Фрчкоски кандидат на СДСМ?!

Статус
Затворена за нови мислења.

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
Не,не...сакам да кажам дека немавте да гласате и да го величите Иванов ако не беше предложен партиски, т.е ако идеше независен.
Сакаш да кажеш дека ти нема да го гласаш само поради тоа што е кандидиран од ВМРО? :helou:

Кажи искрено.. кој ни е другиот избор за претседател кој се наметнува како ...посериозен кандидат, па да можеме да размислиме за друга опција!?
 

ada

Модератор! ок?
Член од
21 август 2006
Мислења
5.706
Поени од реакции
566
Не,не...сакам да кажам дека немавте да гласате и да го величите Иванов ако не беше предложен партиски, т.е ако идеше независен.
Поентава ти вришти.

Нема што да се велича Иванов. А вие немате ниеден аргумент против него.

Него, како ли ќе го објасните тоа шо застанувате позади Љубе, баш ме занима...
 

Zeng

Thinking inside the box
Член од
9 април 2008
Мислења
1.103
Поени од реакции
31
Луѓе стварно мислите дека ќе биде интересно, па тоа е циркус што со задоволство ќе го пропуштам.
Уште од сега знам за кого ќе гласам и чао пријатно до избори, нит се замарам нит ме боли кој што ќе каже.
 

Terebellum Sagittarii

Несопирлива
Член од
25 јули 2007
Мислења
1.194
Поени од реакции
578
СДСМ го одбраа Фрчковски оти немаше кој друг. Ниту еден квалитетен кадар не би бил дел од предвреме изгубената битка за претседател. Ама мислам дека си се заслужени. Можеа СДСМ барем ако не на друго место, на форумов да ѕирнеа колку почит има народот кон него. Темиве-
http://forum.kajgana.com/showthread.php?t=29586&highlight=frckovski
http://forum.kajgana.com/showthread.php?t=23564&highlight=frckovski
http://forum.kajgana.com/showthread.php?t=22174&highlight=frckovski
http://forum.kajgana.com/showthread.php?t=26408&highlight=frckovski и други, требало барем насловите да им ги видат, и да знаат дека срамно ќе загубат.
А она, погоре прочитав, ќе видите на 12 мај, е само знак, дека ќе направат нешто поради кое ќе се срами цела Македонија. Закани.
 

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.763
Поени од реакции
644
Сакаш да кажеш дека ти нема да го гласаш само поради тоа што е кандидиран од ВМРО? :helou:

Кажи искрено.. кој ни е другиот избор за претседател кој се наметнува како ...посериозен кандидат, па да можеме да размислиме за друга опција!?
Добро бре, знаев дека со таа дневнополитичка реторика ќе вратиш. Прашав прв, кажи ми искрено.:wink: Знам дека независен кандидат кај нас не успева, не се секирај. И Фрчко и Горги да беа сами немаа теорија ниту да соберат потписи.

А она, погоре прочитав, ќе видите на 12 мај, е само знак, дека ќе направат нешто поради кое ќе се срами цела Македонија. Закани.
Уууууу...Атомско оружје, антракс...

Поентава ти вришти.

Нема што да се велича Иванов. А вие немате ниеден аргумент против него.

Него, како ли ќе го објасните тоа шо застанувате позади Љубе, баш ме занима...
Ја позади Љубе....:pos2: Ракава ќе си ја исечам ако гласам за него...
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
Добро бре, знаев дека со таа дневнополитичка реторика ќе вратиш. Прашав прв, кажи ми искрено.:wink: Знам дека независен кандидат кај нас не успева, не се секирај. И Фрчко и Горги да беа сами немаа теорија ниту да соберат потписи.
Не бе, ја само боцкам.:wink: Иначе се сложувам со болдот.

Затоа немам замерки што се решиле на партиска кандидатура.
 

ada

Модератор! ок?
Член од
21 август 2006
Мислења
5.706
Поени од реакции
566
Брату, ајде отвори ја душата и расприкажи му на Power-mkd за твоите искрени наклоности и желби кон одредени кандидати.:uvo:

Какви аматерски обиди да се дефокусира од прашањето и суштината на темата...
 

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.763
Поени од реакции
644
Не бе, ја само боцкам.:wink: Иначе се сложувам со болдот.

Затоа немам замерки што се решиле на партиска кандидатура.
Ако бе, ако, колку да помине времето, да праиме муабет за нешто.:wink:
 

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.763
Поени од реакции
644
Брату, ајде отвори ја душата и расприкажи му на Power-mkd за твоите искрени наклоности и желби кон одредени кандидати.:uvo:

Какви аматерски обиди да се дефокусира од прашањето и суштината на темата...
Кое прашање го постави бре? Од кај знаеш кој сум воопшто јас и кој е тоа "вие" што го поддржуваме Љубе. Ако мислеше да ме персираш, благодарам, затоа и ти реков дека раката ќе си ја пресечам, за напален патриот не гласам. Неам ништо против човекот, нека си тера у политика, ама ја не гласам а него.
 

ada

Модератор! ок?
Член од
21 август 2006
Мислења
5.706
Поени од реакции
566
Ја позади Љубе....:pos2: Ракава ќе си ја исечам ако гласам за него...
Абе, све поизвесно е дека сдсм на чело со цела опозиција има милом или силом да гласа за Љубе.

Потписчиња му собираат, Фрчко му го местат ко пропала инвестиција однапред...и опа у втор круг ќе му се накалемат (а, и он на нив)
 

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.763
Поени од реакции
644
Абе, све поизвесно е дека сдсм на чело со цела опозиција има милом или силом да гласа за Љубе.

Потписчиња му собираат, Фрчко му го местат ко пропала инвестиција однапред...и опа у втор круг ќе му се накалемат (а, и он на нив)
Каков тактичар си, секоја чест. Основај партија под итно. Бре,бре планови за избори....:tv: :wink::wink:
 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
Само во чија полза ке ги користи, наша или...:helou:
Докажано ПРОФЕСИОНАЛЕН ПЛАТЕНИК е :) Тука нема промашај, кој го плаќа тој го "вози" ..
Јеби га....... 20 години ГЕТО и се е можно, ако лупнеш и гајба Скопско...дупло можно....т.е. голо... :)
Башка што овој у авион не се качуе....................
 

ada

Модератор! ок?
Член од
21 август 2006
Мислења
5.706
Поени од реакции
566
Кое прашање го постави бре? Од кај знаеш кој сум воопшто јас и кој е тоа "вие" што го поддржуваме Љубе. Ако мислеше да ме персираш, благодарам, затоа и ти реков дека раката ќе си ја пресечам, за напален патриот не гласам. Неам ништо против човекот, нека си тера у политика, ама ја не гласам а него.
Те праша дали имаш било каков аргумент против Иванов.
А, после и те праша да посочиш барем уште еден квалитетен кандидат кој ни се нуди ко избор.
 

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.763
Поени од реакции
644
Те праша дали имаш било каков аргумент против Иванов.
А, после и те праша да посочиш барем уште еден квалитетен кандидат кој ни се нуди ко избор.
Не ме интересира Иванов, затоа што немма политичко искуство. Против професорот немам ништо против, како професионалец во својата дејност.
Не можам да посочам друг кадар. Тоа не е ни моја работа.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom