До кога Велес ќе се срами со Аце Коцевски?

delboy

кршач на огледала
Член од
23 декември 2007
Мислења
1.358
Поени од реакции
24
Абе незнам дали му е доделен али ќе му биде ако не е сега туку кај ќе биде крајот и на вас ВМРО-ци и на Комуњари до кога вака а? :uvo:
Туку ти кажи ми од каде пари оваа твоја ВМРО-вска влада ќе дава плати следниоф месец, а не само да агитираш болдирај го ова што ке ти го кашам а ке те потсетам кога ке се оствари ( ако издржи владава со Септември кај ке те видам ке те частам )

Нум да му береш гајле се додека гледаш на ТВ и читаш по весници овакво нешто: Денеска по вторпат се понудија едномесечни записи во вредност од 45,4 милиони евра со каматна стапка од 8,25% ќе има плати за административците ,е после како ќе биде незнам :tv:
 
Член од
19 февруари 2009
Мислења
1.375
Поени од реакции
1.956
братучед ти да живееш во 21 век со услови како за 16 не со политика туку со авијација ке почнеш да се занимаваш.
додека да испаднам од дома кал сум до коленици а додека да стасам до чаршија ми требаат 45 минути(а некогаш беше само 10 минути пат)
сите знаеме што направи коце и што не направи.
направи 2 фонтани, еден мост тротоарчиња и клупи и се од ова што го направи само мостот се наоѓа подалеку од благој ѓорев па затоа се тресе целиот.
јас моментално живеам во улица со кал во запоставена средина без игралишта без клупи и без фонтани без улично осветлување и без асална канализациска мрежа!
Ako cekas Ace ili Goran da ti gi resat problemive so si gi napisal ke se nacekas,tuku plukni si na racete,napraj nekoe parice i seli se od tamu,so tipkanje po tastarurata nisto ne prais..
 
А

Адриано

Гостин
Ako cekas Ace ili Goran da ti gi resat problemive so si gi napisal ke se nacekas,tuku plukni si na racete,napraj nekoe parice i seli se od tamu,so tipkanje po tastarurata nisto ne prais..
ако другите градоначалници што ветија исполнија-прилеп битола струмица зошто тогаш да не очекувам да се промени нешто?
Битола и Прилеп успеаја да се урбанизираат само велес остана на фонтани.Мојата улица е вметната во програмата на Горан Петров и очекувам да го исполни ветувањето како што успеаја сите негови колеги од Вмро Дпмне во другите градови!
 
Член од
27 март 2007
Мислења
735
Поени од реакции
316
На Камено Брдо води Аце. :uvo:
Цело лето вода немаат таму и пак за Ацета да се гласа
Народе разбудете се не е само Аце во градов!!
 
Член од
17 февруари 2009
Мислења
144
Поени од реакции
21
Адриано

Т.Крстиќ е дипл.инж. агр. што има памет колку половина од парламентот на Паја Патак. Што направил? Има 1000 хектари земјшиште од ливади и шуми претворено во култивирано земјиште (незнаеш што е тоа) подигнато 300-400 хектари лозови и овоштарски насади, во оранжерии произведувал домати во февруари. Додека работел во Лозар имало 40 милиони кг. храна годишно. Паја патак и компанија го уништија ама не само Лозар него и Порцеланка,Нокатекс,Топилница,ХИВ,Пелагонија,Бетон,Младост,Велеспром,Интернационал,Графичар и остави 17000 работници на улица. Кога ќе се вработиш или Паја патак ти ветил нешто. Заборавив, колку Горан Петров има направено згради како градежен инжињер, знае ли што е тоа шлем и чизми. (бар да направил некоја лествица). Погледај за три години колку амандмани има поднесено и колку дискусии? Т.Крстиќ е независен и нее член на ниедна партија. Дете 400% насто е зголемена деликвенција во Велес, чувај се да не те однесе виорот.

П.С. Нема долго да чекаш да го видиш и запознаеш а тогаш ќе останеш со прст во уста
 
А

Адриано

Гостин
Адриано

Т.Крстиќ е дипл.инж. агр. што има памет колку половина од парламентот на Паја Патак. Што направил? Има 1000 хектари земјшиште од ливади и шуми претворено во култивирано земјиште (незнаеш што е тоа) подигнато 300-400 хектари лозови и овоштарски насади, во оранжерии произведувал домати во февруари. Додека работел во Лозар имало 40 милиони кг. храна годишно. Паја патак и компанија го уништија ама не само Лозар него и Порцеланка,Нокатекс,Топилница,ХИВ,Пелагонија,Бетон,Младост,Велеспром,Интернационал,Графичар и остави 17000 работници на улица. Кога ќе се вработиш или Паја патак ти ветил нешто. Заборавив, колку Горан Петров има направено згради како градежен инжињер, знае ли што е тоа шлем и чизми. (бар да направил некоја лествица). Погледај за три години колку амандмани има поднесено и колку дискусии? Т.Крстиќ е независен и нее член на ниедна партија. Дете 400% насто е зголемена деликвенција во Велес, чувај се да не те однесе виорот.

П.С. Нема долго да чекаш да го видиш и запознаеш а тогаш ќе останеш со прст во уста
значи само јас сум глупав и не открив дека ова е поранешен вработен во лозар што ја изгубил работата уште во деведесетите и се бореше да стане градоначалник.
ако само јас незнам кој е човеков зошто тогаш од град од 50 000 жители господинот чие име на листата за градоначалници беше запишан на српски јазик доби само мизерни 178 гласови што да потсетам е помалку од лазе игнатовски и кандидатот на дуи!
крстиќ или крстич(незнам како не разбирам српски) на плакатот на кој се рекламираше имаше огромна голема слика на југословенот јосип броз тито а неговата се наоѓаше доле во ќошето.
 

delboy

кршач на огледала
Член од
23 декември 2007
Мислења
1.358
Поени од реакции
24
значи само јас сум глупав и не открив дека ова е поранешен вработен во лозар што ја изгубил работата уште во деведесетите и се бореше да стане градоначалник.
Не бе не си глупав ,само си многу мал за да знаеш дали ја изгубил работата во деведесетите

ако само јас незнам кој е човеков зошто тогаш од град од 50 000 жители господинот чие име доби само мизерни 178 гласови
Немаше слепа машинерија човекот,пробај да го ставиш твојот миленик во иста ситуација дали ќе ги добие тие 178 гласа на избори ?

на листата за градоначалници беше запишан на српски јазик
Српско презиме не значи и српски јазик.А ако на гласачкото ливче бил запишан поинаку тогаш изборите се нерегуларни

п.с Да ми ја доловиш некако биографијата и ЦВто на твојот миленик ќе може ?
 
А

Адриано

Гостин
Српско презиме не значи и српски јазик.А ако на гласачкото ливче бил запишан поинаку тогаш изборите се нерегуларни
во време кога се бориме за докажување на македонскиот идентитет и чекориме напред господинов од титови леви сили сака да го воскресне тито а најмногу од се иритира неговото презиме со српската хиероглифа!

ако те интересира нешто повеќе за Горан Петров отвори барем на гугл има нешто за него за разлика од крстиќ(ч)!
 

delboy

кршач на огледала
Член од
23 декември 2007
Мислења
1.358
Поени од реакции
24
во време кога се бориме за докажување на македонскиот идентитет и чекориме напред господинов од титови леви сили сака да го воскресне тито а најмногу од се иритира неговото презиме со српската хиероглифа!

ако те интересира нешто повеќе за Горан Петров отвори барем на гугл има нешто за него за разлика од крстиќ(ч)!
Дулиќ Благородна

Николиќ Мазнева Косана


Овие те иритираат ?


Горан Петров Биографија
Член на ВМРО-ДПМНЕ. Роден 1962 година во Велес. Македонец. Градежен инженер. Добро го познава рускиот јазик, се служи со англискиот јазик, а го учи германскиот јазик. Живее во Велес.

Само ова го најдов на гоогле ,значи празна приказна бил ,освен двата мандати како пратеник!
 
Член од
17 февруари 2009
Мислења
144
Поени од реакции
21
значи само јас сум глупав и не открив дека ова е поранешен вработен во лозар што ја изгубил работата уште во деведесетите и се бореше да стане градоначалник.
ако само јас незнам кој е човеков зошто тогаш од град од 50 000 жители господинот чие име на листата за градоначалници беше запишан на српски јазик доби само мизерни 178 гласови што да потсетам е помалку од лазе игнатовски и кандидатот на дуи!
крстиќ или крстич(незнам како не разбирам српски) на плакатот на кој се рекламираше имаше огромна голема слика на југословенот јосип броз тито а неговата се наоѓаше доле во ќошето.
Каков таков има свое јас и не бега од никого и мирно спие, нема партиски војничиња како тебе и останатите партиски војничиња, а изгледа и во догледно време нема да испаднеш од таа кал што ја зборуваш и нема што да ти објаснувам тебе или да се малтретирам сотебе кога си дупло помал од мене така да терај си патот и не го величи Горан Петров многу пошто истиот тој сеа се јавува и ги бара гласовите и на Томислав и на Лазе и на ДУИ за да го победи Аце Коцевски , али џабе како што реков Више срече следеќи пут ( да ти преведеам Повеќе среќа следниот пат ) а ти пак ке се давиш у твојата кал а јас ке си шетам по тротоарчиња и кафанчиња.( ела ја ке те прошетам по кафиќите народ да видиш )
Испадни од калта или да ти купам газер од тегли оти како што си тргнал за година две ке станеш некој кандидат и ти на ВМЕРО-ДПМНЕ.:pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:
 
А

Адриано

Гостин
ја овдека не ја видов никаде хиероглифата! А ти ја гледаш некаде?
и држи се до темава а не за претставување на човеков што освои помалку гласови од панче жежето!

Каков таков има свое јас и не бега од никого и мирно спие, нема партиски војничиња како тебе и останатите партиски војничиња, а изгледа и во догледно време нема да испаднеш од таа кал што ја зборуваш и нема што да ти објаснувам тебе или да се малтретирам сотебе кога си дупло помал од мене така да терај си патот и не го величи Горан Петров многу пошто истиот тој сеа се јавува и ги бара гласовите и на Томислав и на Лазе и на ДУИ за да го победи Аце Коцевски , али џабе како што реков Више срече следеќи пут ( да ти преведеам Повеќе среќа следниот пат ) а ти пак ке се давиш у твојата кал а јас ке си шетам по тротоарчиња и кафанчиња.
Испадни у калта или да ти купам газер од тегли оти како што си тргнал за година две ке станеш некој кандидат и ти на ВМЕРО-ДПМНЕ.:pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:
не ти сугерирав за кого да гласаш и како ке гласаш не ме ни интересира што сеуште се пали некој во градов на човек што е умрен веќе 30 години.
гласај си за кого сакаш ако веруваш дека ке го направи градов подобар за мене тоа не е коцевски а негов единствен човек со реална кампања и реални ветувања кои може да ги исполни е Горан Петров.
Више срече следечи пут здравје за 4 години и за вас може ке освоите 3-4 гласа повеќе!

п.с.АКо не сте забележале само 3 сме на темава и одкои 2 за титови леви сили и еден за горан петров,на темава не се појави ниеден од сдсм или лдп да каже што успеал коце освен коњот друго да направи.
 
Член од
17 февруари 2009
Мислења
144
Поени од реакции
21
Вака може

Невозможно е на 2 милиони жители да има 1,8 милиони гласачи - преземено од А1

Само вака можете во Велес да го победите Аце Коцевски кога од можни 50000 гласачи ( бројката е утума кажана не сум сигурен за тоа ) да испаднат 49999 :tapp::tapp::nenene::nenene::drk::pusk:
 
Член од
17 февруари 2009
Мислења
144
Поени од реакции
21
ја овдека не ја видов никаде хиероглифата! А ти ја гледаш некаде?
и држи се до темава а не за претставување на човеков што освои помалку гласови од панче жежето!


не ти сугерирав за кого да гласаш и како ке гласаш не ме ни интересира што сеуште се пали некој во градов на човек што е умрен веќе 30 години.
гласај си за кого сакаш ако веруваш дека ке го направи градов подобар за мене тоа не е коцевски а негов единствен човек со реална кампања и реални ветувања кои може да ги исполни е Горан Петров.
Више срече следечи пут здравје за 4 години и за вас може ке освоите 3-4 гласа повеќе!

п.с.АКо не сте забележале само 3 сме на темава и одкои 2 за титови леви сили и еден за горан петров,на темава не се појави ниеден од сдсм или лдп да каже што успеал коце освен коњот друго да направи.
Ради твоја информација Панче Жежето имаше 6 гласа а не 178 како независен , а Горан Петров ако испадне како независен само ти ке гласаш занего не верувам дека некој ке гласа пошто и домашните не го сакаат :vozbud::pos2::kesa:

во време кога се бориме за докажување на македонскиот идентитет и чекориме напред господинов од титови леви сили сака да го воскресне тито а најмногу од се иритира неговото презиме со српската хиероглифа!

Е за воа имам затебе одговор да даде Господ да живееш меѓу Албанци пошто таа хиероглифа на вас ВМРО - офците ви по позната од српската, и колку пати треба да ти се повтори дека човекот е независен подржан од титови леви сили или о оваа хиероглифа не ја разбираш:pos2:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom