Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
Шева престанав да го почитувам после ова, а истото важи и за Кака...


(нека се врати во Челзи не ни треба, таму си го има Анчелоти)

Сендерос би било добро да се задржи, ако се сложи да седи на клупа дека пред него се Силва, Неста, Каладзе и Бонера...

Матиони... он даде изјава дека со Лео се ќе биде подруго, мислим дека треба да остане доколку се одслободат од Одо, но ако остане Одо тогаш нека си иде Матиони што ќе бара во Милан :toe:



Јаја Туре не ни треба дур во тимот ги имамо Гатузо, Фламини и Амбросини, а и нека не зезаат кј може он да биде замена за Пирло :icon_lol:

А и грмушката Јоветич не ни треба, не е играч за во Милан :tapp:
Абе Шевата најверојатно се занесил, па го бакнал дресот, оти мене не ми се верува толку лесно да го засака Челзи:kesa:

Него не ми е јасно, во што е појак Одо од Матиони?

којзнае кој ќе го земат мафијашите летово. може никој:vozbud:
Па да, Никој е одличен играч, ништо чудно ако го земиме:pipi:

Мислам дека во Милан потребна е целосна промена на играчкиот кадар. Фудбалерите се веќе истрошени и немаат веќе мотиви да продолжат со исто темпо. Затоа би било многу паметно ако со парите од Кака се купат Адебајор и Палобо(27) од Сампдорија кој е помалад од Пирло а мислам дека е еднакво добар.

Сега му е мајката да се продава и Пирло(30), затоа што в година ќе вреди двојно помалку(исто ќе биде како Роналдињо кога Милан даваше 40 мил. Барса не го даваше, а после 1 сезона го зедовме за двојно поефтино).Пирло е исцеден лимон и во никој случај не можи да ги повтори игрите од пред 2-3 сезони. Нека го пратат во Челзи кај Карло и нека го донесат Есиен.

Колку и да звучи глупо и против клубот мислам дека му е доста и на Гатусо во Милан. Исто како со Пирло сега е последната шанса да се продава и да се земат пари. На негово мест го имаме Фламини кој можи многу повеќе од тоа што го изигра минатата сезона. Одлично би било ако се искомбинираат парите од Горкуф и Гатусо и да се купи некој одбрамбен од светска каласа (Мексес, Лусио) или некој добар за во средина.

Мислам дека овие играчи освоија се со Милан и дека немаат веќе таква мотивација како порано, веќе се на залезот на кариерата и е вистинско време да се ослободиме од нив. Тешко дека Роналдињо може да го замени Кака сите мои надежи се потпрени на Пато кој според мене беше играч на сезоната за Милан


Мојот состав би бил овој
г. 1. Абијати 2. Дида
десен бек. 1. Замброта (Одо) 2.Матиони 3. Бонера
лев бек. 1. Замброта (Марек) 2. Антонини 3. Фавали
централни. 1. Тијаго Силва 2. Неста 3. Каладзе 4. Бонера 5. Фавали ( за недај Боже)
среден ред 1. Паломбо- на местото од Пирло 2. Есиен- место Амброзини 3. Фламини- место Гатусо 4. Амброзини- супер за на клупа 5. Кардасио 6.Не знам шо ќе биди со Бекам 7. Во црни денови можи да игра и Јанкуловски
полу шпиц 1. Пато 2. Роналдињо 3. Сидорф 4. Палоски
напаѓач 1. Адебајор 2. Бориело 3. Инзаги
Паломбо замена за Пирло:kesa:

Абе како може воопшто да помислите на продажба на легенда како што е Гатузо? АЛООООООООООООООООООООООО

Па и да сме го купеле Есиен.....може бе, ако му се натртиме сите "Миланези"(посебно "Миланезки") на Абрамович...па може и ќе го пуште, ништо чудно:toe:

pirlo pod itno aut od milan najslabo izigra od cel tim na milan.moze da se kupe snajder od real. sega nego mu e padnata cenata a i ronaldo ako otide u real(a 99% ke otide) nema da mu treba a kaj nas ke vrse nogu rabota.ne mi e jasno sega koga ima pari od kaka so ne dostavat ponuda do riberi.momentalno samo on moze da go zamene kaka nikoj drug.ili cekat man. utd. da go lapne so ke bide nogu verojatno.neznam so mu e na berluskoni i galijani ama poima si nemaat od zivotot!!!
Тачно, Снајдер би бил супер замена за Пирло.....................NOT!!!!

Па цената на Рибери не е ништо помала од цената за која беше продаден Кака.
Едит: Само недај боже Касано да го земеме. Ќе биде дрво во Милан.
А мене ми е 25.4 cm:pipi:

Матиони беше земен на позајмица (да го проверат дали вреди) очигледно не се покажал, па го враќаат назад. Патем, Одо се враќа така што нема потреба од кревање паника.
И за тебе е истото прашање...што по ѓаволите Одо е подобар од Матиони? :uvo:

боље да го стави во игра Табаре Виудез него Касано- РаСтУрИкУќА:pos2:,тешко дека тој ке успее да се вклопи во таа средина + на Гатузо ако му отиде на нерви па и двајцата се такви ..... :nesum::nenene: :duel:
Значи фан клубов ни стана бетер од на Манчестер.... sad but true:nesvest::nesvest:
super e toa so go pustia angeloti da ode u chelsie samo so starci igraese.
dajte malku sveza krv nekoj sto saka da osvojuva trofei a ne nekoj prezasiten kako pirlo sidorf(do dusa on dobro igra) itn. itn.
a nekoj pogore spomna dobro e so ne kupil dres od kaka.
jas imam dres od kaka i gordo ke si go nosam oti on igraese so srce za milan i idiotite od upravata ako ne sakaa da go prodadat on ke ostanese u milan
Па да, Сидорф одлично игра, заслужува да си ги обработе преостанатите две години од договорот! САМО НАПРЕД СИДОРФ, СО ТЕБЕ СМЕ!:motor:
 

eMilanist

Ursus domesticus
Член од
27 септември 2007
Мислења
2.399
Поени од реакции
1.825
a nekoj pogore spomna dobro e so ne kupil dres od kaka.
jas imam dres od kaka i gordo ke si go nosam oti on igraese so srce za milan i idiotite od upravata ako ne sakaa da go prodadat on ke ostanese u milan
Тој некој има ник.
Прај што сакаш со 22-ката....твое право.
Кака да сакаше можеше да остане....сфатете веќе еднаш:nesum:!
 

Near

Рандом лик од соседството
Член од
26 март 2009
Мислења
4.271
Поени од реакции
6.934
Дечки вчера правеме муабет за Милан нешто...Е вака сеа. Пред 2 години освоиме Лига на шампиони...Колку пари беа земени тогаш??? 2007 година,декември-светски прваци....Колку пари беа земени? Зимото-го земаме Пато може најдобриот потег у последните 3-4 години. Минатото лето-Роналдињо(25 милиона),Фламини(без пари)Бориело(нз колку беше). Сега го продадоа Гуркуф,го продадоа Кака(поради "финансиска криза"),ќе го продадат и Пирло...Тоа се преку 100 милиони САМО ВОА ЛЕТО. И кој ќе го земат??? Само Џеко(ако го земат и него). Значи Берлускони ете зошто го "сака" клубот и не му го продаде на арапите
 

The Dude

Лајно
Член од
25 мај 2009
Мислења
502
Поени од реакции
321
Него не ми е јасно, во што е појак Одо од Матиони?
Кај го имаш видено Матиони како игра? На ФИФА? Ете му се укажа шанса не ја искористи, штом Антонини го играат пред него значи појма нема.
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.253
Поени од реакции
8.339
Тој некој има ник.
Прај што сакаш со 22-ката....твое право.
Кака да сакаше можеше да остане....сфатете веќе еднаш:nesum:!
Во прилог на ова може и ја имаше претходно ставено на форумов изјавата на Бобан па има нешто слично на моето мислење па еве мислам дека убаво е објаснето дека кака само мачкаше очи дека сака да се пензионира во Милан барем да не не лажеше!
 

The Dude

Лајно
Член од
25 мај 2009
Мислења
502
Поени од реакции
321
Дечки вчера правеме муабет за Милан нешто...Е вака сеа. Пред 2 години освоиме Лига на шампиони...Колку пари беа земени тогаш??? 2007 година,декември-светски прваци....Колку пари беа земени? Зимото-го земаме Пато може најдобриот потег у последните 3-4 години. Минатото лето-Роналдињо(25 милиона),Фламини(без пари)Бориело(нз колку беше). Сега го продадоа Гуркуф,го продадоа Кака(поради "финансиска криза"),ќе го продадат и Пирло...Тоа се преку 100 милиони САМО ВОА ЛЕТО. И кој ќе го земат??? Само Џеко(ако го земат и него). Значи Берлускони ете зошто го "сака" клубот и не му го продаде на арапите
Роналдињо кошташе 21 милион + 4 оти ќе играме во ЛШ, Пато 25, Замброта 15, Тијаго Силва 10, Бориело 10.
Не ја бранам управата, ама за стари играчи не се земаат пари.
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
Шева и Сендерос го напуштаат Милан

Шева да ама Сендерос мислам дека требаше да остане добро се покажа..добро ако мислат да земат одбрана нека го вратат,а Шева џабе зима толкава плата арно си го вратија.

Гатузо е приварзан со Анчелоти

Уште Гатузо ако го продадат и поарно нека го продадат цел тим!

Милан го зима Јаја Туре

Многу се забегани среден ред имаме Фламини,Гатузо,Амброзини и Пирло што уште башка дефанзивен е :uvo:
 
Член од
25 септември 2008
Мислења
342
Поени од реакции
63
Тој некој има ник.
Прај што сакаш со 22-ката....твое право.
Кака да сакаше можеше да остане....сфатете веќе еднаш:nesum:!
abe kako moze za kaka taka da zborite posle se so napravi za milan
tebe nekoj u 6 meseci da saka 2 pati da te prodade bi ostanal li ti???
greota e za covekot loso da se zbori!!!
 

eMilanist

Ursus domesticus
Член од
27 септември 2007
Мислења
2.399
Поени од реакции
1.825
abe kako moze za kaka taka da zborite posle se so napravi za milan
tebe nekoj u 6 meseci da saka 2 pati da te prodade bi ostanal li ti???
greota e za covekot loso da se zbori!!!
Што збориме лошо? Сум го навредил негде? Кака да сакаа да го избркаат ќе седеше на клупа и ќе му измислеа милион трачеви (сети се што се деси со Роналдињо пред да оди од Барса). Неможе никој да ме убеди дека Кака против своја воља замина од Милан...џабе ќе се трудиш да ме убедуваш (ако ти е тоа целта).
Еден Сидорф кого го утепаа од свирење цела сезона па сто пати изјави дека нема да го напушти милан....а Кака кој не е никогаш иссвиркуван.....не...не го избркаа од тимот!
 

maca_kaka'

тiƒosi јаossoηeјаo
Член од
6 октомври 2007
Мислења
3.515
Поени од реакции
640
abe kako moze za kaka taka da zborite posle se so napravi za milan
tebe nekoj u 6 meseci da saka 2 pati da te prodade bi ostanal li ti???
greota e za covekot loso da se zbori!!!
Не бе Кака е лицемерен, сељак, глупак кој не заслужува да го спомнеме:vozbud: иако 6 години не носеше на врвот, ни донесе титула во Лига на Шампиони, остана со нас да игра во уефа, 3 години ги одбиваше Реал но еднаш мораше да потпише некаде!

Бидете горди што таков човек имавме во нашиот тим. Што толку асистенции и гола се од него, што секогаш не враќаше на врвот на табелите:smir:

Тоа е фудбалскиот свет, парите го вртат..едни си идат нови таленти доаѓаат.
 
P

PewDiePie

Гостин
Кака отиде,Шева отиде,Малдини се пензионира....тројца играчи што ги обележаа последните десеттина (малдини 20) години во Милан.Баш ме интересира како ке ги потрошат парите од Кака,реално гледано освен Пато немаме асален напаѓач,Бориело нон стоп се крши Инзаги годините го газат така да треба квалитетен напаѓач што ке биде барем во топ 3 голгетери во лига.Пирло или Гатузо е можно со дебелиот да отидат амброзини не го коментирам а сидорф троши многу топки треба и среден ред да се освежи малце.Одбрана Мексес нема да биде лоша инвестиција...се на се треба поприлично нови играчи (млади) да се купат.
 
Член од
7 мај 2009
Мислења
710
Поени од реакции
55
незам зошто толку сте го запнале адебајор џеко е подобар 3 пати прееска некој ви објаснуваше дека играчите од балканот покасно се промовираат во европа поради слабите лиги па за тоа не споредувајте до сеа каде играл џеко а каде адебајор.Џеко беше избран за играч на годината во германија а тоа не е малку покрај диего рибери и многу други.

ако дојде адебајор:kesa::kesa::kesa::kesa::kesa::kesa::kesa::kesa::kesa:
 
Член од
25 септември 2008
Мислења
342
Поени од реакции
63
Што збориме лошо? Сум го навредил негде? Кака да сакаа да го избркаат ќе седеше на клупа и ќе му измислеа милион трачеви (сети се што се деси со Роналдињо пред да оди од Барса). Неможе никој да ме убеди дека Кака против своја воља замина од Милан...џабе ќе се трудиш да ме убедуваш (ако ти е тоа целта).
Еден Сидорф кого го утепаа од свирење цела сезона па сто пати изјави дека нема да го напушти милан....а Кака кој не е никогаш иссвиркуван.....не...не го избркаа од тимот!
da bese drug gazda na milan a ne lakomiot za pari berluskoni kaka nemase da mrdne od milan!!!
celosen respect za kaka!!!
 

Falcao

rossonero per sempre
Член од
28 мај 2008
Мислења
1.986
Поени од реакции
561
Далеку сме од кремот на фудбалот(Барса,Ливерпул,Реал,Манчестер,Челзи,Арсенал). Се крстам годинава на Леонардо и двајцава негови помошници и новите засилувања. Ако не следната година пак ќе си играме куп Уефа.:nesum:
 
Член од
28 април 2008
Мислења
294
Поени од реакции
134
за разлика од нашиве газди изгубени кој со парите од кака не знаат шо да праат дали у џеб дали да купат некој лит и издишан играч манчестер си имаат план 6 нови солидни играчи да си купат од парите:tapp::tapp:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom