ДУИ:"Сега подршка, а во 2014 претседател Албанец"

realen_07

Опозиционер
Член од
12 април 2008
Мислења
3.636
Поени од реакции
134
Ти делуваш спротивно од она за кое наводно тврдиш дека се залагаш. Со персонифицирање на народ> во >партија , како во стилот на Реален-07, па внесување недоверба во истите...преку замена на тези,се наметнува еден сосема логичен обид за минирање на односите меѓу Македонците и Албанците ( во генерална смисла).
:nesvest:Ти мене сакаш да ме претставиш како минер на односите меѓу Македонците и Албанците! Абе ти се читаш ли што пишуваш ? Па јас сум тој што добиваше епитет предавник и црвени репутации од вас "патриотите" кога се обидуваше да ви објасни дека партијата со најголем број гласови од албанскиот блок, треба да коалицира со победничката партија во македонскиот политички блок во име на меѓуетничката стабилност. Јас сум тој што со ниеден пост на форумов немам придонесено за меѓуетничка омраза помеѓу Македонците и Албанците. Јас сум тој кој ја подржа идеата на еден член на форумов за симболично одржување на Македонска олимпијада во очи на олимпијадата во Кина, како израз на подобрување на меѓуетничките односи, додека вие држевте став дека тоа не е можно.

Јас сум оној кој го зборуваше она кое ти го зборуваш сега (NEW WAY FORWARD). Ама на мене не ми требаа шест години да го разберам тоа за разлика од тебе. Не ми требаше ни Груевски да ми каже дека перспективната иднина на Македонија е првенствено во градењето на меѓуетничките односи помеѓу Албанците и Македонците.



Неодамна рече дека членовите на форумов се ценат и вреднуваат по своите ставови и мислења напишани овде.
Јас со тоа 100% се согласувам, и сето ова погоре што го напишав, можам фактички да го поткрепам.

Дали ти можеш истото да го направиш ?
 
Член од
8 август 2007
Мислења
1.541
Поени од реакции
48
Се договориле овие со ДУИ изгледа, а? :nesvest:
 
Член од
3 декември 2008
Мислења
179
Поени од реакции
3
А Македонец од албанско потекло не звучи подобро?

Оние кои ја формираа Грција, не беа глупави кога ја создаваа Грчката нација.
do sega ne mi e poznato deka postoja takva kategorija gradjani vo r-MAKEDONIJA.
 
Член од
14 декември 2007
Мислења
3.271
Поени од реакции
708
ovie Albancite imaat dobra i dolgorocna nacionalna doktrina

2009 --> DUI go podrzuva Ivanov uste prviot krug ( vo zamena Gruevski im vetuva podrska uste prviot krug za predsedatel Albanec vo 2014.

2014 - predsedatel ---> Albanec

2022 - premier Albanec ( albanskoto malcinstvo dostignuva okolu 37 % i so izleznost od 90 procenti i splotuvanje na site ALbanci zaedno pobeduva na izborite)
 

osa

>>>>>>
Член од
20 јануари 2009
Мислења
816
Поени од реакции
184
ЈА СУМ ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛ НА МАКЕДОНИЈА
ДА БИДЕ ШПОН
АМА 44-от ПО РЕД
ШТО БИ РЕКЛО ИМА ВРЕМЕ
:tapp:
 

Macedonia>>Europe

Faster Than Light
Член од
6 јуни 2007
Мислења
2.582
Поени од реакции
836
ovie Albancite imaat dobra i dolgorocna nacionalna doktrina

2009 --> DUI go podrzuva Ivanov uste prviot krug ( vo zamena Gruevski im vetuva podrska uste prviot krug za predsedatel Albanec vo 2014.

2014 - predsedatel ---> Albanec

2022 - premier Albanec ( albanskoto malcinstvo dostignuva okolu 37 % i so izleznost od 90 procenti i splotuvanje na site ALbanci zaedno pobeduva na izborite)
Попрво ќе има војна отколку да се случи вакво сценарио.
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.499
:nesvest:Ти мене сакаш да ме претставиш како минер на односите меѓу Македонците и Албанците! Абе ти се читаш ли што пишуваш ? Па јас сум тој што добиваше епитет предавник и црвени репутации од вас "патриотите" кога се обидуваше да ви објасни дека партијата со најголем број гласови од албанскиот блок, треба да коалицира со победничката партија во македонскиот политички блок во име на меѓуетничката стабилност. Јас сум тој што со ниеден пост на форумов немам придонесено за меѓуетничка омраза помеѓу Македонците и Албанците. Јас сум тој кој ја подржа идеата на еден член на форумов за симболично одржување на Македонска олимпијада во очи на олимпијадата во Кина, како израз на подобрување на меѓуетничките односи, додека вие држевте став дека тоа не е можно.

Јас сум оној кој го зборуваше она кое ти го зборуваш сега (NEW WAY FORWARD). Ама на мене не ми требаа шест години да го разберам тоа за разлика од тебе. Не ми требаше ни Груевски да ми каже дека перспективната иднина на Македонија е првенствено во градењето на меѓуетничките односи помеѓу Албанците и Македонците.



Неодамна рече дека членовите на форумов се ценат и вреднуваат по своите ставови и мислења напишани овде.
Јас со тоа 100% се согласувам, и сето ова погоре што го напишав, можам фактички да го поткрепам.

Дали ти можеш истото да го направиш ?


Да не се повторувам, ти пишав веќе:

Не постои никакво омекнување. Баг-от во твојата перцепција се должи на тоа што селективно читаш и бираш теми на интерес.

....

А од такт може да ме извади само очајното барање (контра) соговорници за постигнување некоја партиска забелешка.

...и за да не си ласкаш и џабе да везеш очајни постови, ќе ти го постирам делот од реченицата кој се однесува на ТЕБЕ:

Со персонифицирање на народ> во >партија , како во стилот на Реален-07,...
и толку... завршува со твојот обид за персонифицирање (од пост 89), а продолжува репликата кон оној за кого беше наменета.

Не се труди да наметнеш дискусија за партиски поенчиња,Груевски Муевски.. у реду е, те сфативме. Одмори малце.

Не сум заинтересиран да ти изигрувам политички противник и да се распуцаваме со “тешки“ анализи ...
 

realen_07

Опозиционер
Член од
12 април 2008
Мислења
3.636
Поени од реакции
134
Да не се повторувам, ти пишав веќе:..........
....дрн дрн нема што да напишам......бла бла.....ај пак ќе пробам со старата добра финта па ќе му накалемам дека партиски поентира.


Ама ти кажав дека веќе ти е провидна таа финта.
Темава е токму меѓуетничка доберба помеѓу македонците и Албанците, и кој колку вложил во истата.
Пак ќе те прашам:
Сето ова што во претходниот пост го напишав, можам фактички да го поткрепам.
Дали ти можеш истото да го направиш, па да разјасниме кој партиски поентира, и кој чиви ставови пренесува ?

Доколку имаш одговор на горепоставеното прашање, повели реплицирај.
Во спротивно да сум на твое место би ја прескокнал ова реплика.
 
B

Borg_Drone

Гостин
ај да не брзаме, да видиме прво колку министерски места ке испазарат дуи.

Министерски места и да сакаат неможат да испазарат, тоа зависи од гласовите....ако имаат пример освоено гласови (од албанскиот блок) за 3 министерски места, толку и ќе добијат, може да се испазариле на пример за законот за борците на ОНА да им се доделат боречки пензии, а на нашиве бранители...."муда од петла" (што би рекол Делија Шабац).
 
Член од
1 август 2008
Мислења
38
Поени од реакции
0
Никогаш нема тоа да го дозволиме!!!!никогаш!!!!!!!!
ах да беШе другар ми тука..тој е добар за вакви теми за албанците!!!
 
Член од
18 декември 2008
Мислења
166
Поени од реакции
18
Moze dui i dpa da djankaat kolku sto sakaat ama so vreme ke im stane jasno deka albanec pretsedatel makedonija nikogas nemala a nema ni da ima!!!!Ne moze na makedonija da bide nekoj pretsedatel a da ne go poznava makedonskiot jazik i literaturata makedonska!!!Ne mi e jasno samo kako imaat smelost da kazat deka vo 2014 ke ima albanski pretsedatel na makedonija toa e edna nebuloza najobicna so koja zamackuvaat oci na nepismeniot albanski narod vo makedonija i koj beskicmenjak od albanskite partii moze da bide pretsedatel koga90% od niv se NEPISMENI!!!!Znaci zaklucokot e deka dui samo go laze nepismeniot si narod te ova ke napravime te ona a narodot najgolemiot del 85% zivee vo beda a 15 se robovladetelite koi gi finansiraat svoite si teroristicki partii koi samo gledaat da dokopaat nekoja ministerska fotelja poveke
 
Член од
1 август 2008
Мислења
38
Поени од реакции
0
Moze dui i dpa da djankaat kolku sto sakaat ama so vreme ke im stane jasno deka albanec pretsedatel makedonija nikogas nemala a nema ni da ima!!!!Ne moze na makedonija da bide nekoj pretsedatel a da ne go poznava makedonskiot jazik i literaturata makedonska!!!Ne mi e jasno samo kako imaat smelost da kazat deka vo 2014 ke ima albanski pretsedatel na makedonija toa e edna nebuloza najobicna so koja zamackuvaat oci na nepismeniot albanski narod vo makedonija i koj beskicmenjak od albanskite partii moze da bide pretsedatel koga90% od niv se NEPISMENI!!!!Znaci zaklucokot e deka dui samo go laze nepismeniot si narod te ova ke napravime te ona a narodot najgolemiot del 85% zivee vo beda a 15 se robovladetelite koi gi finansiraat svoite si teroristicki partii!!!
ах еве го:helou::oeoeoe:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom