Zulu.mk - клик & глеј

Член од
29 октомври 2008
Мислења
596
Поени од реакции
13
Znae nekoj dali moze da se snima na hard disk programava od televiziive preku zulu.mk?
pr:sakam nekoj film da snimam od a1tv kako da go napravam to?
 

SkyDriver

Would like my bananna ?
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.140
Поени од реакции
221
Znae nekoj dali moze da se snima na hard disk programava od televiziive preku zulu.mk?
pr:sakam nekoj film da snimam od a1tv kako da go napravam to?
Хмм... за таква програма незнам, можеби има некоја, а иначе можеш да се послужиш со Fraps или со некоја таква програма која снима се што работиш на компјутерот... само вака ќе ти испаднат огромни филмовите (мене за 30 секунди што се снимав видеото испадна 213MB :vozbud: ).
 
Член од
29 октомври 2008
Мислења
596
Поени од реакции
13
Хмм... за таква програма незнам, можеби има некоја, а иначе можеш да се послужиш со Fraps или со некоја таква програма која снима се што работиш на компјутерот... само вака ќе ти испаднат огромни филмовите (мене за 30 секунди што се снимав видеото испадна 213MB :vozbud: ).
mnogu mu doaga toa 200mb+ za 30 sekundi ja mislev ako postoi neso takva programa da snima 1 saat po 300/400mb nesto ako avi/dvx format:toe:,ja barav na google denes ali konkretnoo nisto nenajdov:nesum:
 
Член од
8 август 2008
Мислења
447
Поени од реакции
17
можно е со real player има опција за download но сепак 200мб за 30 секунди е многу :D
 

devojka111

i'm real
Член од
28 декември 2008
Мислења
1.937
Поени од реакции
148
ова Zulu многу лапа гб, вчера гледав еден филм 2 ипол сати и одма ми зеде 1 гб
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.233
Па ке лапа кога стримот е огромен. Троши претерано многу зашто снимката е со многу голем квалитет....
 
Член од
7 јануари 2008
Мислења
5.366
Поени од реакции
804
NIKAKO KAJ MENE DA PRIKLUCI I NIKAKO.NE ZNAM STO E RABOTATA.:toe::nesvest:
Кај мене работи страната, значи нема проблем со неа. Нешто докај тебе е. Да не ти е слаб интернетот, па да неможе да почне (само loading...) ? Пробај, избриши го флеш плеерот што го имаш и стави нов...
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
403
Поени од реакции
7
лиќно мислам снимката би требало подобра да е. Видеото е со 1мбит/с па за толкав проток очекувам подобар квалитет. и дивх филмовите се со проток од 900кбпс-1мбит/с али имаат многу подобра слика.

инаку за пофала е ова. Ние и така ги гледаме сите програми. али за иселениците ова е најдоброто нешто.
 

blaster1

Искусен Кајганџија
Член од
16 декември 2008
Мислења
777
Поени од реакции
26
Од неодамна ја знам страната и можам да кажам дека е многу добра.Си глеаш ТВ ама па многу цеди од нетот.
:salut:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom