Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.
P

PewDiePie

Гостин
Милан без Малдини, Кака, Пирло, Гатузо, Шева ... па стварно ми доаѓа да се изнаплачам :kesa:
Таа ера на Шева Кака и Малдини заврши,кај и е да е и Пирло ке си оди не дека придонесе со играта последниве 2 и пол год. само ако си отиде што побрзо да го земеме или Мело или Хамшик,Гаго некако ризичен ми е,а не е лошо со Сисоко и Џеко да побрзаат и со Мексес барем и да имаме златен тим.ФАЛА БОГУ онаа ГНАСАНА емерсон го избркаа штеточина најголема.
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.233
maldini junior.jpg


Еве што најдов во продавница кај мене. Некој знак ке да е :pos:


Него со трансфериве сме тапа. Сериозно се загрижувам за Милан. Еден Џеко неможеме да го донесеме а порано пуздер правевме на трансфер пазарот. Галијани и Берлускони се решени да штедат сериозно за пензија зашто ако не направат успех оваа сезона што следува ке им биде последна.
 

^Capo^

Креативец во движење:)
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.752
Поени од реакции
285
А што ако го земеме Сисоко под овие услови, и следната сезона намерно не го пуштаат да игра нашиве морони:) ке им прават финта да не им ги платат уште тие 12.
 

Figaro

la vita e bella
Член од
2 март 2009
Мислења
648
Поени од реакции
410
Таа ера на Шева Кака и Малдини заврши,кај и е да е и Пирло ке си оди не дека придонесе со играта последниве 2 и пол год. само ако си отиде што побрзо да го земеме или Мело или Хамшик,Гаго некако ризичен ми е,а не е лошо со Сисоко и Џеко да побрзаат и со Мексес барем и да имаме златен тим.ФАЛА БОГУ онаа ГНАСАНА емерсон го избркаа штеточина најголема.
Подобро некое дете од улица одколку пациентот Мексес, поголем киксер немам видено , другиве ти се добри , тешко Наполи дека ќе го даде Хамшик , почнаа да градат и тие добар тим Кваљарела го земаа , а тешко да продадат некој од Лавези и Сантакроче .
 

FikoX

Impossible is nothing
Член од
13 август 2007
Мислења
2.850
Поени од реакции
128
Има шекулации за Луис Фабиано, одличен напаѓач е, ама некако со годините не е баш млад, но има уште неколку сезони за играње.
Ако не успее трансферот на Џеко, подобро кон овај да се насочиме отколку кон дрвата Адебајор и Лука Тони.
 

Kloshar

Kloshar
Член од
23 јануари 2009
Мислења
115
Поени од реакции
8
Ако ги земат Адебајор или Лука Тони или било кој што не е Џеко мењам спорт ќе почнам да пратам Голф ... има опции Милан само немаме париии чичо Берлуска вложува на друго место моментално... :kesa:
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
Или Џеко или Луис Фабијано,Фабијано баш го гледав за Бразил игра одлично како и за Севиља одличен напаѓач.
 

pojma_nemam

Пиво
Член од
27 јуни 2007
Мислења
288
Поени од реакции
1
ако не биде ништо со Џеко ја сум за Роси да го донесе ме отприлика исто ке кошта ем помлад е и плус итаљанец е така да ке може да се донесе и некој со неевропски пасош
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.466
Поени од реакции
5.438
Andre' Santos: Милан е тоа што го сакам.
Овој беше оној левиот бек што играше против Италија нели? Ако е тој незнам шо чекаат од Милан, подобро овој одколку да се ебаат месец дена со трансферот на Сисоко, а и поевтин ќе да е овој =)


И дај не зезајте со Фабиано, не е он за во Милан...
Гледате дава голови за Бразил и се палите, па таму сите играат за него, само он е единствен класичен напаѓач, сите топки кон него идат... така и Пипо дава голови, да има уште еден покрај него во нападот ќе видимо дал ќе дава толку голови. А и не е баш млад, скоро 30 години има.
 
Ф

ФорцаМилан

Гостин
Andre' Santos: Милан е тоа што го сакам.
Овој беше оној левиот бек што играше против Италија нели? Ако е тој незнам шо чекаат од Милан, подобро овој одколку да се ебаат месец дена со трансферот на Сисоко, а и повтин ќе да е овој =)
Аиии ако ова е вистина и го пропуШтат знаЧи се КОЊИ се
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.252
Поени од реакции
8.339
Пак заборавате за правилото за неевропски играчи:nenene:
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
Andre' Santos: Милан е тоа што го сакам.
Овој беше оној левиот бек што играше против Италија нели? Ако е тој незнам шо чекаат од Милан, подобро овој одколку да се ебаат месец дена со трансферот на Сисоко, а и поевтин ќе да е овој =)


И дај не зезајте со Фабиано, не е он за во Милан...
Гледате дава голови за Бразил и се палите, па таму сите играат за него, само он е единствен класичен напаѓач, сите топки кон него идат... така и Пипо дава голови, да има уште еден покрај него во нападот ќе видимо дал ќе дава толку голови. А и не е баш млад, скоро 30 години има.
вчера ја гледав снимка Бразил со Италија вој Андре Санстос е звер :)
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.868
Поени од реакции
23.201
Ало бе људи што ќе им праемо на бразилциве што ги набројуете, 5 години у резервен тим дур не добијат пасош ??:toe:

Сисоко јас од сега можам да речам дека е наш играч, така да овој Сантос не ни треба, а иначе ја сум за Фабијано ако пропадне трансферот на Џеко

Некој спомна погоре Мексес бил пациент, па добро бе Фавали и Каладзе ги имамо у тим моментално на таа позиција како може да кажеш вакво нешто, а иначе Мексес е супер само што добија црвенки многу иначе не е киксер уопште

пс. Кинг и кај мене ги има чоколадете Малдини јуниор
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom