ЗЕМЈОТРЕС!

mean

:пипи:
Член од
12 октомври 2008
Мислења
587
Поени од реакции
24
На сајтов уште не запишале за последниов земјотрес пред 5 минути, а за прошлите 2 одма извадија податоци колку биле силни.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
Новите згради во Скопје се понестабилни и од картон. Од поминување на камион пукаат ѕидовите. Ајде, да се надеваме дека ќе помине ова.
 
Член од
30 јули 2007
Мислења
1.391
Поени од реакции
86
Има ли некој податоци за градбата на зградите во Скопје после катастрофата во 63та?Дали воопшто се стабилни и до кој степен на издржливост се?Имав читано дека после земјотресот ги граделе со помош на јапонски архитекти,некој податок или да бегам од градов.
Ако живееш во пониска градба или па у градба која е барем 17тина години стара.. пример некоја Зграда од пред тој период немаш гајле...

А ако си во некоја од оние другите да кажам поновите..
Епа јебига ви држам срека све да е ок.. :)
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Луѓе бре, ништо НЕ осеќам. Ај тој во 1 го преспав, ама овие наредниве не осетив ниеден. Ништо.
 

Тикви4ка

Нарцис со сина крв
Член од
1 март 2007
Мислења
3.134
Поени од реакции
273
штотуку преживеав уште еден помал... мислам тектонски дека беше
 
R

Razorblade Kiss

Гостин
Вечер на штрек бидете:)
Здрма пак бе.Само овојпат малку беше. Не се сеќва толку многу оти сме карпесто место.
Леандра ела си на познат терен ваму :)
Минатата или предминатата година имаше мали земјотреси на секои 2 саата цел ден.
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
На сајтов уште не запишале за последниов земјотрес пред 5 минути, а за прошлите 2 одма извадија податоци колку биле силни.
Го запишале ама без јачината!

Јас не го осетив во движење бев кога моите дома свикаа земјотрес.
 

Annabel

Неутрална*
Член од
18 декември 2008
Мислења
1.298
Поени од реакции
183
Ц ц ц пак ништо не осетив...изглеа зградава моја нема мака.Луѓе ако биде опасно сите у Аеродром у црвените кули БЕЗБЕДНО Е :helou: башка и ептен јаки подруми имаме така да немајте гајле имате засолниште !!!
 
A

Alexander Nevsky

Гостин
леле кај нас пак јас живеам во зградите леле како се осетииии ова веќе е 3 пат ај нека биде и последен најдобро
 

DarthMakedon

Македонец
Член од
20 април 2008
Мислења
1.911
Поени од реакции
165
денес 3 кркавме
ако е за арно мислам доста е
веќе не исплаши ако му беше целта тоа :smir:
 

mean

:пипи:
Член од
12 октомври 2008
Мислења
587
Поени од реакции
24
Го запишале ама без јачината!

Јас не го осетив во движење бев кога моите дома свикаа земјотрес.
Ваљда сега за некое време и јачината ќе ја запишат. Се плашам бе па, што се дешава со земјотресиве??:nesum:
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Зашто мене на хоризонтално ми здоличе...
И јас мислам дека такви беа.Баш сум у лежеча позиција.
Не ми одговоривте за зградава во која живеам:ги викаат руски згради,стари се гарант минат преку 25 години,имаат 5 спрата и долги се со 4 влеза.
Ах Разор,земајте ме,ќе си умрам од страв,сакам кај топилница да си седам ида си се чадам,боље него ова.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom