Уште 2 месеци Б.Ц.

Б

Бат Елохим

Гостин
гомнојадци и алапачи јунајтед!!!
во март, кога ќе бидат изборите, народот пак ќе избере претседател опозиционер и што е најтрагично истиве овие "референти за народно гајле" што алапачат по форумов и што ништо не им чини, ќе го гласаат!!! Чоеков 4 години е опозиција, а уште ве дрма ко декемвриска пача. Наивно, делувате ко да му фаќате сеир, ама гомно ви се мрзне од неговото враќање во СДСМ. Ко мали кучиња што лаат и бегаат сте. Чибу!
bolje kazi od edni isti povrakanica ne faka....od pacata de...:pov::pov:
 
Член од
27 август 2008
Мислења
299
Поени од реакции
49
предлог за администраторот:
бан за gerasim поради објавување на аватар со непристојна содржина!!!
 

realen_07

Опозиционер
Член од
12 април 2008
Мислења
3.636
Поени од реакции
134
Незнам вие што мислите и зошто, ама Бранко Црвенковски е редно да се пензионира.
Едноставно е бе Струмикс.
Бранко Црвенковски не се враќа сам на политичката сцена.
Никола Груевски го врати.:toe:
 

ada

Модератор! ок?
Член од
21 август 2006
Мислења
5.706
Поени од реакции
566
a be ova e nova finta :) "jas ne sakav ama me isprovociraa i sega site ke vidat... mameto u takvo na niv!" :))))
Абе од авион се гледа реториката, позната е веќе.:)
Затоа и сакам да ми каже, па да си помуабетиме колку е стварно така.:)
 

realen_07

Опозиционер
Член од
12 април 2008
Мислења
3.636
Поени од реакции
134
Како го врати? :)
Прво го врати со погубната политика што ја води.
Потоа со популизмот.
И на крај (свесно или несвесно) со расчистувањето на патот до претседателското место на СДСМ.

Многу пати имам напишано дека на ова популистичка машинерија за перење мозок, може да и се возврати само со популизам.

Абе од авион се гледа реториката, позната е веќе.:)
Затоа и сакам да ми каже, па да си помуабетиме колку е стварно така.:)
Отвори си го срцето бе адуле.
Кажи си што ти лежи на душа :)
 

ada

Модератор! ок?
Член од
21 август 2006
Мислења
5.706
Поени од реакции
566
Прво го врати со погубната политика што ја води.
Потоа со популизмот.
И на крај (свесно или несвесно) со расчистувањето на патот до претседателското место на СДСМ.

Многу пати имам напишано дека на ова популистичка машинерија за перење мозок, може да и се возврати само со популизам.


Отвори си го срцето бе адуле.
Кажи си што ти лежи на душа :)
Само сакав да видам дали и аргументите ќе ти бидат нешто што годинива сум го прочитала и чула безброј пати :)

Затоа што секогаш збориш за позната, нарачана реторика и фрази...Сега истите ги употребуваш. :)
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
878
Прво го врати со погубната политика што ја води.
:pos2::pos2::pos2:
Шо бе, Бране си рекол „види го Грујо, сака да прави ко јас што праам“

Ама и да те замолам да наведеш конкретно која е таа погубна политика, нема да кажеш...
Потоа со популизмот.
Не можеше ниедна друга поглупа причина да смислиш за вадење од глупоста што претходно ја тресна?

Keep 'em coming, Realen is on a role! :vozbud:
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: ada

realen_07

Опозиционер
Член од
12 април 2008
Мислења
3.636
Поени од реакции
134
Само сакав да видам дали и аргументите ќе ти бидат нешто што годинива сум го прочитала и чула безброј пати :)
А демек као ме опипуваш :)

Ете и аргументите добро ги знаеш, што значи нема потреба понатаму да се објаснуваме.

Затоа што секогаш збориш за позната, нарачана реторика и фрази...Сега истите ги употребуваш. :)
Ада.
Ти ова нарачана на мене.:kesa::pos2:
 

ada

Модератор! ок?
Член од
21 август 2006
Мислења
5.706
Поени од реакции
566
А демек као ме опипуваш :)

Ете и аргументите добро ги знаеш, што значи нема потреба понатаму да се објаснуваме.

Ада.
Ти ова нарачана на мене.:kesa::pos2:
In your face.
You're welcome.

Инаку, не се аргументи...Празни фрази се.

Кобна политика? Која? Зошто?

Популизам?
Дефинирај популизам и посочи ми конкретно каде е во владата?

Со популизам против популизам? Huh? (ова ќе го остаиме со no comment :icon_lol:, ради тебе )

Еден аргумент не даде. Саде научени фрази, кои ги верглаат више година и нешо, таквите ко тебе, низ медиуми.
 
Член од
25 септември 2007
Мислења
1.436
Поени од реакции
45
Уште Два месеци Бранко Црвенковски..... кај и да се ќе поминат, ќе ги преживееме, чувствувам прелаз, чувствувам ослободување, но кога ќе се сетам дека уште....

4 Години ќе владее ВМРО - ДПМНЕ - тогаш ми доаѓа една темница, се ми се чини дека така наликува пеколот, но не, тоа е Македонија во 2009.....

Народ без име, народ без идентитет, народ без никој, сам за себе, криминал, сиромаштија како никогаш досега, едноумие, демократија само на хартија, живеење во едно време, живеење за 2000 години пред тоа... пропаѓање на нашата генерација... токму заради реинкарнацијата на Хитлер... заради продолжението на Милошевиќ, заради проклетството врз Македонија и Македонците... кое не следи постојано во историјата, заради предавници кои се претставуваат како најголеми херои исто како и во почетоците на 20тиот век кога бевме разделени, а сега тотално уништени.... или пак остварување на сонот на преродбениците дел од нашиот исток, или запад во нашиот исток.... жално и трагично... без перспектива... ова се тешки години кои сите мислевме дека ги живееме, но допрва доаѓаат, поучен од досегашното владеење на нашиот пастир.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom