Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
12 декември 2008
Мислења
1.553
Поени од реакции
101
Некој ако го има голот бидејки не го гледав натпреварот???
Гледам нешто на телетекст црвен имале Аталантава и пак не можеме да тепаме Ц ц Ц.
Повеќе среќа следниот пат.
ФОРЗА МИЛАН
Најдов еден интересен податок за нашите 4 постигнати гола сезонава
По 8 натпревари во Холандија
Голови-Играч-Екипа
10 -Suarez -Ajax
 
Член од
2 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.782
Некој ако го има голот бидејки не го гледав натпреварот???
Гледам нешто на телетекст црвен имале Аталантава и пак не можеме да тепаме Ц ц Ц.
Повеќе среќа следниот пат.
ФОРЗА МИЛАН
Најдов еден интересен податок за нашите 4 постигнати гола сезонава
По 8 натпревари во Холандија
Голови-Играч-Екипа
10 -Suarez -Ajax
1-2 страни поназад го постирав..
 

Pravnice

The Don
Член од
15 ноември 2007
Мислења
2.462
Поени од реакции
1.433
Јас просто неможам да се изначудам што се случува со Милан !!!
Добро има некоелогично објаснување за тоа??? најверојатно зајакот се крие во Берлускони и Галијани кои како да скренаа со паметот па само даваат изјави како во Милан играле најдобрите играчи.
Не сум некој фан на Милан или на италијанскиот фудбал ама стварно жално што некое лудо премиерче си игра курташак со еден клуб со толкава традиција.
освен двајцава будали ни тренерот не е најнај. Мислам потегот со вадењето на Хунтелар е........
 
Член од
7 август 2009
Мислења
286
Поени од реакции
10
Мислам дека росоњер е сега најзадоволен и го :drk: навелико.

Се јавува некој си бобанмацедонија, навијач на БАерн и ни држи предавања какви сме биле, а они неможат на свој терен Келн да го тепаат. Алооо, бе до кога ќе си лечите комплекси, ние сеа и у сериа Д да отидеме вие нема да биде ни малце колку што сме ние, смешно е кога ти доаѓаат пациенит и ти солат памет.

Утакмицава страшно, притисок вршевме 60 минути еден гол дадовме, нешто смрди, ама многу смрди, незнам кај ни е крајот.
Мора таа средина да проработи иначе ни се пишува црно, има многу тука што плачат за одбрана, ама нашиот проблем е во средината, сите топки место напред идат назад. Мора да се најде соодветна срдина иначе, лошо лошо лошо.
Па да бидам искрен, многу позадоволен ќе бев ако загубевме, мислев дека ќе го избркаме Лео, али тешко тоа.
Инаку средината стварно ни е тапа, а тука се и страничните бекови, Јанкуловски и Замброта покрај тоа што се најдобри во цел свет, и тапа се, кога игравме со Интер, 3 гола паднаа од страната на Јанкуловски. :smir:
Незнам дали го слушаше коментарот, ако си гледал со англиски коментатор, кометираа двајца и кажаа многу добра работа за Пато, и ја се нафурав на него, ама овие беа у прави, кажаа нешто сеа како, кога си отиде Кака од Милан целата тежина му ја закачија на Пато и очекуваа од него да го замени, но момчето има сеуште 19 години и уште го учи фудбалот за да може да замени 27 годишен Кака, несомнено е дека е страшен потенцијал и дека во годините што следат он ќе биде бриј еден, ама во оваа ситуација во која се наоѓа неговиот клуб, он е бесполезен, нема доволно искусто за да може да го земе клубот на својот грб.
Мислам дека моците се 100% у право. Второ полувреме се отворивме ама што кога ниедна топка не дојде до напаѓачите, освен онаа кога Пато шутираше во гломанот еден на еден. Некогаш треба и нешто повеќе од игра.
У право се дечките, Пато е премлад за да биде моторот на една екипа како Милан. Конечно и ти нешто паметно да кажеш. :tv:
Ајдеее честито четврт гол сезонава :je:
Само Ливорно и Аталанта имаат помалку од нас, да да. Некои имаат и 14 гола веќе дадено.

Ах да и 11то место во калчо. :trepka:

Копилиња!!!
Ме пресмеа :pos2::pos2::pos2:
Некој ако го има голот бидејки не го гледав натпреварот???
Гледам нешто на телетекст црвен имале Аталантава и пак не можеме да тепаме Ц ц Ц.
Повеќе среќа следниот пат.
ФОРЗА МИЛАН
Најдов еден интересен податок за нашите 4 постигнати гола сезонава
По 8 натпревари во Холандија
Голови-Играч-Екипа
10 -Suarez -Ajax
Уф, тој играч ни треба, многу добар е, минатата сезона имаше 20тина гола и 12-3 асистенции. Ама излгеда Барса ќе го прибере. :toe:

член1став3 напиша:
а ти другар, пошто глеам сум ти трн у око, место да се криеш позади корисничкото име, еве ја ќе ти дадам еден предлог, дај да се најдеме негде и да се разбереме као луѓе, или си јачи или сум јачи.
Океј, немам ништо против тебе, ама ти многу го претеруваш, ниеднаш не сум рекол ништо против тебе, али ако си толку мангуп како што сакаш да се правиш, бујрум, тука сум.
Сакаш фајт? Девојка ти го сака меѓу препони сега си само ваму па таму навлечен на спомени. :baeh: :baeh:
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.778
Поени од реакции
6.752
Не сакам да провоцирам ама за грев сте еј! Имав некоја надеж дека ќе се врати оној стариот Милан и онака Милански ќе тепа денес 0-1, 0-2 и ја пишав на ливче, ама не сум лут толку оти ме заеба и Евертон.
 

Жути*

Kévin Constant за победа !
Член од
20 јули 2009
Мислења
794
Поени од реакции
275
Не сакам да провоцирам ама за грев сте еј! Имав некоја надеж дека ќе се врати оној стариот Милан и онака Милански ќе тепа денес 0-1, 0-2 и ја пишав на ливче, ама не сум лут толку оти ме заеба и Евертон.
Уживај дечко, Милан ќе се врати кај што беше само не годинава или наредната само кога ќе се врати пак ќе ги дупне за тие што навиваш :smir:. А годинава ќе ја истрпиме каква таква. Не треба твое мислење или на некој друг не сме ние слепи.
 
Член од
7 август 2009
Мислења
286
Поени од реакции
10
Уживај дечко, Милан ќе се врати кај што беше само не годинава или наредната само кога ќе се врати пак ќе ги дупне за тие што навиваш :smir:. А годинава ќе ја истрпиме каква таква. Не треба твое мислење или на некој друг не сме ние слепи.
Тешко, многу тешкооо. За да се случи нешто такво треба инвестиција од минимум 50 милиони, а ти мислиш дека Берлускони ќе ги одобри тие пари? Па рачунај само во средниот ред какви инвестиции требаат, Пирло-30, Гатузо-31, Сидорф-33, Роналдињо-29, Амброзини-32...одбраната Одо-33, Јанкуловски-32, Замброта-32, Неста-33, Фавали-37. А и набројаниве не се во форма, освен Неста и Сидорф до кај негде, али и двајцата се по 33 години, уште колку време мислите дека ќе тераат?(ја мислам дека Неста може да тера уште 3 сезони, само да не се повредува ) Јас сум краен песимист во врска со Милан и се сомневам дека повторно ќе биде еден од најјаките тимови во свет, или па најјак. Ништо повеќе од просек. Но ако смрдениот го продаде Милан на некој Абдула....:vozbud:

Enjoy!


 
Член од
19 мај 2008
Мислења
1.927
Поени од реакции
486
Значи кои дрвца сме станале еј. Да не ти се верува. Секој натпревар се полошо и полошо. А мислев дека барем Аталанта ќе ги победиме:). Од моменталниот состав под итно треба една чистка на половина од играчите а и на Лео му е време да замине.
И да, нема да речам ќе биде подобро, бидејќи се додека нешто драстично не се смени секој нареден натпревар ќе ни биде вака катастрофален.
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
Тешко, многу тешкооо. За да се случи нешто такво треба инвестиција од минимум 50 милиони, а ти мислиш дека Берлускони ќе ги одобри тие пари? Па рачунај само во средниот ред какви инвестиции требаат, Пирло-30, Гатузо-31, Сидорф-33, Роналдињо-29, Амброзини-32...одбраната Одо-33, Јанкуловски-32, Замброта-32, Неста-33, Фавали-37. А и набројаниве не се во форма, освен Неста и Сидорф до кај негде, али и двајцата се по 33 години, уште колку време мислите дека ќе тераат?(ја мислам дека Неста може да тера уште 3 сезони, само да не се повредува ) Јас сум краен песимист во врска со Милан и се сомневам дека повторно ќе биде еден од најјаките тимови во свет, или па најјак. Ништо повеќе од просек. Но ако смрдениот го продаде Милан на некој Абдула....:vozbud:

Enjoy!


второво видео го гледав на еуроспорт,коментаторот вика не за џабе младич игра во Милан :)
 
P

PewDiePie

Гостин
Ако не се земат во зима Рафиња,Бејл,Ернанес,тие од Херта и од ЦСКА Москва крилата и Џеко можно е да се стркаламе во втора лига :toe: Реално нема ни еден трансфер од овие да се деси само дедо Бекс ке го земат за слободни да изведува и Пирло тогаш ке може топки позади гол да збира само тоа ке му остане цела средина ни е тапа и СТАРА бековите дрва....незнам сега со Реал ке ми биде страв да гледам :jaj:
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
Гледате ли Јувентус како само игра Кјаер мора да го ќариме..
 
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.546
Поени од реакции
22.298
Тренерот нема врска,немам појма што сеуште е на клупата,јас да бев Галијани уште при поразот од Цирих ќе му дадов отказ а не сеуште да го трпам ..
 
Член од
6 мај 2008
Мислења
1.830
Поени од реакции
490
Јас мислам вината и не е ногу во тренерот зар он е крив што милан нема крила , исто така и бавни бекови и нема со кој да игра , не може еден тим со тројца дефанзивни играчи да играа зборам за Амбросини гатузо и фламини, затоа треба во јануари да биде акотивен на трансвер пазарот :helou:
 

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419
според оценките гледам дека средината повторно потфрлила, сепак испадна дека оваа сезона најслаба точка ќе биде средината... ќе мора тој дел да се засили барем со Бекам и одбраната со еден лев бек во Јануари
 

Жути*

Kévin Constant за победа !
Член од
20 јули 2009
Мислења
794
Поени од реакции
275
Тешко, многу тешкооо. За да се случи нешто такво треба инвестиција од минимум 50 милиони, а ти мислиш дека Берлускони ќе ги одобри тие пари? Па рачунај само во средниот ред какви инвестиции требаат, Пирло-30, Гатузо-31, Сидорф-33, Роналдињо-29, Амброзини-32...одбраната Одо-33, Јанкуловски-32, Замброта-32, Неста-33, Фавали-37. А и набројаниве не се во форма, освен Неста и Сидорф до кај негде, али и двајцата се по 33 години, уште колку време мислите дека ќе тераат?(ја мислам дека Неста може да тера уште 3 сезони, само да не се повредува ) Јас сум краен песимист во врска со Милан и се сомневам дека повторно ќе биде еден од најјаките тимови во свет, или па најјак. Ништо повеќе од просек. Но ако смрдениот го продаде Милан на некој Абдула....:vozbud:
Све во свое време не мора тоа да биде и наредна година според мене ќе биде послем таа а промени ќе има и сами ќе видите, а тоа да купуваат играчи сеа на зимски преоден рок ќе биде само избрзани реакции за да се смират страсни и пак ќе нема некој голем удел ( освен ако не донесат некој страшни имиња што чисто сумњам ) нека помине сезонава па тек на лето да се реорганизираат и со нови сили да се почне треба време и процес 1-2 години.

Gjore_Milan;2976611 [B напиша:
како само игра Кјаер мора да го ќариме.[/B].
Уште лани Анчелоти го меркаше и се збореше дека ќе биде засилување на Милан али според настанатите настани тоа не се деси бидејќи Карло премина во Челзи иначе би било супер засилување а и доста е млад.

Ако не се земат во зима Рафиња,Бејл,Ернанес,тие од Херта и од ЦСКА Москва крилата и Џеко можно е да се стркаламе во втора лига :toe: Реално нема ни еден трансфер од овие да се деси само дедо Бекс ке го земат за слободни да изведува и Пирло тогаш ке може топки позади гол да збира само тоа ке му остане цела средина ни е тапа и СТАРА бековите дрва....незнам сега со Реал ке ми биде страв да гледам :jaj:

И да престане Милан да игра у моментов пак ќе завршат 16ти :smir:.

А со Реал чекајте ја со мерак утакмицата мислам ќе има сите нешто и убаво да видиме па и да биде пораз, имам некое чуство дека ќе изиграат супер па макар и да изгубат само нивото на игра да се дигне и тоа е тоа.

Јас мислам вината и не е ногу во тренерот зар он е крив што милан нема крила , исто така и бавни бекови и нема со кој да игра , не може еден тим со тројца дефанзивни играчи да играа зборам за Амбросини гатузо и фламини, затоа треба во јануари да биде акотивен на трансвер пазарот :helou:
А да те прашам нешто чим викаш дека не е крив тренерот.

Ти текнува кој седеше на чело на Англија за квалификации за европско 2008 и што се деси ?

Ти текнува кој седи сеа и што се случува ?

А играчите се тие ...... така да многу нешта зависат од тренерот, престанете да ги кривите играчите ако неможе тренерот да го извади максимумот од нив и да ги мотивира на прав начин тоа е неуспешен тренер според мене а и нема некој строги критериуми и строги правила ипак е премногу млад ( се однесува за Леонардо ) има уште доста да учи вадља ќе научи дали у Милан дали у некој друг клуб.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom