МЛЕКАРИ идете у пм

Член од
3 декември 2008
Мислења
179
Поени од реакции
3
site belosvetski hoshtapleri dojdo kaj nas za da napravat profit.
DALI EDNASH KONECNO CE ZAZJIVEE PRAVNA DRZJAVA .
OD MAKEDONIJA NAPRAVIJA NAJGOLEMA KURVA KOJ STIGNA NOGE DIGNA.:tapp:
 
Член од
14 март 2008
Мислења
574
Поени од реакции
14
Во случајов, станува збор за приватни сопственици кои може да побараат помош од владата или да тужат за оштета, а секое друго манифестирање на незадоволството поради кое ќе бидат оштетени невини граѓани, заслужуваат осуда.
Исто како оние кои го блокираа судот т.е. една цела клучка во Скопје бидејќи не веруваа на органите за спроведување на јавен ред и мир и законодавството.
Serpico, ова му го одговорив на Македонцки на друго место, па бидејки тој направил copy-paste, еве и јас ќе го ископирам истиот одговор, оти ме мрзит наново да го пронајдам тркалото...
ти кога имаш проблеми со наплата... тужиш ли??? ако тужиш... имало ли некакво фајде од тужбата??? ти пуштиле ли силеџии да те тепаат кога си тужел??? сте се сложиле ли послем тоа да барем половина од долгот ти биде вратен?? послем ни таа половина да не ти ја дават??? се случило ли да послем сите пријави и тужби, времето минува на твоја штета, адвокати ти земале повеќе пари отколку што е долгот??? на крај ти пука филмот, собираш друштво и одиш на своја рака и го фаќаш синот на должникот, барајќи од таткото да ти ги врати парите?!? и таткото има врски со власта, која праќа алфи и те собираат сред бел ден, со капуљача преку глава... те шетале ли послем тоа по затвориве како ТИ да си злосторникот???...
 
Член од
9 ноември 2007
Мислења
9.327
Поени од реакции
1.334
А што не одат тие протестантите таму во Swedmilk и здрава цигла да не им остават туку исполегнале по патиштата?
 

Македонцки

мадрфакр
Член од
23 ноември 2007
Мислења
4.281
Поени од реакции
634
Serpico, ова му го одговорив на Македонцки на друго место, па бидејки тој направил copy-paste, еве и јас ќе го ископирам истиот одговор, оти ме мрзит наново да го пронајдам тркалото...
ти кога имаш проблеми со наплата... тужиш ли??? ако тужиш... имало ли некакво фајде од тужбата??? ти пуштиле ли силеџии да те тепаат кога си тужел??? сте се сложиле ли послем тоа да барем половина од долгот ти биде вратен?? послем ни таа половина да не ти ја дават??? се случило ли да послем сите пријави и тужби, времето минува на твоја штета, адвокати ти земале повеќе пари отколку што е долгот??? на крај ти пука филмот, собираш друштво и одиш на своја рака и го фаќаш синот на должникот, барајќи од таткото да ти ги врати парите?!? и таткото има врски со власта, која праќа алфи и те собираат сред бел ден, со капуљача преку глава... те шетале ли послем тоа по затвориве како ТИ да си злосторникот???...
ТИ ЛИ БЕШЕ бре...

затоа пишувам државата треба да испоапси и конфискува..а за млекарите

1.немаат право да блокираат автопат и да предизвикуваат проблеми на останатите, ако блокираат нека ја блокираат СВИДМИЛК која им ги должи парите.

2.за жал судскиот систем е тој..како за мене таков треба и за нив, а заедно можеме да го бојкотираме судот ако не ни одговара.

приватна фирма должи на приватници..кој к се они да блокираат.и јас сум приватна фирма..кого јас да блокирам???

со болдираното си згрешил..секогаш луге од надвор
 

ada

Модератор! ок?
Член од
21 август 2006
Мислења
5.706
Поени од реакции
566
Постои ли било каква законска регулатива за ваквите "приватни" изливи на револт?
 

Македонцки

мадрфакр
Член од
23 ноември 2007
Мислења
4.281
Поени од реакции
634
Постои ли било каква законска регулатива за ваквите "приватни" изливи на револт?
постои магистрален пат мора да биде слободен односно нема опција или законско право да се блокира...

но кај нас дали е за млекото виното или командант оџа ... се мижи на секунда

оф...најде ли платно
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
A УБАВО му беше на грујо кога се сликаше,државата требаше да реагира навреме ако може да ги оданочува млекарите треба и да ги заштити ...... за методите на млекарите така и така .... амо може во гејлада земјоделците да блокираат мегународни гранични премини ... нашиве шо треба .... млекото потече сега на ред е и медот,,,,,


Приватна фирма брат .... што е крива владата ??

А дегенине преку кур ... некои немаат пари да купат млеко а овие го истураат по патишта место бар да го донираат по некои установи/домови

Идиоти.
 

demmian

Попиванов
Член од
9 јули 2008
Мислења
1.613
Поени од реакции
53
Приватна фирма брат .... што е крива владата ??

А дегенине преку кур ... некои немаат пари да купат млеко а овие го истураат по патишта место бар да го донираат по некои установи/домови

Идиоти.
И јас се согласувам со болдираното,подобро млекото да го дадат на социјални семејства,самохрани родители или пак во Домови за деца лишени од родителски грижи.

Го разбирам револтот и борбата за подобар живот на млекарите,но гревота е млекото да се истура,при околности што насекаде има гладни и недоволно згрижени деца.
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
А што не одат тие протестантите таму во Swedmilk и здрава цигла да не им остават туку исполегнале по патиштата?
ТИ ЛИ БЕШЕ бре...

затоа пишувам државата треба да испоапси и конфискува..а за млекарите

1.немаат право да блокираат автопат и да предизвикуваат проблеми на останатите, ако блокираат нека ја блокираат СВИДМИЛК која им ги должи парите.

2.за жал судскиот систем е тој..како за мене таков треба и за нив, а заедно можеме да го бојкотираме судот ако не ни одговара.

приватна фирма должи на приватници..кој к се они да блокираат.и јас сум приватна фирма..кого јас да блокирам???

со болдираното си згрешил..секогаш луге од надвор
Постои ли било каква законска регулатива за ваквите "приватни" изливи на револт?
постои магистрален пат мора да биде слободен односно нема опција или законско право да се блокира...

но кај нас дали е за млекото виното или командант оџа ... се мижи на секунда

оф...најде ли платно
Приватна фирма брат .... што е крива владата ??

А дегенине преку кур ... некои немаат пари да купат млеко а овие го истураат по патишта место бар да го донираат по некои установи/домови

Идиоти.
Еве го решението за сите вас кој сте вака револтирани од блокадите,го копирав од една слична тема:

Значи накратко речено,доколку Шведмилк нема пари да ги исплати кооперантите,се активира гаранцијата доколку ја има(а мора)и проблемот е решен.Доколку нема таква гаранција тогаш се апси министерот што дал согласност да работи таква фирма без гаранции за кооперантите,и се товари за проневера на толку пари колку што млекарата е должна кон истите,и пак проблемот е решен,а владата ги плаќа грешките на своите министри.

Па толку ли е тешко да се игра според ова правило,не е кој знае колку обемно за да се научи ебаго.
 
Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
308
Абе сеа ќе трошат пари за бензин до Скопје ќе оделе да протестираат... како да не. Тука кај шо се вклучуваш на автопат паркирај тоа коњот и уживај. Плус им се погоди времето, сонце убаво грееше, може и боичка фатија.
 

delboy

кршач на огледала
Член од
23 декември 2007
Мислења
1.358
Поени од реакции
24
Проклет да си АБЦ кога пред некој месец спомна дека ќе дојде денот кога млекарите ќе го истураат млекото:pos2::pos2:
 
Член од
14 март 2008
Мислења
574
Поени од реакции
14
Доколку нема таква гаранција тогаш се апси министерот што дал согласност да работи таква фирма без гаранции за кооперантите,и се товари за проневера на толку пари колку што млекарата е должна кон истите,и пак проблемот е решен,а владата ги плаќа грешките на своите министри.

Па толку ли е тешко да се игра според ова правило,не е кој знае колку обемно за да се научи ебаго.
Кој смее да апси??? Кого смее да уапси??? Утопија во Македонија...
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Проклет да си АБЦ кога пред некој месец спомна дека ќе дојде денот кога млекарите ќе го истураат млекото:pos2::pos2:
Само ги пратам светските берзи и ги предупредувам Македонците што може да им се случи.:toe:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom