Евровизија '09

  • Креатор на темата јовица11
  • Време на започнување
Статус
Затворена за нови мислења.

devojka111

i'm real
Член од
28 декември 2008
Мислења
1.937
Поени од реакции
148
А дали видовте пред да пејт Сакис, то шо е ко реклама за земјата која настапува, ги имаше Александар МАКЕДОНСКИ и sвездата на вергина. Да ви е*ам мамето грчко, да ви е*ам! :nerv:
да бе и јас забележав :nerv::devil2: глупаци!
инаку што беше тоа на крајот, ко сандак за мртовци мене ми заличи и се отвори и внатре гејското знаме... :pos:

Џабе им е бе, Александер победува:back:
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
Нити гледам нити имам намера да гледам... нати го дајми го!
 

Lucy in The Sky

A girl with kaleidoscope eyes
Член од
8 март 2009
Мислења
304
Поени од реакции
34
До мене е, или ниедна песна не е БАШ УБАВА, да се одвои од другите? :toe:
Според мене единствено Норвешка се издвојува од останатите.
Поинаква е, се е на место, убав глас има човекот, ритамот, виолината, сцената... :)
 

LovedGirl

M`agapas? S`agapw polu!
Член од
17 септември 2008
Мислења
127
Поени од реакции
11
Е, како?! А Норвешка?:vozbud:

Песнава на Норвешка мислев стварно е посебна ама...и тие врска немаат:uvo: тој не пееше , туку како да рецитираше а и сакаат да им се упикуваат на русите...:nenene:
 
Ј

јовица11

Гостин
Песнава на Норвешка мислев стварно е посебна ама...и тие врска немаат:uvo: тој не пееше , туку како да рецитираше а и сакаат да им се упикуваат на русите...:nenene:
А ти очигледно им се упикуваш на соседнине педерчиња (судам по потпис) :tapp:
 

goodman_91

Бубалица
Член од
2 јануари 2008
Мислења
1.341
Поени од реакции
29
Па не треба ја да ја стеснам, тоа е нивна работа. Јас на ХТВ гледам во HD квалитет.:tv:
Колку што знам, ти не можеш да гледаш ХТВ во HD квалитет, затоа што како прво ти треба ресивер кој подржава HD сигнал, а исто така и телевизор што ти подржава таков сигнал (LCD TV, Plasma TV, HDTV). Тоа што го гледаш моментално на ХТВ е нормална 4/3 слика.
Јас мислам дека е така, ако навистина не е точно тоа што го кажувам, извини.:smir:
 
H

HITCH

Гостин
Песнава на Норвешка мислев стварно е посебна ама...и тие врска немаат:uvo: тој не пееше , туку како да рецитираше а и сакаат да им се упикуваат на русите...:nenene:
А да смениш ти потпис и тоа под никот
 
Член од
5 јануари 2008
Мислења
4
Поени од реакции
0
:kickbox::angry3::nerv:ќе ги палиме грцине, Александар Македонски па и сонцето на Вергина го стаиле пред песната на педеракис...што не ги ставија кај на нас, или се плашеа русиве да не им го стаат грциве,мамето нивно!!! ме изиритираа
 
O

Out Boy

Гостин
Хм, на сцената со Албанката играа Џокер и зелен Спајдермен... :toe: нешто побркале овие.
 
Член од
4 февруари 2007
Мислења
1.640
Поени од реакции
16
Јас мислам дека евровизијава треба да се забрани со закон,мн е СРАЊЕ.
Какви морони и дебили победуваат и влагаат во финале тоа нешто невидено.
И целата таа глупа манифестација оди во погрешна насока,уше малце ќе почнат и голи да се соблакаат за да се пласираат повисоко,а воедно све е политика.
 
Ј

јовица11

Гостин
Колку што знам, ти не можеш да гледаш ХТВ во HD квалитет, затоа што како прво ти треба ресивер кој подржава HD сигнал, а исто така и телевизор што ти подржава таков сигнал (LCD TV, Plasma TV, HDTV). Тоа што го гледаш моментално на ХТВ е нормална 4/3 слика.
А ти од кај знаеш ја на што гледам?! FYI имам и дигитален ресивер и плазма, ама муабетов не е за тоа, нели?! И да , ХТВ дава пренос во 16/9:helou:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom