Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
18 јули 2008
Мислења
636
Поени од реакции
122
Ај сеа сите почнете да плачете како Милан беше с**** ама ако можете да ми кажете кој тим може да се врати после пенал и црвен и да изигра сјајно останатиот дел од утакмица. Може да го ругате Лео и остали ама пеналот и црвениот си го направиа своето, идеме следеча утакмица со победа.
 

maca_kaka'

тiƒosi јаossoηeјаo
Член од
6 октомври 2007
Мислења
3.515
Поени од реакции
640
Знае ли некој зошто оној безрефлексион голман ни брани? Кај се другите голмани?
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.270
Поени од реакции
8.403
Не реков тоа треба и тој ко тренер да побара играчи,ама јбг било поминало ќе стои 4-0 нема више..Сеа да гледаме понатака ќе видиме како ќе се покаже понатаму Лео,а ни треба одма лев бек мислам ги удри некој овие 2 од позади дека треба да одврзат ќесето малу.
А како тоа треба да бара играчи ? Запознаен си ти со ситуацијата во Милан или будала се правиш?

во право си било поминало па што вака цела сезона ај изгубиме од Јуве Фио Наполи Рома ај што ти е гајле било поминало ај следечи пат
 
Член од
17 декември 2008
Мислења
4.232
Поени од реакции
3.868
А како тоа треба да бара играчи ? Запознаен си ти со ситуацијата во Милан или будала се правиш?

во право си било поминало па што вака цела сезона ај изгубиме од Јуве Фио Наполи Рома ај што ти е гајле било поминало ај следечи пат
Брате види што напишав..Нигде не спомнав следечи пат и многу добро сум запознаен со ситуацијата,но кога тренер ќе поднесе барање да се купи играч дека нема лев бек тоа е др.
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.270
Поени од реакции
8.403
Брате види што напишав..Нигде не спомнав следечи пат и многу добро сум запознаен со ситуацијата,но кога тренер ќе поднесе барање да се купи играч дека нема лев бек тоа е др.
Не па Лео му најде кариес на Цисоко он преговараше со де силвестри рафиња ......рееееееед др играчи
 
Член од
17 декември 2008
Мислења
4.232
Поени од реакции
3.868
Не па Лео му најде кариес на Цисоко он преговараше со де силвестри рафиња ......рееееееед др играчи
Тоа ни се газдите плус Де Силвестри и Рафиња се десни бекови ама ги купија ќе видиме до Вторик што ќе направиме ако направиме нешто.
 

Синдикат

Мајгада?!
Член од
22 август 2005
Мислења
3.110
Поени од реакции
180
Абе нема шо да се прај муабет сега, Интер го отвори резултато со уба акција. Не дека силен притисок вршеа, плус Фламини и делумно Јанкуловски ја посраја работата ни еднио ни другио покрија на време.

После од контра очекувано беше да се страда и Гатузо напрај катастрофална грешка шо му се доближа на Ето, кој патем 90% од зицерите ги љуфка. Ето нормално од пресилната промаја се струполи и крај приче после. Гатузо пак докажа дека не е дораснат да признај грешка, се испонаша и како многу пати досега се посра во натпреварот.

Со други зборој ништо трагично, само една лекција да се научи треба од ова. Јанкуловски, Гатузо и Фламини на клупа и Амброзини, Сидорф и кој и да е дург бек освен Јанкуловски во игра.
 
Член од
19 мај 2008
Мислења
1.929
Поени од реакции
500
Ама го јадевме ко деца во слаткарница:kesa:. Јас мислам дека Гатузо го реши натпреварот, но што е тука е, одиме понатаму. Подобро сега да загубиме (кога е почеток на сезоната) отколку кога ќе ни претстојат најважните натпревари (оптимистички нели :)). Единствено ме радува фактот што сеуште има теоретска шанса да земеме некој играч (иако и тоа набрзо ќе заврши).
 

FikoX

Impossible is nothing
Член од
13 август 2007
Мислења
2.850
Поени од реакции
128
Знае ли некој зошто оној безрефлексион голман ни брани? Кај се другите голмани?
Сакаш да кажиш дека головите беа заради него??
Од сите четири гола што ги прими, ниту еден не беше по негова вина, не можеше ништо да направи.
Да не беше тој ќе примевме уште 2-3 најмалку. Имаше многу одлични интервенции.
Сторари заедно со Неста беа најдобри на оваа утакмица.
 
Ф

ФорцаМилан

Гостин
Кашав еднаш и уше еднаш ке кажам...БЕКОВСКИТЕ ПОЗИЦИИ КЕ НЕ ЗАКОПААТ ПРЕД ВРЕМЕ.......Лео не е ни 1% крив за ова..на дечкото му дадоа усран тим дезорјентиран.....го дава максимумот он ама не иде....бекови тебаше да асе зезам уше пред неколку сезони не овие да ги испракаме у пензија па полсе нови....
Гатузо едноставно изигра нубски..мада му простувам одма ама другпат памет у глава борбен човеку...
Судијата не требаше црвен да даде...за да се изиграше подобро дерби
Панчев едноставно ме напна затоа и не гледав после 75 мин...
-Да да интер има една традиција да се брани со 7-8 играчи и тешко е да се искорени таа...
-Интер е подобар ...
Снајдер им се исплатеше има одличен шут на нив им треба таков играч
-Кој може да ја застапува италија највеке во Лш?
Па....Јувентус не ми се свигаше на првиот натрепвар да беше и нерешено ке беше супер....Со овој тим и со оваа игра Интер ке стигне најдалеку
ПАНЧЕВ СО КАКО КОНЦЕНТРАТ ТЕ ХРАНАТ БЕ?
 
Член од
10 јули 2009
Мислења
1.543
Поени од реакции
197
Ne sum ga gledal utakmicata no mislam deka mn e 0-4 neznam so se slucuva so milan no vo iminja igracite vi se mn jaki neznam kako ce ga projdete grupata vo liga na shampioni :smir:
 
Член од
28 април 2008
Мислења
295
Поени од реакции
134
баш ме интересира првава изјава на педофилот у врска со утакмицава шо ќе биде!?:tapp::tapp:
 
Член од
17 декември 2008
Мислења
4.232
Поени од реакции
3.868
ЦЦ кој провокатори се овие леле бе Милан да тепа наредна утакмица..
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom