Прашања за Исламот I

Статус
Затворена за нови мислења.

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.172
Поени од реакции
81.243
Еве мене ќе ми текне утре, ќе се наполнат Ц4 во мене, камерата, во живо емитување, широк сокак, прскам, а пред прскање викам дека тоа го праам во име на Христос. И што потоа?
Потоа ќе бидеш во истиот круг од Пеколот со разочараните кои сметаат дека им следувале 77 девици.
 
Член од
5 мај 2005
Мислења
4.454
Поени од реакции
178
Потоа ќе бидеш во истиот круг од Пеколот со разочараните кои сметаат дека им следувале 77 девици.
Correction. 72.

Само дај боже да се женски девици.
 

reemteY

Ако...
Член од
27 март 2009
Мислења
426
Поени од реакции
36
Секако ова не важи за христијанските животи, тие може да се дигаат во воздух по слободна проценка.

...или пак тие што тоа го прават и подржуваат не го сфатиле Исламот, како фраерите од Исламски Центар кои ако им прекипе ќе го дигнеле во воздух ГТЦ.
Tи боледуваш од менингитис или навистина си за бардовци ?

Никој никогаш, од исламски центар нити има мисла нити посакува нити има можност да направи дело како вие си замислувате, а нити пак тоа е правец на исалмот!!!

Она што ве перат медиумите тоа се само ваши ционистичко масонски акции и завери, па потоа фрлени на Исламот.

И незнам како бре ко у децка гардинка, ќе си измислуваме прикаски и ќе ги шириме ко расипан телефон, фраерите од исламски центар.... Оние од исламски центар размислуваат како мирно и заедничкид а живеат во соживот со хритсијаните во мак. а вие овде МАСОНСКИ ПРИКАСКИ ЗАВЕРИ .

НЕМАТЕ МОЌ НАД БУГУПОКОРНИТЕ РОБОВИ , ОВА НЕКАВИ БИДЕ КРИСТАЛНО ЈАСНО!!!!


прикаски и понатаму ширетеси, и живејте во вашата болна имагинација!!!!!
 
Член од
15 март 2008
Мислења
546
Поени од реакции
63
Ме интересира што вели Кур'анот за мастурбирањето , абортусот , тетовирањето , пирсингот , алкохолот , пушењето и за симболот полумесечина , кога се појавил и кој го представил како симбол на исламот ?
Дали е дозволено насилно менување на религијата во ислам ?
Kakazinha ,фала ти на одговорите , се надевам дека некој ќе ми ги доодговори другите.

Она што ве перат медиумите тоа се само ваши ционистичко масонски акции и завери, па потоа фрлени на Исламот.
Какви се тие наши ционистичко масонски акции и завери , контрол јорселф!
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.172
Поени од реакции
81.243

Никој никогаш, од исламски центар нити има мисла нити посакува нити има можност да направи дело како вие си замислувате, а нити пак тоа е правец на исалмот!!!

.... Оние од исламски центар размислуваат како мирно и заедничкид а живеат во соживот со хритсијаните во мак.
Ова само можеш да го продаваш на оние кои не биле на тој форум, па не виделе што таму се пишува меѓу загрижените Вехабии.
 

reemteY

Ако...
Член од
27 март 2009
Мислења
426
Поени од реакции
36
Kakazinha ,фала ти на одговорите , се надевам дека некој ќе ми ги доодговори другите.



Какви се тие наши ционистичко масонски акции и завери , контрол јорселф!

пред да ми дадеш мене совет се контролира ли самиот себеси, или го советуваше ли батката со 2 грама памет што пишува на јавен форум ???

НИКОЈ НИКОГАШ НИТИ ИМАЛ НАМЕРА НИТИ ИМАЛ МИСЛА НИТИ ИМА МОЖНОСТ НИТИ Е ОД ИСЛАМ А НИТИ САКА да направи дело како тврди забеганиот да некој од нас крева нешто во ваздух, ова е одраз на многу гледање филмови, и чист пример на испран мозок.

затоа реков дека ова се масонски завери, а ние попрво би виселе обесени на јаже одколку да од наша рака е повреден невин човек.


Ова само можеш да го продаваш на оние кои не биле на тој форум, па не виделе што таму се пишува меѓу загрижените Вехабии.

нема резон со тебе да се продолжи разговор, тебе и банан да ти с епокаже ќе речеш дека е краставица, слича форма имаат нели...:tapp:

нејсе дајми еден текст од исламски центар каде некој рекол такво нешто , и од мене имаш 1000 евра и имаш можност да ме плукнеш во лице.

момче младо, одкажисе од мариухуаната или од форумов. навистина си нешто повеќе од срам !
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.172
Поени од реакции
81.243


затоа реков дека ова се масонски завери, а ние попрво би виселе обесени на јаже одколку да од наша рака е повреден невин човек.

Зошто тогаш на форумот Исламски Центар имаше изјави од повеќе членови дека бомбашите самоубијци (кои во Израел на пример, дигаат во воздух автобус со цивили), се маченици и дека наводно Алах ќе ги наградел*?
Зошто таму, на тој форум, имаше и изјави на членови кои доколку им пукнел филмот биле спремни да го пратат и ГТЦ во воздух?

И доколку сте за соживот со Христијаните, зошто таму на форумот, сите го осудивте градењето на првата црква во Саудиска Арабија, надевајќи се дека сепак тоа некој ќе го спречи?
А од друга страна тука барате џамија на плоштад.

Има два израза за ваквото однесување:
1. Лицемерие
2. Двојни аршини

*а всушност ќе ги награди со Џенехем)
 

reemteY

Ако...
Член од
27 март 2009
Мислења
426
Поени од реакции
36
Зошто тогаш на форумот Исламски Центар имаше изјави од повеќе членови дека бомбашите самоубијци (кои во Израел на пример, дигаат во воздух автобус со цивили), се маченици и дека наводно Алах ќе ги наградел*?
Зошто таму, на тој форум, имаше и изјави на членови кои доколку им пукнел филмот биле спремни да го пратат и ГТЦ во воздух?

И доколку сте за соживот со Христијаните, зошто таму на форумот, сите го осудивте градењето на првата црква во Саудиска Арабија, надевајќи се дека сепак тоа некој ќе го спречи?
А од друга страна тука барате џамија на плоштад.

Има два израза за ваквото однесување:
1. Лицемерие
2. Двојни аршини

*а всушност ќе ги награди со Џенехем)
зашто бе вака ко деца се лажеме, ДАЈМИ ЛИНК ИЛИ ТЕКСТ ОД ТОЈ НЕКОЈ КОЈ РЕКОЛ ДЕКА ЌЕ ГО КРЕВА ГТЦ ВО ВАЗДУХ јас ќе с епогрижам за него да го кренам него во ваздух!!!

немојте вака рекол, овој оној..... ДОКАЗ дајми доказ дека некој рекол така.


а за израел е друга приказна а ќе ти ја доловам вака :

ВО БИТПАЗАР ЖИВЕАТ АЛБАНЦИ поголемиот дел од населениоето е албанско, е сега, ако овие албанци во битпазар се изградат во ѕидини и речат: ова од денес е своја држава, и нема да има ништо со Македонците и Македонија , нема да плаќа данок, нема да ги почитува изреченеите закони на оваа држава и тн....

ШТО ТИ , КАКО СОВЕСЕН И ЧОВЕК СО ЗДРАВ РАЗУМ ЌЕ КАЖЕШ НА ОВАА ПОСТАПКА И ОДЛУКА НА ОВИЕ ОД БИТПАЗАР !!!

ќе речеш дека НЕМОЖЕ ТАКА, ова била Македонија и ќе си осатне Македонија, што и јас се сложувам дека Македонија ќе си ја чувама онаква какава си ја знаеме и сакаме, и секој кој ќе се обиде да ја распарчи разедини подели, ќе биде оној против кого ќе се бориме како на дипломатски така и на борбен начин.

е исто така Израелците кога Хитлер ги прогона, Палестинцити им кажаа ЕХЛЕН ВЕ СЕХЛЕН добернидојдовте , па им дадоа секакво право, па денес им ја земаа сопстевната земја, и ги тероризираат секој ден убиваат со најсовршено оружје, а овие со два камења и пет гранати ќе направеле нешто, ајде ти се молам отвори очите и види колку изарелци до денес погинале, и споредиги со грозоморниот резултат 3 000 000 убиени невини жени и деца....

секако за вас ова е небитно, заради што овие сите биле терористи.... ццццц кој неморал еј, а ИСУС ВЕЛИ. АКО ТЕ УДРАТ ПО ЛЕВИОТ СВРТИМУГО И ДЕСНИОТ ОБРАЗ....

ставиги сега израелците на зборовите од Исус, а потоа и самиот стависе на овој тест , па ќе видиш кој е во право а кој не !!!



ОВА СЕ ВИКА ДОКАЗ, НЕ РЕКЛА КАЗАЛА!!!

А ВАКВО ДОКАЗИ ИМА ИЛЈАДНИЦИ НА ЈУТУБ, НО ЕТЕ НЕКОЈ НЕ САКА ДА ГИ ГЛЕДА, САКА ДА ОСТАНЕ ВО МИСЛАТА ДЕКА со спуштањето на ролетните ќе го затемни сонцето и ДЕНОТ ќе се претвори во НОЌ !!!

 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.172
Поени од реакции
81.243
зашто бе вака ко деца се лажеме, ДАЈМИ ЛИНК ИЛИ ТЕКСТ ОД ТОЈ НЕКОЈ КОЈ РЕКОЛ ДЕКА ЌЕ ГО КРЕВА ГТЦ ВО ВАЗДУХ јас ќе с епогрижам за него да го кренам него во ваздух!!!

немојте вака рекол, овој оној..... ДОКАЗ дајми доказ дека некој рекол така.
Немораш уопште никого да креваш во воздух, не се решаваат така проблемите.
Ниту ми е битен тој форум, ниту ми е важно што се се пишува таму. Ама односот на луѓето од тој форум, тука на овој форум, е лицемерен, морам да ве потсетам на она што го пишувате таму.
На крајот на краиштата тоа е само форум и секоја будала може да напише било што. Но сепак мнението на мнозинството членови дава грда слика.
а за израел е друга приказна а ќе ти ја доловам вака :

ВО БИТПАЗАР ЖИВЕАТ АЛБАНЦИ поголемиот дел од населениоето е албанско, е сега, ако овие албанци во битпазар се изградат во ѕидини и речат: ова од денес е своја држава, и нема да има ништо со Македонците и Македонија , нема да плаќа данок, нема да ги почитува изреченеите закони на оваа држава и тн....

ШТО ТИ , КАКО СОВЕСЕН И ЧОВЕК СО ЗДРАВ РАЗУМ ЌЕ КАЖЕШ НА ОВАА ПОСТАПКА И ОДЛУКА НА ОВИЕ ОД БИТПАЗАР !!!
И со сиот ум, во ваква или било каква хипотетичка ситуација, тврдиш дека е валидно да дигам во воздух автобуси со невини цивили, затоа што се Албанци? И дека ,условно кажано, македонската национална јавност би го одобрила тоа?
Зошто уопште дебатирам ја со тебе?

Јас многу добро ги знам проблемите со Албанците, ама никако не може да биде оправдано, во никој хипотетички случај, убивање на невини цивили! Поготово доколку тоа е пропратено со богохулие. Односно, дека таа постапка би била направена во име на Бог. Како што прават наводните маченици.
Не ми кажа зошто барате градење на џамија на плоштад, а таму на тој форум, на пример сте сите против црквата во Саудиска Арабија?
 

честа

Спор
Член од
25 септември 2008
Мислења
1.317
Поени од реакции
1.033
Само препукувања еј....

Него јас да си прашам, кој е тој Пеганбер или слично некое такво име имаше..
Ако имате некаде објаснето, извинете, кажете ми каде, ќе побарам..
 
O

Omer el Faruk

Гостин
Само препукувања еј....

Него јас да си прашам, кој е тој Пеганбер или слично некое такво име имаше..
Ако имате некаде објаснето, извинете, кажете ми каде, ќе побарам..
Еве ти линк од еден друг форум каде што имаш цела книга за Мухаммед а.с..

http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=12794&PN=1

Не ми кажа зошто барате градење на џамија на плоштад, а таму на тој форум, на пример сте сите против црквата во Саудиска Арабија?
Бараме џамија на плоштад затоа што таму си имало џамија! И тоа место е веќе доделено како власништво на ИВЗ во Р. Македонија.

Во С.Арарбија нема потреба од Црква, затоа што нема христијани таму, а плус тоа ти е свето место и би ти дошло исто како да покренеме иницијатива за градење џамија во Ватикан.:toe:
 

кцхсхт

македоноид
Член од
4 февруари 2009
Мислења
341
Поени од реакции
9
Еве ти линк од еден друг форум каде што имаш цела книга за Мухаммед а.с..

http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=12794&PN=1



Бараме џамија на плоштад затоа што таму си имало џамија! И тоа место е веќе доделено како власништво на ИВЗ во Р. Македонија.

Во С.Арарбија нема потреба од Црква, затоа што нема Христијани таму, а плус тоа ти е свето место и би ти дошло исто како да покренеме иницијатива за градење џамија во Ватикан.:toe:
Да те корегирам, во Саудиска Арабија, посебно во поголемите центри како што се Ријад, Џеда, Дамам и др. има голем број на христијани кои долги години работат таму и имааат регулирано неограничен престој. Најзастапени се заедницата од Филипини. Во контекст на темата, дали знаеш зошто всушност е забрането свинското месо во Исламот???
 
Член од
14 јануари 2008
Мислења
4.251
Поени од реакции
909
1.Бараме џамија на плоштад затоа што таму си имало џамија! И тоа место е веќе доделено како власништво на ИВЗ во Р. Македонија.

2.Во С.Арарбија нема потреба од Црква, затоа што нема христијани таму, а плус тоа ти е свето место и би ти дошло исто како да покренеме иницијатива за градење џамија во Ватикан.:toe:
1. Ја немам против и 10 цркви да изградите ама на плоштад нема место за ни за црква ни за џамија, градете на друго место шо мора на плоштад :toe:(истото важи и за црквата).:smir:
2.Исто како што нема македонци во грција:kez: И да има 2-ца христијани имаат право на црква, и не е цела С.Арабија свето место, разбирам за Мека и Медина ама за цела С.Арабија :nenene:.
 

marcus

струмички модератор
Член од
5 јули 2006
Мислења
5.378
Поени од реакции
131
Тема е за прашања за Исламот...градењето цркви и џамии на друга тема..која за жал е под клуч:vozbud:
 
O

Omer el Faruk

Гостин
Да те корегирам, во Саудиска Арабија, посебно во поголемите центри како што се Ријад, Џеда, Дамам и др. има голем број на христијани кои долги години работат таму и имааат регулирано неограничен престој. Најзастапени се заедницата од Филипини. Во контекст на темата, дали знаеш зошто всушност е забрането свинското месо во Исламот???
Погледни на овој линк, имаш цела тема за ова прашање.

http://islamski-centar.org/forum/showthread.php?t=548
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom