Изборни резултати од Претседателски избори 2009 (генерална дискусија)

  • Креатор на темата Адриано
  • Време на започнување

За кого ке гласате на следните претседателски избори?

  • Ѓорѓи Иванов (ВМРО-ДПМНЕ)

    Гласови: 313 39,0%
  • Љубомир Фрчковски (СДСМ)

    Гласови: 126 15,7%
  • Нано Ружин (ЛДП)

    Гласови: 23 2,9%
  • Mируше Хоџа (ДПА)

    Гласови: 1 0,1%
  • Љубе Бошковски (независен кандидат)

    Гласови: 141 17,6%
  • Имер Селмани (Нова Демократија)

    Гласови: 68 8,5%
  • Нема да гласам (или сеуште неопределен)

    Гласови: 74 9,2%
  • Агрон Буџаку (ДУИ)

    Гласови: 3 0,4%
  • Ќе го поништам ливчето, никој не ми се допаѓа.

    Гласови: 53 6,6%

  • Вкупно гласачи
    802
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

кцхсхт

македоноид
Член од
4 февруари 2009
Мислења
341
Поени од реакции
9
Ѓорѓе сношти кај Миленко вика дека намерно пуштал некои бисерчиња за да видел дали ќе се залажат овие од опозицијата :pos2::pos2:
Она што вчера Иванов го кажуваше ти очигледно немаш капацитет да го разбереш...
 
Член од
14 март 2008
Мислења
574
Поени од реакции
14
bratot, а си чул ти за МАКЕДОНЦИ кои се партиски неопределени, и за кои Македонија е над сите мочани партии???
 

spaso

Search Pretty Girls from your city for night
Член од
5 септември 2008
Мислења
2.746
Поени од реакции
779
Ivanov e coek na mesto smiren i umen bez frustracii so go macat kako FRCE. koj aj da ne mu gi nabrojuvam glupostite i stavovite koi gi menuva od 10 meseca na 10 meseca taka da nemas pravo za gjorgje da zboris toj e golem vernik vo boga pravoslaven e zatoa go pocituvam a i se gleda deka e mnogu smiren i ne e nervozen kako toj nervata od drugata strana na koj se mu preci vo drzavata,ima samo edna dobra rabota kaj nego-IMA DOBRA ASISTENTKA :P.
 
Член од
8 април 2008
Мислења
6.419
Поени од реакции
776
Sabajlevo mi se javija edni rodnini...Vmrovci od selo so poskromni sfacanja...i mi kazaa snosti kaj Milenko gostin bil Gjole...i kako tie bile oduseveni kolku jak bil daskalov...

Normalno da ne gi navredam ne prokomentirav...ama licno zaprepasten sum sto prof.Gjole prifatil da bidi sam gostin...koga nesporedlivo pobitno e da odi na debata...da vidime kako se snaogja vo dijalog...da osvoj nekoj glas kaj sredna klasa i voopsto neopredeleni...oti ne e sramota da e kandidat od seljacana...mora nekoj da go kandidira...ama da gi prifaca isti metodi na taa seljacana...ne veruvav...

Ako nekoj ima link do monologov...neka postira...da se prosvetlime...
овој вокабулар вероватно само „интелектуалци“ од браншата на сдсм и фрчко го имаат ...
загреови ...
тукушто навреди голем дел од Македонскиот народ ...
 

TMPO

Obraz
Член од
31 октомври 2007
Мислења
1.728
Поени од реакции
26
Covekot e nepismen i nemozi 2-3 recenici da sklopi. Koj i da bide pobedi od ovie kandidati ke mi bide sram da kazam deka ovoj e makedonski pretsedatel.
 
Член од
9 ноември 2007
Мислења
9.327
Поени од реакции
1.334
Професорите имаат една голема мааана..
...учени се да првиот и последниот збор биде нивни а измеѓу тоа другите како папагали да го повторуваат тоа што тие го кажале.
 

TMPO

Obraz
Член од
31 октомври 2007
Мислења
1.728
Поени од реакции
26
bratot, а си чул ти за МАКЕДОНЦИ кои се партиски неопределени, и за кои Македонија е над сите мочани партии???
Ne on zivot bi go dal za gruevski i dpmne a pred toa beshe neopredelen i nejkeshe da slusne za dpmne.
 

firestarter

нетачен
Член од
3 април 2008
Мислења
80
Поени од реакции
6
Ако добро се сеќавате ке видите дека прв пат Иванов гостуваше кај Миленко пред една година од прилика.Уште тогаш можеше да се претпостави дека тоа е еден вид промоција на Иванов само тешко кој да претпостави дека тоа беше промоција за претседател.Сега кога ке го вратам филмот се се ми е јасно.А претходно и Мирка гостинка па почнаја со пердашење на комуњарите,јако.Само гледам дека ги применуваат истите методи како како комуњарите во промоција на кандидати и гнасење на се што не мисли како нив.А однесувањето на Миленко со гостинот и обраќање со “ТИ“ да се чудиш и да не веруваш,како заедно да биле во партизани.го задржаа моето внимание едно 20 минути.



:baeh:НЕ ГЛАСАМ НА ИЗБОРИ.ЏАБЕ ВЕЗАТ
 

Alo 192

имам симпатија
Член од
7 октомври 2008
Мислења
353
Поени од реакции
11
Е ај преведете го текстот ако сакате оти цигански не разбирам
 
Член од
21 февруари 2009
Мислења
1.315
Поени од реакции
47
A be nikoj ne mi objasni od kade tolku sigurni deka zad sevo ova stoi DPMNE ?
 
Член од
14 март 2008
Мислења
574
Поени од реакции
14
зад сите ЗЛА во Македонија стои по некоја партија...
 
Член од
18 февруари 2008
Мислења
1.464
Поени од реакции
248
Do vcera vi bese heroj sega ..........
Каков херој беше? 5 пати одите во Тетово викна медуми да го сликаат.

Па го зеде тоа митралезот и се распукал му се чини... и на крај од шрапнелите повреди новинар, му личеше тоа на Министер, па и сега за Претседател. Срамота

Што вика сега треба да се почитува Рамковен договор, и да бара Албански гласови.

А за Поет го бива не викам не.


И Србите се правеа Патриоти, ама му отиде Косово.
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
bratot, а си чул ти за МАКЕДОНЦИ кои се партиски неопределени, и за кои Македонија е над сите мочани партии???
Никој неможе да поставува двојни стандарди кои нему лично би му одговарале.

Неможе еден да се обвинува за бугарофилство ( префорсиран термин за секои избори), а другиот да се амнестира притоа продавајќи магловита претстава како повеќето овде нафта да пиеме.


Ne on zivot bi go dal za gruevski i dpmne a pred toa beshe neopredelen i nejkeshe da slusne za dpmne.
Или па србомански квинслизи ќе изиграваат бозаџии.
 

Јован

дежурен сеирџија
Член од
16 октомври 2005
Мислења
4.892
Поени од реакции
265
Да де...а на секој митинг Фрчко е полна уста програми и ветувања...или плукање...дегутантно...
Препотенција...ама неоснована...
Говори на кои се палат најжестоките закоравени партиски војници од СДСМ.
Негов проблем, и на СДСМ...мој сигурно не е.
И мене ме изнервира (ако може тој збор да го употребам) тоа...
Аууууууууу, глупа изјавааааааааа...

Очекував многу, али не очекував збор како вмро-вчиња...

И шо е финтата со хотели и трговски центри во Чешка и Словачка?

И шо бара Фрчко да ги урива од власт. Дојде во СДСМ само за да стане претседател и да си ја брка таа работа, нели не беше дел од партијата?
Абе...мене не ми е јасно зошто СДСМ кандидираа исвирена виолина за Претседател...
Другото се ми е јасно.
Еднооки многу добро го имаат објаснето тоа... :)

На пример кој бисер...
пролистај ја темава, ќе најш доста :pipi:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom