Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.868
Поени од реакции
23.201
Абе он си разговарал за тоа немај гајле, сигурно нема да доага у Милан да седи на клупа и да не види светско. Ке си иде у Тотенхем ако не :smir:

Силва лево( :icon_lol: ), Бекам Десно, Пирло поистурен позади него Гатузо или Фламини, Пато полу шпиц и Хунтелар или Бориело напред. Ебење :vozbud:
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.466
Поени од реакции
5.438
Силва лево( :icon_lol: ), Бекам Десно, Пирло поистурен позади него Гатузо или Фламини, Пато полу шпиц и Хунтелар или Бориело напред. Ебење :vozbud:
Не фантазирај бе, ај легни ама првин слушни песнава xD

 
Член од
14 октомври 2007
Мислења
2.674
Поени од реакции
2.731
Баш ме интересира составот што ќе излезе утре против Ливорно и играта која ќе ја постави Леонардо.Многу се пишуваше за промени и таму и таму,изминативе две недели и баш сакам да видам како ќе изгледа тоа на дело.

Ова со Пирло како поистурен ми се свиѓа со оглед на тоа како изиграл против Бугарија.Уствари Пирло и дошол како играч на таа позиција во Милан,ама бил повлечен поназад заради Кака и Руи Коста тогаш..Во ваков случај јас би го ставил Абате десно во средниот ред заради тоа што е поборбен во одбрана и побрз од Сидорф.И не ја гледам улогата на Сидорф во состав со Роналдињо и Пирло еден до друг.

Каладзе некако ме исплаши со тие два автогола и мислам дека е подобро Замброта да се премести лево,а десно да му се даде шанса на Одо.Човекот изјави дека знае дека не е најдобар,ама сака да му помогне на Милан.Јас би го играл него утре.

Прочитав дека ви се допаднал Красиќ...(Јас го неам глеано,ама ви верувам.:))
Еве одговор...
http://milannews.it/?action=read&idnotizia=11750
Браида бил на Маракана во средата...баш за Красиќ и Кацар...
Зико еднаш изјави дека Красиќ не го дава по ниедна цена,ама сеа ЦСКА има нов тренер-Хуанде Рамос,така да можда може да се проба во Јануари нешто... :)
 
P

PewDiePie

Гостин
На Пирло му се погодил денот со бугарите ке го видиме утре како ке изигра Хунтелар утре ке брцне гол осеќам :vozbud:
 
Член од
12 декември 2008
Мислења
1.553
Поени од реакции
101
24фудбал.ком.мк

-Пато и Анчелоти очекуваат да се сретнат во финалето во Мадрид
Замислете ситуацијава еј.Пато со Милан игра против тимот на Анчелоти(Челзи) а Кака ги гледа од трибините.:vozbud::vozbud::vozbud:

-Милан сака да го врати Дејвид Бекам
-Италијанскиот фудбал може да учи од Премиер Лигата - Анчелоти

Ако се спојат 2-ва и 3-ва вест Бекам би можел да ни замине во Англија и ако се додаде дека има обврски со репрезентацијата за СП шансите за пак да се врати се многу мали но не губиме ние надеж.
 

Zemzela_

Solo Milan
Член од
5 септември 2009
Мислења
55
Поени од реакции
10
Баш ме интересира составот што ќе излезе утре против Ливорно и играта која ќе ја постави Леонардо.Многу се пишуваше за промени и таму и таму,изминативе две недели и баш сакам да видам како ќе изгледа тоа на дело.

Ова со Пирло како поистурен ми се свиѓа со оглед на тоа како изиграл против Бугарија.Уствари Пирло и дошол како играч на таа позиција во Милан,ама бил повлечен поназад заради Кака и Руи Коста тогаш..Во ваков случај јас би го ставил Абате десно во средниот ред заради тоа што е поборбен во одбрана и побрз од Сидорф.И не ја гледам улогата на Сидорф во состав со Роналдињо и Пирло еден до друг.


Каладзе некако ме исплаши со тие два автогола и мислам дека е подобро Замброта да се премести лево,а десно да му се даде шанса на Одо.Човекот изјави дека знае дека не е најдобар,ама сака да му помогне на Милан.Јас би го играл него утре.

Прочитав дека ви се допаднал Красиќ...(Јас го неам глеано,ама ви верувам.:))
Еве одговор...
http://milannews.it/?action=read&idnotizia=11750
Браида бил на Маракана во средата...баш за Красиќ и Кацар...
Зико еднаш изјави дека Красиќ не го дава по ниедна цена,ама сеа ЦСКА има нов тренер-Хуанде Рамос,така да можда може да се проба во Јануари нешто... :)
И природна позиција на Пирло кога дојде во Милан беше како плејмејкер позади напаѓачите, и има неколку добри натпревари одиграно на таа позиција, се сеќавам (немој да ми се смејте) сезоната 2002 на последниот натпревар со Киево во Верона одигра одлично на таа позиција, беше најдобар играч, го постигна и решавачкиот гол со кој милан беше четврти и се пласира во ЛШ, но поради големата конкуренција наредната сезона со доаѓањето на Ривалдо (а не Кака) како и поради стандардниот Руи Коста во тоа време, Карло му ја најде сегашнава позиција и во познатиот ромб на Анчелоти многу добро се снајде.

Е сеа дали ќе можи повторно да се снајде таму јас чисто сумљам оти не е то Пирло од порано, некако многу е бавен, предвидлив, мене ми делува како да нема мотив за игра.

Муабетот ми е, ако е во форма ќе биде добар и на сегашнава позиција која ја има веќе 7 или незнам колку години, а не сеа демек ако ја смени и игра понапред ќе било ова или она...

Глеам се крева голема фама, па и на гоал ком некоја дебата има, шо би било кога би било. Ако биде пак така нели се загрозува Рониов, па нели ќе беше главен креатор и лидер на екипата како што своевремено најавуваше нашот ни претседател, нели беше најдобар и др.слични срања.

Го гледав клипот со Бугарија и изиграл добро нема што, ама и јас ко ќе играм фудбал со другарите, а то е 2 пати неделно, се случува еднаш во месецот да изиграм супер и да бидам најдобар, иако реално не сум :)))
 
Член од
14 октомври 2007
Мислења
2.674
Поени од реакции
2.731
Абе Пирло си ја има класата и знаењето,проблем му е формата и најверојатно годините...Јас се согласувам дека не можеме да очекуваме којзнае што од него,ама во ред е,според тоа за каков ков на играч се работи да очекуваме добра партија за Милан...Мислам добра,како таа што ја изиграл против Бугарија(јас не ја гледав,ама читав по нетов дека тоа било ретко видена партија во последно време од Пирло).

Сеа глеам дека и Леонардо не се согласува со препораките Пирло да го премести малку понапред од обично...
http://milannews.it/?action=read&idnotizia=11765
Вика дека имаме играчи на таа позиција и дека Милан е едно а репрезентацијата на Италија е друго и не смее да се споредува...

Јас уште кога беше прашање дали треба да се продава или да се чува Пирло,реков дека јас верувам во него.Барем уште оваа сезона...
И се согласувам со Zemzela дека Пирло за да изигра добра утакмица не треба да ја менува позицијата.Ипак паметиме многу добри негови игри на позицијава која ја има последниве години...
 
Член од
2 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.782
Утре играме во 18:00 часот мислам дека ке ја нема на Телма...

Еве можен состав за утре против Ливорно:

-----------------Сторари--------------
Одо/Замброта---Неста-----Т.Силва-----Јанкуловски/Замброта
---Амброзини-------Пирло----------------Фламини
-----------------------Роналдињо----------------
--------Пато------
-------------------------Хунтелар---

Ако игра Одо, Замброта сигурно ке се префрли лево така да ке видиме утре...:милан::milan:
 
Член од
18 јули 2008
Мислења
636
Поени од реакции
122
Тој Одо шугавиот ако го видам како игра почетни 11 одма гасам ТВ (или стрим во овој случај), типот е само за Ц3 лига.
 

Џенаро Гатузо

Pippo per Sempre
Член од
3 јануари 2008
Мислења
2.797
Поени од реакции
38
Абе каков Одо не доаѓа во предвид тоа дрво да игра десен бек попрво би го ставил во игра Фламини како десен бек како што играше лани ако ви текнува,иначе утре спремајте некој јак стрим за тие што не ќе можеме да глеаме на тв а верувам не има многу на фан клубов :)
 
Член од
7 август 2009
Мислења
286
Поени од реакции
10

Адебајор.... :helou:




Фабијано....:helou:



Хунтелар...:kesa:

Животот е срање, а посебно трансфер политиката на Милан. :drk::drk:
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.466
Поени од реакции
5.438
Животот е срање, а посебно трансфер политиката на Милан. :drk::drk:
Немој да речеш дека тие погоре се подобри од Хунтелар :tapp:
Адебајор јак? цел тим на Сити игра за него
Фабиано добар е ама пак цел Бразил игра за него

Така треба сезонава да биде и со Хунтелар, цел Милан за него да игра, да му местат топки па ќе видимо кој ќе биде најдобар ;)
 
Член од
2 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.782
Во 20 век

Points Club
563.50 Real Madrid
466.00 Juventus
458.00 FC Barcelona
399.75 AC Milan
399.00 Bayern Munich
362.00 Inter
332.75 Ajax
300.25 Liverpool
299.00 Sporting Lisbon
231.00 Anderlecht
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom