Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.
P

PewDiePie

Гостин
Ех овој да изигра 3-4 месеци на ова ниво..
Убаво време беше тоа,Шева,Пирло,Кафу,Неста,Сидорф сите во форма....сега дечково на клипов две и пол години незнае ваков пас да даде,како да го мрзи што е жив изгледа на терен :nesum: дај боже вечер и тој и Роналдињо да се изиграат како што знаат и им се смееме на Реал и Кака на сред Бернабе :wink:
 

bRutal savaGe

ಠ_ಠ
Член од
10 јули 2009
Мислења
4.213
Поени од реакции
88
ајде Росонери можете вечерва ја имате мојата подршка!
шо и да се деси, најбитно е да прикажат добар фудбал за разлика од Интер-Барса кој не ги достигна очекувањата...

иначе ја типував двојна x2 ;)
 

Cuore Rossonero

Rσššσηєјаσ e ιℓ мισ cυσјає
Член од
18 април 2009
Мислења
2.344
Поени од реакции
345
Еве ме пак :) гледам сте биле активни додека не бев тука,успеав некако да ја гледам утакмицата со Рома и мислам дека второто полувреме што го одигравме е најдоброто оваа сезона,посебно за МиланДињо(така пишуваше низ италија),би сакал и вечерва да играме со истата формација 4-3-3 !гледам многу јако го папале песимистите после полувреме :pos: ,само не сакам да се караат навивачи на Милан,што ке биде ако тие у Милано така се караат!?:toe:
иначе Милано е преубав град,и покрај сите напори не успеав да идам до С.Сиро :( но барем си купив Дрес,мини топка,и официјален шал од Милан Фан Шоп,се надевам дека вечерва ке ме направат горд сопственик !:vozbud:
поздрав до сите миланези и вечерва идеме на победа !
FOoORZAaA!!
 
Член од
2 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.782
Вечерва ке биде тешко но мислам дека ке победиме од 1-0:baeh:

Очекувам Лео да излезе со 4-3-3 формација како со рома 2 пол...:toe::vozbud:


Со среќа има уште 2 саати за почнување едвај чекам...

FoRzA MiLaN!!! :milan::милан:
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.252
Поени од реакции
8.339
Еве ме пак :) гледам сте биле активни додека не бев тука,успеав некако да ја гледам утакмицата со Рома и мислам дека второто полувреме што го одигравме е најдоброто оваа сезона,посебно за МиланДињо(така пишуваше низ италија),би сакал и вечерва да играме со истата формација 4-3-3 !гледам многу јако го папале песимистите после полувреме :pos: ,само не сакам да се караат навивачи на Милан,што ке биде ако тие у Милано така се караат!?:toe:
иначе Милано е преубав град,и покрај сите напори не успеав да идам до С.Сиро :( но барем си купив Дрес,мини топка,и официјален шал од Милан Фан Шоп,се надевам дека вечерва ке ме направат горд сопственик !:vozbud:
поздрав до сите миланези и вечерва идеме на победа !
FOoORZAaA!!
Слики СЛИКИ дечко :) :)

Убаво време беше тоа,Шева,Пирло,Кафу,Неста,Сидорф сите во форма....сега дечково на клипов две и пол години незнае ваков пас да даде,како да го мрзи што е жив изгледа на терен :nesum: дај боже вечер и тој и Роналдињо да се изиграат како што знаат и им се смееме на Реал и Кака на сред Бернабе :wink:
Го гледаше цел клип нели ? :) ......ЧУДА БРАТ
 
Член од
10 октомври 2009
Мислења
2.955
Поени од реакции
1.349
Победа на Милан 1-2
стрелци кака во прво инзаги и пато во второ.

FORZA MILAN!
 

maca_kaka'

тiƒosi јаossoηeјаo
Член од
6 октомври 2007
Мислења
3.515
Поени од реакции
640
Победа на Милан 1-2
стрелци кака во прво инзаги и пато во второ.

FORZA MILAN!
Све нашa школа :) :)

Ајде јас верувам дека можеме вечерва:)
Ке ми фали премногу Гатузо да крши нозе на лиглињата од Реал :pipi:
 
Член од
10 октомври 2009
Мислења
2.955
Поени од реакции
1.349
Само да трчка малку повеќе цел тим и доволно е за победа.
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.252
Поени од реакции
8.339
Иначе денеска му правеле операција на коленото на Огучи во Л.А. и операцијата поминала успешно дечкото ќе се врати за помалце од 6 месеци!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom