Изборни резултати од Претседателски избори 2009 (генерална дискусија)

  • Креатор на темата Адриано
  • Време на започнување

За кого ке гласате на следните претседателски избори?

  • Ѓорѓи Иванов (ВМРО-ДПМНЕ)

    Гласови: 313 39,0%
  • Љубомир Фрчковски (СДСМ)

    Гласови: 126 15,7%
  • Нано Ружин (ЛДП)

    Гласови: 23 2,9%
  • Mируше Хоџа (ДПА)

    Гласови: 1 0,1%
  • Љубе Бошковски (независен кандидат)

    Гласови: 141 17,6%
  • Имер Селмани (Нова Демократија)

    Гласови: 68 8,5%
  • Нема да гласам (или сеуште неопределен)

    Гласови: 74 9,2%
  • Агрон Буџаку (ДУИ)

    Гласови: 3 0,4%
  • Ќе го поништам ливчето, никој не ми се допаѓа.

    Гласови: 53 6,6%

  • Вкупно гласачи
    802
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

ogledalo

провинцијалец
Член од
12 мај 2008
Мислења
3.198
Поени од реакции
173
СДСМ ВО Кавадарци
„Фамилијата која владее со нас прави хотели и трговски центри во Чешка и Словачка, кај што мисли да побегне кога ќе ги урнеме од власт. Но, ќе ни ги оставам ВМРО-вчињата овдека кој сега ни се закануваат, тие нека му се мислат сега бидејќи ние нема да му ја мислиме после“, рече Фрчкоски.


ne veruvav deka e olku glup )))))))))))))))))))
 
Член од
7 февруари 2009
Мислења
237
Поени од реакции
23
nemojte taka ve molam za intelektualecot :vozbud::vozbud::pos2::pos2:
 
Член од
8 август 2008
Мислења
153
Поени од реакции
2
sto vi e bre luge kakov ivanov i kakov frcko!!!

Brat Ljube ke bide pretsedatel !!!
абе каков брат Љубе... он готово отиде со предавниците сдсм...

СДСМ ВО Кавадарци
„Фамилијата која владее со нас прави хотели и трговски центри во Чешка и Словачка, кај што мисли да побегне кога ќе ги урнеме од власт. Но, ќе ни ги оставам ВМРО-вчињата овдека кој сега ни се закануваат, тие нека му се мислат сега бидејќи ние нема да му ја мислиме после“, рече Фрчкоски.


ne veruvav deka e olku glup )))))))))))))))))))

хехехе верувај дека е уште поглуп он и сите од нив...
 

realen_07

Опозиционер
Член од
12 април 2008
Мислења
3.636
Поени од реакции
134
СДСМ ВО Кавадарци
„Фамилијата која владее со нас прави хотели и трговски центри во Чешка и Словачка, кај што мисли да побегне кога ќе ги урнеме од власт. Но, ќе ни ги оставам ВМРО-вчињата овдека кој сега ни се закануваат, тие нека му се мислат сега бидејќи ние нема да му ја мислиме после“, рече Фрчкоски.
ne veruvav deka e olku glup )))))))))))))))))))
A ти сега разбра за хотелите и трговските центри во Чешка и Словачка :)
 
Член од
8 август 2008
Мислења
153
Поени од реакции
2
Probaa i vo Bitola da im go perat pak mozokot na chelo so Ivanov ama ne im uspea,kutri Ivanov go poplukaa i go nabrukaa ushte povekje,jas vikam daj bozhe Ivanov i DPMNE od nekoja strana da izdrzhat 4godini ednite a ovoj 5,kako samo kje se dozakopaat samite ne se svesni.
аман бе другар, е мора да те прашам, како ти успева да си се натераш самиот себеси да уште бидеш за сдсм??? мора да ми образложиш барем малце... што тоа те влече после сите години што они владееја... ај барем една работа кажи? стварно ме интересира како размислува некој што е за нив сеуште ... ?
 
Член од
18 април 2008
Мислења
593
Поени од реакции
10
аман бе другар, е мора да те прашам, како ти успева да си се натераш самиот себеси да уште бидеш за сдсм??? мора да ми образложиш барем малце... што тоа те влече после сите години што они владееја... ај барем една работа кажи? стварно ме интересира како размислува некој што е за нив сеуште ... ?
Abe covek so mi kazuvas oti Frckovski ili Branko ili cel Sdsm e podobar od Ivanov, ne go sakam ni jas Ivanov nema nisto Vmrovsko vo nego za Brat Ljube sum, ama pa Sdsm 50 godini edna struktura e ne biva banditariii nevideni komunjari teski
 

SuicideMessiah

Советник
Член од
7 јули 2008
Мислења
5.562
Поени од реакции
281
Ushte edna odlichna ostrilka na Geroski :

Нашето тајно оружје


Бранко ГЕРОСКИ

Аман, луѓе, што сте му се навртеле на заменикон-министер за надворешни работи, Зоран Петров?
Човекот само гласно го кажа она што груевистите потајно го мислат - медијаторот Нимиц „излегува од рамките на мандатот“ и „предлага небулози“, па најдобро е спорот за името да се решава на билатерално ниво, со директна средба меѓу шефовите на државите.
А тука ќе дојде до израз моќта на нашето тајно оружје, експертот за антика и салата и неговите клетви до седмото колено(Иванов). Грчиштана има ничкум да паднат - од смеење...


Brat Ljube ke bide pretsedatel !!!
Ne bre kaj ostavaat ovie portokalovive Brat Ljube da stani pretsedatel,pobrzo Ahmeti kje go izglasaat otkolku "komunjari" kako Brat Ljube i Frchko.

Ѓорѓе победува со повеќе од дупло од СДСМ ама сепак
Ama shto?Ama sepak i jasnovidcite ne mu se nakloneti povekje na Ivanov,poleka se rastura kulata od karti na Gruevski,teshko deka kje proturka Fikus za pretsedatel.A i iskreno eve mu dobra shansa da si go proba rejtingot na DPMNE lichno na nego.
 

Славјански

Антички Словен
Член од
2 мај 2008
Мислења
5.644
Поени од реакции
1.346
Овој Бранко Геровски е преставник на невладино здружение или абортиран клон на Бранко Црвенковски ?
 

SuicideMessiah

Советник
Член од
7 јули 2008
Мислења
5.562
Поени од реакции
281
Kje se obidam da go citiram i demantiram istovremeno Ivanov.

Ivanov : Sekade kade kje odime so karavanot naiduvame na odlichen odziv na gragjanite....hmmm.....e aj da vidime :

Иванов исвиркан од фармерите во Могила

Претседателскиот кандидат на ВМРО-ДПМНЕ го обвини СДСМ дека стои зад фармерите за да му го расипат митингот
БИТОЛА - Дел од пелагониските фармери-кооперанти на шведската млекарница од селото Могила го дочекаа кандидатот за претседател на ВМРО-ДПМНЕ, Ѓорге Иванов со свирежи и го „бомбардираа“ со погрдни зборови наместо со аплаузи.
Kakva Mega Laga!
 

osa

>>>>>>
Член од
20 јануари 2009
Мислења
816
Поени од реакции
184
se znae deka ke pobedi BRAT LJUBE

dzabe mu e na grujo sto gi seta gradonacalnicite kako stari momi na bendisuvanje,pa uste i miraz nudi samo nekoj da gi izbere ,da gi izglasa

i ne samo niv,tuku i kandidatot za precedatel,go nosi de vo selo radisani de vo bitola,pa go fali pa taksuva sto se ke napravele zaedno

TUKU DA PRASAM NELI PREMIEROT E PREMIER NA SITE VO DRZAVAVA,I MINISTRITE ISTO TAKA.PA POSTO NE SI JA RABOTAT RABOTATA ZA KOJA STO GI PLAKAME ,TUKU ODAT PO MITINZI I TOA SO SLUZBENITE AVTOMOBILI,OVOJ MESEC NETREBA DA PRIMAT MINISTERSKA PLATA I PREMIERSKA PLATA,A POSTO POVEKE OD TRI DENA SE OTSUTNI OD RABOTNITE MESTA MORA DA BIDAT KAZNETI I VO SLEDNITE TRI GODINI DA IM BIDE NAMALENA PLATATA SEKOJ MESEC PO 20 PROCENTI ,A TIE PARI DA SE DADAT ZA SIROMASNITE SEMEJSTVA,POTOA TREBA DA ODGOVARAAT I ZA ZLOUPOTRBA NA SLUZBENATA DOLZNOST ZASTO TROSAT PARI ZA GORIVO VO SLUZBENITE AVTOMOBILI SO KOI GI SETAAT GRADONACALNICITE I PRECEDATELOT.ISTOTO VAZI I ZA GRADONACALNICITE KOI NAMESTO DA RABOTAT SI JA TERAAT KAMPANJATA

PA AKO MOZE BRATOT DA SI GO ZAMRZNE CLENSTVOTO VO VMRO,TREBASE OVIE GORE SPOMENATITE DA SI ZEMAT NEPLATEN ODMOR I DA SI TERAAT KAMPANJA SO SVOI AVTOMOBILI I SO SVOI PARI ,PA POSLE DA SE PRETSTAVUVAAT KAKO C E S N I
 

SuicideMessiah

Советник
Член од
7 јули 2008
Мислења
5.562
Поени од реакции
281
Ivanov zaedno na chelo so Gruevski mu nanese ogromen sram na DPMNE i na chlenstvoto,mu gi zatvorija vratite na najgolemiot od VMRO chelnicite i osnovachite na partijata Brat Ljube.Za koj do vchera vikaa deka koga kje si doshol od HAG kje si go vratele vo partijata i kje go nagradele so ministerska funkcija ili povisok rang kako shto go lichi vo partijata,namesto DPMNE da zastani zad negovata kandidatura zastana zad chovek fioka ili Anonimous za koj ni komshiite negovi ne go poznavaat ne pak chlenstvoto na DPMNE.Edno e jasno bez Brat Ljube DPMNE kje ostane samo DPMNE a nikogash VMRO,shto bi rekol K.Petkov Misirkov : Nema nishto komitsko ako vojskovodecot e Asparuh.
 

Славјански

Антички Словен
Член од
2 мај 2008
Мислења
5.644
Поени од реакции
1.346
Стварно кај се фацките од СДСМ со Фрле ?
Не го гледам ниту Бучко Касиди, ниту Шекеринска, ниту Илинка, ниту Поповски, Бранко се тргна.

Оти бе Фрчко го жртвувате, го пуштате да се глупира на ТВ ?
Оти се дистанцира цела ЦК на СДСМ од Фрле ?

Го пуштија низ вода џоа ла*но е .

Бране махер за тепање муви со један ударац(кажано сленговски сдсомвски).
Му даеш на ВМРО-ДПМНЕ власт и ондак му промовираш кантонизација и промена на име.
Јевтин трик али кобен по држави.
Не зна се ко че да нај*бе.
 

Јован

дежурен сеирџија
Член од
16 октомври 2005
Мислења
4.892
Поени од реакции
265
СДСМ ВО Кавадарци
„Фамилијата која владее со нас прави хотели и трговски центри во Чешка и Словачка, кај што мисли да побегне кога ќе ги урнеме од власт. Но, ќе ни ги оставам ВМРО-вчињата овдека кој сега ни се закануваат, тие нека му се мислат сега бидејќи ние нема да му ја мислиме после“, рече Фрчкоски.
Аууууууууу, глупа изјавааааааааа...

Очекував многу, али не очекував збор како вмро-вчиња...

И шо е финтата со хотели и трговски центри во Чешка и Словачка?

И шо бара Фрчко да ги урива од власт. Дојде во СДСМ само за да стане претседател и да си ја брка таа работа, нели не беше дел од партијата?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom