До кога Велес ќе се срами со Аце Коцевски?

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Гоцццццццце и Северна трибина, бан од тема.
Прва наредна мудросеревина на темава или од некој од двајцава, ве молам да ми ја пријавите.
 

Alo 192

имам симпатија
Член од
7 октомври 2008
Мислења
353
Поени од реакции
11
Брат тоа за компјутерите што го кажа најголема кражба е на никола груевски. Нели ќе има за секое дете по 1 компјутер, има на секој 5 деца по 1 компјутер кој се уште не се уклучени, и од спремноста на премиерот да истрча напред ги постави 1 година пред и да можат да се употребуваат(да се фали) па сега компјутерите се испокршени и испокрадени така да пуштање здравје наредната година. А и за Груевски само донесе нови закони за кој македонија се уште не е доволно спремна да ги прифати. Владата на Груевски е влада со најголем број на кутнати закони од уставен суд, ако веќе се водиш спрема статистика. Не сум за никоја влада зошто сите си гледаат за свои интереси и личен профит.
Околу компјутерите не е само у Велес,сегде е така.А за болдираново си 100 % у право
 
А

Адриано

Гостин
Абе тебе те плаќаат за да агитираш по форуми,Горан ти е роднина или едноставно немаш попаметна работа па воа ти е занимација??
Ако на 18 години немаш друга забава освен плукање по форуми,шо ли ќе правиш на 28 и 38 години?

П.С. Ја воа најдобронамерно,оди боцни нешто,изопи се,заеби воа политикава..
братучед ти да живееш во 21 век со услови како за 16 не со политика туку со авијација ке почнеш да се занимаваш.
додека да испаднам од дома кал сум до коленици а додека да стасам до чаршија ми требаат 45 минути(а некогаш беше само 10 минути пат)
сите знаеме што направи коце и што не направи.
направи 2 фонтани, еден мост тротоарчиња и клупи и се од ова што го направи само мостот се наоѓа подалеку од благој ѓорев па затоа се тресе целиот.
 
D

Deleted member 12196

Гостин
Нажалост уште ќе го трпите (ако ми се добри информациите).
 
А

Адриано

Гостин
Нажалост уште ќе го трпите (ако ми се добри информациите).
лоши ти се информациите.
коцевски ги доби само оние места кај што инвестираше на другите рурални средини секаде изгуби и разликата е помалку од 1000.
незнам кој успешен градоначалник неможе да добие во прв круг.
делата се видоа во прилеп,битола и струмица кој работел доби одма кој не работел губи.
 
D

Deleted member 12196

Гостин
Моите информации се дека освоил 49,23% наспроти 43,14%. Малку недостигало да влезе во првиот круг, но во вториот шансите му се големи, да не речам дека е сигурен.
 
А

Адриано

Гостин
Моите информации се дека освоил 49,23% наспроти 43,14%. Малку недостигало да влезе во првиот круг, но во вториот шансите му се големи, да не речам дека е сигурен.
ке видиме само бог го знае исходот ако ни е судено уште 4 години да живееме во кал и сиромаштија со кучиња скитници и мостови што се рушат тогаш ние ништо не можеме!
 

ITK

Член од
10 октомври 2008
Мислења
1.107
Поени од реакции
51
Ace води со 1600 гласови
 
А

Адриано

Гостин
Neznam zosto da se srami eve veke ovoj mue 3 mandat.Sigurno go odbiraat zasto si vrsi pravilno svojata rabota.
не му е доделен трет мандат ке има втор круг!
а тоа што има втор круг е најголемиот показател дека си ја вршел работата само на 1 улица каде живеат поголемиот дел од жителите.
на негова страна е и фактот дека пред да дојдат изборите во дервен вработи 70 лица со решение тоа се 70 фамилии кои се приморани од коцевски да гласаат за него!
 
Член од
17 февруари 2009
Мислења
144
Поени од реакции
21
не му е доделен трет мандат ке има втор круг!
а тоа што има втор круг е најголемиот показател дека си ја вршел работата само на 1 улица каде живеат поголемиот дел од жителите.
на негова страна е и фактот дека пред да дојдат изборите во дервен вработи 70 лица со решение тоа се 70 фамилии кои се приморани од коцевски да гласаат за него!
Абе незнам дали му е доделен али ќе му биде ако не е сега туку кај ќе биде крајот и на вас ВМРО-ци и на Комуњари до кога вака а? :uvo:
Туку ти кажи ми од каде пари оваа твоја ВМРО-вска влада ќе дава плати следниоф месец, а не само да агитираш болдирај го ова што ке ти го кашам а ке те потсетам кога ке се оствари ( ако издржи владава со Септември кај ке те видам ке те частам )
 

delboy

кршач на огледала
Член од
23 декември 2007
Мислења
1.358
Поени од реакции
24
Абе незнам дали му е доделен али ќе му биде ако не е сега туку кај ќе биде крајот и на вас ВМРО-ци и на Комуњари до кога вака а? :uvo:

Мала исправка коЉега, нема многу вмроовци,сето тоа ти се летечи комуњари во двете партии (да не бидам погрешно сватен,мислам на оние кои држат позиции во партиите):salut:
 
Член од
17 февруари 2009
Мислења
144
Поени од реакции
21
Мала исправка коЉега, нема многу вмроовци,сето тоа ти се летечи комуњари во двете партии (да не бидам погрешно сватен,мислам на оние кои држат позиции во партиите):salut:
Ок испрафката е на место :D
 
А

Адриано

Гостин
Абе незнам дали му е доделен али ќе му биде ако не е сега туку кај ќе биде крајот и на вас ВМРО-ци и на Комуњари до кога вака а? :uvo:
Туку ти кажи ми од каде пари оваа твоја ВМРО-вска влада ќе дава плати следниоф месец, а не само да агитираш болдирај го ова што ке ти го кашам а ке те потсетам кога ке се оствари ( ако издржи владава со Септември кај ке те видам ке те частам )
јас не сум владин човек а уште помалку партиска личност!
мене не ме интересираат државно ниво а тие работи што ги споменав се само неколку од тоа што го работи владата.
јас моментално живеам во улица со кал во запоставена средина без игралишта без клупи и без фонтани без улично осветлување и без асална канализациска мрежа!
и да те потсетам темата се вика ДО КОГА ВЕЛЕС КЕ СЕ СРАМИ СО АЦЕ КОЦЕВСКИ? а не се вика кога владата ке даде плата!
ако те интересира кога владата ке даде плата јави се во министерството задолжено за тоа и информирај се немораш се да чекаш од мене да ти објаснам поради тоа што одлична ја знам конструкцијата на велес-двете фонтани и коњот.
немораш да ме частиш ама ке ти објаснам само дека оваа влада дали вие (титови леви сили) сакале или не е НАЈУСПЕШНАТА ВЛАДА НА РМ.
ако толку многу сакаш да го напаѓаш горан петров и да објаснуваш дека ништо не направил тогаш повели објасни што направи Крстиќ(не му го знам ни името)?
Горан Петров се избори за нов театар во градов,нов стадион во градот и нова црква во градот повеќе од функција на пратеник и неможе да се очекува!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom