Барам / Имам потреба од програмер, работа, часови, итн

Necrophilia

Find Prettys Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
Фирмата Компјунет Инжинеринг има потреба од вработување на лице со следниве квалификации:
  1. Одлично познавање на програмирање во DELPHI
  2. Познавање на JAVA
  3. Познавање на Linux и Windows оперативните системи
  4. Работа со Postgres и mySQL бази на податоци
Доколку сте заинтересирани може да пратите мејл на info@compunet.com.mk или да се јавите на телефон +389 2/ 2771-999 или 075/446-395:wink:
 
Член од
2 декември 2007
Мислења
14
Поени од реакции
1
Ako ima plata 2500 Evra jas sum tuka!
 

Dr_ViRuS

DarkSide with green light
Член од
9 јануари 2006
Мислења
1.076
Поени од реакции
28
Сонувај за џуниор никој не дава толку
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
Зошто ставате несериозни огласи, и очекувате некој да се јави? Па стави повеќе инфо која компанија што се работи... Да не тераме сеир, ако сте сериозни.
 

Vnuce

http://abix.mk
Член од
20 март 2006
Мислења
2.602
Поени од реакции
223
За системно програмирање под Unix ??? Само С/С++ ви треба дечки другото е лесно ..... Братко штом е за работа во МКД, нема што да ме врати назад.... Само ме интересира што конкретно се занимавате ???? Ако може повеќе инфо.
Фала на советот, ама добро знам што ми треба. Unix, PHP, MySQL. C/C++ не ми треба. Уникс за администрација на сервери. Другото за програмирање.
Компанијата што се движи по нагорна линија треба прво да си ги дефинира термините што ги користи. Нешто на пример како... дека ви треба PHP/MySQL програмер. Ако тоа се хостира на Unix систем... убаво... али тоа не му значи ништо на програмерот. Не е финтата сите фенси ИТ зборови што си ги чул да ги пишеш во пост! :tapp:
 
Член од
9 август 2007
Мислења
261
Поени од реакции
56
C, c, c. Ne be, dzabe, sum se otkazhal jas od nekoi raboti odamna. Chim ovie shto davaat oglasi veze nemaat, shto povekje?
 

Vnuce

http://abix.mk
Член од
20 март 2006
Мислења
2.602
Поени од реакции
223
C, c, c. Ne be, dzabe, sum se otkazhal jas od nekoi raboti odamna. Chim ovie shto davaat oglasi veze nemaat, shto povekje?
Останува ти(или јас или whoever) да отвориш твоја фирма... и да го направиш тоа како што треба... :toe:
 
Член од
1 јануари 2008
Мислења
35
Поени од реакции
1
vaka..bidejki ste najdobar forum vo Makedonija malce ke ve iskoristam :pipi:imam potreba od profesor/ka po osnovi na programiranje C++ konkretno.da bide od periferija na gradot skopje.Dokolku ima nekoj/a neka me kontaktira preku privatna poraka.se nadevam deka ke mi pomognete.vi blagodaram odnapred
 
Член од
28 август 2008
Мислења
25
Поени од реакции
6
Vidi vo oglasnik .... Ako ne idi vo SEMOS ili Aleksandrija na kurs ... Samo programata im e zaostala ....

Pametno e da zemes profesor eden na eden e bolje nego odednas dvaeset dusi da ucis ....
 

THE_CHOSEN_ONE

1903-2012
Член од
13 август 2007
Мислења
3.724
Поени од реакции
1.333
Немој да ни да помислуваш да земеш професор.
Ќе те одерат, знам дека наплаќаат по минимум 300 денари на саат.
На курс да одиш исто така е изгор.
На форумов сигурно ќе се најдат студенти кои се постручни и од самите професори.
 

back_rest

ex mod coder
Член од
19 јули 2006
Мислења
1.590
Поени од реакции
107
vaka..bidejki ste najdobar forum vo Makedonija malce ke ve iskoristam :pipi:imam potreba od profesor/ka po osnovi na programiranje C++ konkretno.da bide od periferija na gradot skopje.Dokolku ima nekoj/a neka me kontaktira preku privatna poraka.se nadevam deka ke mi pomognete.vi blagodaram odnapred
Професор/ка за работа лице в лице со тебе или за работа во некоја образовна институција. Биди поконкретен.
 
Член од
14 јануари 2008
Мислења
1.341
Поени од реакции
162
Glej, ne e isto koga rabotis sam so profesor i koga si vo grupa. Koga si samo ti so profesorot, poveke vnimanie ke ti obrne na tebe normalno.

Sepak, jas licno preferiram da ucam vo grupa. Kako prvo, nema profesorot se da ti sodzvaka tuku ke mora malku poveke sam da rabotis. Doadja do izraz i natprevaruvackiot duh, pa ke se trudis sekogas da bides podobar od drugite, ke znaes do kaj si vo odnos na drugi ucenici, ke mozes da razmenis mislenja i idei so drugi na cas, da diskutirate i slicno.

Koga si sam so profesor tie raboti ne mozes da gi dozivees i zatoa jas licno bi odel na kurs. Inaku za C++ plus plakav 500 denari mesecno, i toa navistina solidna programa, za 2 meseci do klasi stignavme, ama vo Kumanovo, zasto od tamu sum, a sega vo skopje ne znam kako idat cenite no pretpostavuvam deka e 3 pati poskapo.
 
Член од
12 декември 2007
Мислења
4.784
Поени од реакции
10.000
Мене пак ми треба некој за на МСН да ми објасни некои основни работи кои не можам да ги совладам а морам. Имам некои мали задачи само ми треба некој да покаже како се добива тоа решение. Па, ако има некој што ги поминал основните работи и има малку слободно време нека ме додаде на МСН: strumicaalex@yahoo.com :helou:
 

nozo.mk

Ultras Karpos Boys
Член од
6 септември 2007
Мислења
472
Поени од реакции
18
Мене пак ми треба некој за на МСН да ми објасни некои основни работи кои не можам да ги совладам а морам. Имам некои мали задачи само ми треба некој да покаже како се добива тоа решение. Па, ако има некој што ги поминал основните работи и има малку слободно време нека ме додаде на МСН: strumicaalex@yahoo.com :helou:
Јас кога го учев јазиков пред неколку години , ако заглавев негде барав помош на mirc на каналот #c++ . Дирекно на канал прашуваш и одма без проблем ти објаснуваат . Незнам дали уште е така , пробај
 

Kajgana Shop

На врв Bottom