Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.

^Capo^

Креативец во движење:)
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.752
Поени од реакции
285
Да тој Абате е и баш не сум импресиониран од него, добар е ако се повредат 4ца од средина.

Нас ни фалат играчи од светски калибар не вакви .
 
Ф

ФорцаМилан

Гостин
I Want To Help Milan Win The Champions League - Pato

Milan starlet Alexandre Pato has assured fans he is not going to follow Kaka and possibly Andrea Pirlo on their way out of the club. Kaka has already left for Real Madrid, Andrea Pirlo looks likely to leave for Chelsea, but it seems there is one player the Milan fans can count on to remain faithful to the club.

19-year-old superstar Alexandre Pato, who impressed in his first full season with the club and may get even more playing time after Kaka's departure, declared his loyalty to the club to Datasport.

"Milan are my life, I want to win the Champions League and the league," he said from the Selecao's training ground in South Africa for the Confederations Cup.

"I am a Milan player and it's the club who decide what happens to me. I had a great year and a half, I want to help Milan win the Champions League."

Pato joined the Rossoneri from Internacional two years ago and debuted for the club in January 2008. Since then he has scored 24 goals in Serie A, 15 of which came last season. Eve izjava na PATOROV sea na koj da mu veruvas hahah aj ke ne bide mislam deka ke bideme konkurenti SAMO FAITH treba aj pozz do site rossoneri
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.466
Поени од реакции
5.438
Да тој Абате е и баш не сум импресиониран од него, добар е ако се повредат 4ца од средина.

Нас ни фалат играчи од светски калибар не вакви .
Леонардо изјави дека сака брз фудбал, па и затоа мислим дека Абате е вратен во Милан, највеќе ради неговата брзина... но исто така има и добар центаршут и шут. Мислим дека добро ќе дојде во Милан...


Ја би бил задоволен со овој тим:

Дида
Абате-Неста-Силва-Сисоко
Гатузо-Пирло-Фламини
-Рони-
Пато-Џеко

Да сериозно, Абате би сакал да го гледам како десен бек (нормално ако е добар), мислим дека и неколку утакмици има играно како бек во Торино (но слаб беше дефанзива)
 

^Capo^

Креативец во движење:)
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.752
Поени од реакции
285
Хмм не ти е лош тимот само со нов голман, многу поквалитетен, и подобар десен бек. На пример ротација Фламини на десен бек, а Амброзини на негово место.
 
Член од
25 септември 2008
Мислења
342
Поени од реакции
63
Хмм не ти е лош тимот само со нов голман, многу поквалитетен, и подобар десен бек. На пример ротација Фламини на десен бек, а Амброзини на негово место.
амброзини никако у прв тим. неможам виќе да го гледам шо не го продадиа!!!
 

Figaro

la vita e bella
Член од
2 март 2009
Мислења
648
Поени од реакции
410
Остајги играат многу менаџер... добро што феномен се откажа :icon_lol:




И да... :

A.C. MILAN OFFICIAL NOTE
6/24/2009

MILAN - A.C. Milan communicate they have reclaimed Ignazio Abate. The footballer returns to the Rossoneri on a permanent basis.

:eek:jea:
ако гледаш Француско првенство ќе заклучиш дека е одличен напаѓач :)
 
Член од
12 декември 2008
Мислења
1.553
Поени од реакции
101
амброзини никако у прв тим. неможам виќе да го гледам шо не го продадиа!!!
Само тој Пирло и Гатузо ја градат играта на Милан бе.Како играат они 3-ца така игра цел тим.Ако они не играат добро и цел тим не игра добро или обратно ПОЗДРАВ.
 
Ф

ФорцаМилан

Гостин
abbiati
abate nesta silva shisoko

gatuso pirlo flamini(ili melo ako dojde)

dzeko pato ronaldinho

subs(kaladze bonera favali ambrosini inzagi borrielo i dr da ne gi nabrojuvam sea)

SO OVOJ TIM MISLAM DEKA SME KONKURENTI I KE BIDAM ZADOVOLEN AKO E VAKOV I + uste nekoj zameni da se donesat za ne daj boze haha pozZ i kazete sto mislite popravete me ako gresam:D:toe::tv:
 
Член од
10 јуни 2009
Мислења
1.422
Поени од реакции
401
A дали Абате и Сисоко веке се играчи на МИлан?За Сисоко мислам на позајмица е а можат и да го откупат а за Абате нз и дај боже да се вратил?ВО моментот видов официјално Абате во МИлан ,БРаво неш. добро сторено само така не ка продолжат и со ЏЕко
 

ADVISOR

barca & inter
Член од
4 јуни 2009
Мислења
799
Поени од реакции
16
iako milan ne mi e bas omilen nikako ne mozam da razberam nisto ne kupuvate a go izgubivte najdobriot igrac :icon_roll
 
Ф

ФорцаМилан

Гостин
А Сисоко баш ме интересира?
Za sisoko znam deka se e dogovoreno megu klubovite.Porto ja prifatil novata ponuda na ACM samo da dojde igracot i da potpise se ceka mislam

Abe ima vreme ke kupuvame sea ovaa nedela ke treba da se dogovori so dzeko i posle ke ideme na novi celi.....zatoa ne se sekiraj ke prima uste PETARDI inter
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.450
Поени од реакции
47.281
Претседателот на Порто рекол дека заем не доаѓа во обзир кога и лекарот на Милан потврдил дека проблемот со забите е решлив. Или 15 или ништо.
Не ми се верува за каков пептарачки играч се прават цели шпански серии....
(миланњуз)
Абате е многу добра вест, имам доверба во човеков. штрчеше по квалитет во Торино и во репрезентација младинска е еден од лидерите заедно со Џовинко и Аквафреска.
Не е некој бомба трансфер ама мислам дека ќе заврши добра работа и ќе се покаже.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.607
Поени од реакции
43.441
У млада Абате е на клупа за резерви увек :), мала поправка, мада покрај Замброта, тешко десно ке заигра, освен ако не донесат лев бек па Замброта таму да ора .
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom