Колку е битна висината?

Член од
27 август 2009
Мислења
1.540
Поени од реакции
1.671
гледав на хрт2 една жена шо беше висока 211цм се венчаше со маж кој беше 188цм па беа многу интересни

На мојата висина 176 и ај ако даде господ уште некој цм да потпорастам не ми пречи кога момчето е пониско од мене имам многу другари шо се пониски од мене ама имам и многу шо се повисоки.А за дечко нормално дека сакам да е повисок од мене барем 10цм кога ќе клам штикли на иста висина да сме :smir:
 

kostovska

Рокенролистика :))))))
Член од
22 јануари 2009
Мислења
368
Поени од реакции
11
мене ми е до некаде битна висината,сакам да сум височка и тоа повеќе од ова сеа :smir: висока сум метар 74 али најболје е метар 80 тогаш ќе сум најзадоволна :smir:
 

Human

Explorer
Член од
10 октомври 2009
Мислења
12.333
Поени од реакции
4.930
Колку повисок(а) толку подобро или не?
 

ada

Модератор! ок?
Член од
21 август 2006
Мислења
5.706
Поени од реакции
566
Како бе не сум ја видела темава до сеа? :O

Иначе, според најновите научни истражувања, ниските луѓе се попаметни и живеат по 10 години подолгo.
:pipi:
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.617
Како бе не сум ја видела темава до сеа? :O

Иначе, според најновите научни истражувања, ниските луѓе се попаметни и живеат по 10 години подолгo.
:pipi:
rly? HA!

IN UR FACE TALL PPL! Muhahahaha...
 
Член од
30 јули 2007
Мислења
1.391
Поени од реакции
86

ada

Модератор! ок?
Член од
21 август 2006
Мислења
5.706
Поени од реакции
566
Заборавив да додадам...И поубави се, со подобар вкус за музика/филмови и сл. и секогаш се подобро платени на работните места.
 
Член од
25 октомври 2007
Мислења
1.583
Поени од реакции
89
Заборавив да додадам...И поубави се, со подобар вкус за музика/филмови и сл. и секогаш се подобро платени на работните места.
И имаат поголеми курови/цицки, ги бива за математика и македонски, омилени се во друштво, имаат одлична смисла за хумор, добри спортисти итн :P
 
Член од
30 јули 2007
Мислења
1.391
Поени од реакции
86
Заборавив да додадам...И поубави се, со подобар вкус за музика/филмови и сл. и секогаш се подобро платени на работните места.
И ова ти е од најновите истражувања а?? :pos2:
Пошто она ја што знам е дека појаките работни места ги добиваат повисоките луге, ама тоа се истражувања и истражувања...
А за тоа убавината ,вкусот за музика и филмови ..? Ахххх :tapp:


Tука се мисли за нормално повисоки особи ,не се мисли за некои екстра високи кинези или монголци од 227см.. :S
 

ada

Модератор! ок?
Член од
21 август 2006
Мислења
5.706
Поени од реакции
566
И имаат поголеми курови/цицки, ги бива за математика и македонски, омилени се во друштво, имаат одлична смисла за хумор, добри спортисти итн :P
Изгледа истото научно/статистичко истражување од Хардвард универзитетот сме го читале.
И ти да не си претплатен на нивното стручно списание?

on-topic
Srsly, тапа е да си низок. На HC свирки, кога има шутка, го наебуеш.
 

Human

Explorer
Член од
10 октомври 2009
Мислења
12.333
Поени од реакции
4.930
Како бе не сум ја видела темава до сеа? :O

Иначе, според најновите научни истражувања, ниските луѓе се попаметни и живеат по 10 години подолгo.
:pipi:
Да да сигурно
Инаку се предвидува луѓето во иднина да се повисоки од 2м во просек (истражување)
 

ada

Модератор! ок?
Член од
21 август 2006
Мислења
5.706
Поени од реакции
566
Малку офтопик...Сарказам/иронија.. sounds familiar? Rings a bell? Never heard of it?
 
Член од
10 август 2008
Мислења
744
Поени од реакции
266
Не ми е некој фактор висината.
Јас сум висока 175-6, а иам едни другарки близначки од метар и петшеестина сантими. Е сеа језда изглеаме ко Културно-Уметнички Работници ко ќе застанам на средина, ама не е нешо смешно, ни недостаток.
Баш ми се симпатични ниски луѓе. :kez:
 

Paranoik

내 ♡, ∞.
Член од
10 август 2008
Мислења
1.873
Поени од реакции
451
Изгледа истото научно/статистичко истражување од Хардвард универзитетот сме го читале.
И ти да не си претплатен на нивното стручно списание?

on-topic
Srsly, тапа е да си низок. На HC свирки, кога има шутка, го наебуеш.
ada не ве лаже. емо1
 
M

Mario Gómez

Гостин
Како не го знаете бе законот на Шергер, lol , шо имe ми текна:pos:

Височината е обратно пропорционална со големината на курот.

Ја сум висок, and i know, i know you dont have to tell me:kesa:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom