некој...(ма не ми се збори)
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
Аман бе шо се замарате?
Фонтаните со музика ги има во изобилство низ светов.
Па што ако фонтаната во Скопје има музика? Ништо уште поубаво ќе е.
Голема фонтана, во неа голем споменик од Александар Македонски и фонтаната ќе си има одбрана музика. И тоа сигурно нема да се некои весели брзи песни, не тресете глупости.

Ако имаше прашање дали сакате фонтаната нова во Скопје да има песни од Тоше? Ќе имаше полно одговори со ДА! САКАМЕ!
А вака Александар Велики ќе пее песни од Тоше и одма сите АУУУУУУ! Зашто? Глупости....

Размислете малку. Најубавите фонтани низ светот се со музика.
Сигурно дека и нашата фонтана ќе е убава :pipi:
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
:kesa: Кои тоа генијалци значи живеат во државава:uvo:


^Кика ...АМАН ВЕЌЕ СО ТОШЕ.... аман ебаго го напикуваат и каде не му е место.
 

Mlad_man

Sine Qua Non
Член од
20 април 2007
Мислења
3.475
Поени од реакции
207
:kesa: Кои тоа генијалци значи живеат во државава:uvo:


^Кика ...АМАН ВЕЌЕ СО ТОШЕ.... аман ебаго го напикуваат и каде не му е место.
Стварно се мора да си има граница. Ова го препишувам од мсн на апо шо му пишував. Тоше да чоекон немам шо да му коментирам освен да кажам едно респект. Ама микс на Аце наш и како вртат на тоше музики веќе стварно не иде.
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
А да напраат еден мулти-споменик градба и групно да ги подредат сите наши херои (по слободен избор во однос на распоредот - висина, ширина, дебелина...), барем во хор да вртат песни, верувам дека вечна желба на Гоце а и повеќето била да пеат на плоштади :pipi:

Се подразбира дека истото ќе биде на сензор и штом се собере поголема група на љубопитни граѓани, а може и маси да се стават.
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
:kesa: Кои тоа генијалци значи живеат во државава:uvo:


^Кика ...АМАН ВЕЌЕ СО ТОШЕ.... аман ебаго го напикуваат и каде не му е место.
Јас сум апсолутно против споменик на Тоше на плоштадот во Скопје.

Но сум за фонтана со споменикот на Александар Македонски. 100 пати имам ова кажано.
И тоа што ќе биде музичка баш ми е интересно мене.
Во странство многу се интересни овие фонтани.
Сум слушнала со класична музика. Веројатно така ќе е и кај нас.

А кои 2 песни ќе бидат од Тоше не знам. Не сум против да се некои балади или да е само музиката од некои 2 негови песни.
Што ако се слуша на плоштадот музика од нашиот Тоше? Не пречи тоа на никој.

Во странство кога гледаш фонтана со музика паѓаш на гз и си викаш леее ваква да имаме кај нас.
Еве сега ќе има и сега зашто да има.
2 песни се најмал проблем што ќе се слушаат.
Проблем ќе беше да се одлучеа за споменик од Тоше да имаше.
Вака се е во најдобар ред. Бар според мене.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498

Kajgana Shop

На врв Bottom