Zulu.mk - клик & глеј

bib

Член од
17 јануари 2009
Мислења
4
Поени од реакции
0
A еве овде можеш да си го земиш програмчето за да гледаш српски (уствари од цел свет) телевизии во живо, па уживај во Партизан
http://www.jlc-software.com/?page=internet_tv.html


Супер е страната, тамн немам некоја ТВ од овие. Инаку бајги му довајга ова за гледање еден час ТВ.
ПС. Дали има ваква страна за србски програми, ми требаат да си го гледам Партизан :)
Еве го програмчето да си гледаш српски телевизии
http://www.jlc-software.com/?page=internet_tv.html
 

Go2bed

Vasilij Zajcev
Член од
2 март 2005
Мислења
972
Поени од реакции
13
Браво за луѓето од он-нет одлична работа направиле, само ќе ми каже ли некој зошто вчера а еве и денес не работат телевизиите на зулу?:uvo:
rabotat ...kao ne rabotat
 

devojka111

i'm real
Член од
28 декември 2008
Мислења
1.937
Поени од реакции
148
браво за страницата, нашиве во австралија збеснаа по неа :)
а да не знае некој линк за да може к-15 тв да се гледа во живо?
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.176
Поени од реакции
106
кај мене несака да пушти ТВ, да почне да се гледа.
Цело време врти тоа кругчето (Loading), и никако да започне. Има некој решение, за проблемот? :wink:

Едит : после 5 мин чекање, ми излезе ИЗВИЧНИК на дисплејот, шо значи..?
 

m.marko21

-STR8-
Член од
16 мај 2008
Мислења
1.177
Поени од реакции
75
Metono1[mkd];2109277 напиша:
кај мене несака да пушти ТВ, да почне да се гледа.
Цело време врти тоа кругчето (Loading), и никако да започне. Има некој решение, за проблемот? :wink:

Едит : после 5 мин чекање, ми излезе ИЗВИЧНИК на дисплејот, шо значи..?
Не е само кај тебе така, од вчера и кај мене е истиот случај (незнам како е кај останатите) ама се мислам дека до нив е нешто не им е во ред:nesum:
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.176
Поени од реакции
106
Белким е до нив, нека се среди понабрзинка. :jaj:
 
Член од
14 ноември 2008
Мислења
3.418
Поени од реакции
856
најверојатно ќе ја напрат со месечна претплата ... јебига
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Metono1[mkd];2109277 напиша:
Едит : после 5 мин чекање, ми излезе ИЗВИЧНИК на дисплејот, шо значи..?
Дека нема да ти излезе ништо друго :) Од нив е проблемот, се надевам дека брзо ќе се средат :)
 
Член од
10 февруари 2007
Мислења
4.773
Поени од реакции
2.082
Зошто се си мислам дека се ближи крајот на бесплатно прикажување на каналите, па сега ќе почнат со наплаќање? :wink:
 

Bavarecot

Доле Влада !!!
Член од
4 март 2008
Мислења
2.813
Поени од реакции
358
Може да отворат други канали посебни, е тие би можеле да се наплаќаат. Иначе шо да плаќам за Телма или МТМ па и било која Македонска ТВ. Дај ви се молам па ако почне тоа да се наплаќа телевизијата луксуз ќе стане. Ќе искочиш надвор и се гледаш со другар ти и ти вика шо прајш, ти му викаш еве бе гледав ТВ и он ти викаа ијааааааааааа.:pos2::pos2::pos2:
 

devojka111

i'm real
Член од
28 декември 2008
Мислења
1.937
Поени од реакции
148
Може да отворат други канали посебни, е тие би можеле да се наплаќаат. Иначе шо да плаќам за Телма или МТМ па и било која Македонска ТВ. Дај ви се молам па ако почне тоа да се наплаќа телевизијата луксуз ќе стане. Ќе искочиш надвор и се гледаш со другар ти и ти вика шо прајш, ти му викаш еве бе гледав ТВ и он ти викаа ијааааааааааа.:pos2::pos2::pos2:
па тоа што ќе се наплаќа очигледно е направено за дијаспорава, а што ќе ми е мене да гледам а1 на zulu кога го имам и на тв, а и плус 80% од македонциве имаат кабловска, па кој е глупав да плаќа претплата на интернет кога може да гледа на тв
 
Член од
11 октомври 2008
Мислења
1.258
Поени од реакции
101
До нив е денес, не се отввара од таму. Како да не ќе плаќам, па ги имам сите тие и +30 канали на кабелска.

п.С можеби пак додаваат нови канали, ако имаме среќа
 
Член од
16 август 2008
Мислења
3.293
Поени од реакции
637
И јас имам проблем, баш сакав да видам дали и други го имаат :toe:
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
403
Поени од реакции
7
само да не го направат со претплата.
нашите во странство плаќаат за овие канали, овака беспари ќе ги гледаат.
 
Член од
3 март 2008
Мислења
831
Поени од реакции
31
seuste nema streaming na zulu... i jas nemozam da otvoram ni eden od kanalite:toe::toe:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom