Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
18 јануари 2008
Мислења
53
Поени од реакции
4
Дечки Адебајор на 25 години има играно во 2 финалиња на лига на шампиони. Арсенал додека беше повреден Адебајор беше за никаде. Не велам дека Џеко е слаб ама додека Џеко играше за Железничар, Адебајор играше во лига на шампиони. Адебајор е проверен играч со многу битни натпревари во него, знае како е да се игра во голем клуб, покажа дека може да се справи со притисок, мислам дека тој е прав играч за во Милан.
Конечно се појави еден со ист став и исто мислење како мене.
Можеби грешиме ама секој си има право на свое мислење:toe:
 

The Dude

Лајно
Член од
25 мај 2009
Мислења
502
Поени од реакции
321
само ме чуди шо е работава со Матиони многу галама пред неговиот трансфер во него го гледаа новиот кафу и сега пишува нема да рачунаат на него:tapp:ај да го видевме дека не го бива добро ама ни една утакмица дечково не изигра....после криво ќе ни биде како со Горкуф:uvo:
Матиони беше земен на позајмица (да го проверат дали вреди) очигледно не се покажал, па го враќаат назад. Патем, Одо се враќа така што нема потреба од кревање паника.
 
Член од
18 јануари 2008
Мислења
53
Поени од реакции
4
само ме чуди шо е работава со Матиони многу галама пред неговиот трансфер во него го гледаа новиот кафу и сега пишува нема да рачунаат на него:tapp:ај да го видевме дека не го бива добро ама ни една утакмица дечково не изигра....после криво ќе ни биде како со Горкуф:uvo:
Аман бе до вчера скаутите се маваа во гради дека пронашле играч "ѕвер" а сега преку ноќ го изгуби талентот дечкото.
 
Член од
28 април 2008
Мислења
294
Поени од реакции
134
Аман бе до вчера скаутите се маваа во гради дека пронашле играч "ѕвер" а сега преку ноќ го изгуби талентот дечкото.
мн млад им бил нејќат нашиве млади и надежни со фавали ќе си играле:tapp::tapp:
 

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307
Па кој друг брат ? Кој ќе ни дојде после овој срам што ни се случи. Го продаваме најдобриот фудбалер, Гуркуф го прокоцкавме, Пато се пали на Челзи, Гатузо не гарантира дека сака да продолжи во Милан.....
Сигурно Агуеро нема да дојде кога и една Барса е загреана за него.

Едит: Само недај боже Касано да го земеме. Ќе биде дрво во Милан.
Касано има талент скоро повеќе од сите италијански фудбалери. Неговото детско однесување и тоа што нема памет го кочи. Јас сметам дека одличен би бил во Милан, башка нема некоја голема цена.
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.253
Поени од реакции
8.339
Леле колку сте сите еј еовој нема да дојде оној нема да дојде абе се слушате што зборите? Се работи за Милан бе еј не мала работа да те бара Милан.Сите шпекулации и сите наводни трансвери што се поврзани со нас се со цел да се зголеми цена на некој играч многу глупаво размислувате јас мислам дека Џеко ќе биде подобар од Адебајор најдобра споредба Венгер го бара Џеко а го има Адебајор до Арсенал! + Нели има сега на почеток на година тоа во Африка што ќе играат и ете уште еден месец без тој играч катастрофа е бе не се труди реализација му е 2\10 десет шанси не се малце бе а Миланез ќе збориме за Јоветич само незнам дали исто мислевте кога не шлапаше на сан сиро дечкото ќе биде помеѓу најдобрите!
Јас верувам во управата и при вакви промени во клубот единствено што јас би посакал е тоа да тимот се темели на одбраната Милан секогаш имал јака одбрана што небеше случај во изминативе 2-3 години!
И дечко ти што го кажа тоа за адебајор дај побарај од админиве нека ти го избришат постот ќе ти се смеат кога некој друг ќе го прочита:smir:
Али ипак јас ќе ти дадам зеленко за што ме пукна од смеење!

EDIT: Касано некако за мене претставува Растурикуќа во буквална смисла на зборот
 
Член од
18 јануари 2008
Мислења
53
Поени од реакции
4
Касано има талент скоро повеќе од сите италијански фудбалери. Неговото детско однесување и тоа што нема памет го кочи. Јас сметам дека одличен би бил во Милан, башка нема некоја голема цена.
Не знам може си во право ама мене не ми е по кејф да дојде во Милан. Не можам и со него да се нервирам да го гледам да ми цимоли. Доста Фавали ми оди на нерва па уште Касано ми фали.
 

eMilanist

Ursus domesticus
Член од
27 септември 2007
Мислења
2.399
Поени од реакции
1.825
Ова го имав постирано на 30-09-07: (последниот пост на страницава: http://forum.kajgana.com/showthread.php?t=1687&page=123 )
"Abe dvojna titula e tesko da se osvoi,mada ne i neizvodlivo.
Real sakase dvojni kruni koi Del Boske ne im gi donese i poradi toa go smenija (amaterska greska), odtogas Real bese izguben se do lanskata titula.
Abramovic go sakase istoto, Murinjo ne mu obezbedi titula vo LS i go smeni (amatrski poteg, poamaterki da ne mzoe da bide), sega mnogu verojatno e deka cel tim ce treba da go gradi od pocetok, a toa ne se pravi za edna noc.
Anceloti izgradi super tim koj poslednive nekolku godini ostvaruva super rezultati vo LS, i nedaj boze Berluskoni da napravi nekoj amaterki poteg." (завршен цитат)
Искрено се надевам дека аматерската грешка не е направена со бркањето на Анчелоти (дали Кака ќе останеше е знак прашалник - мада сум сигурен дека Кака секако ќе одеше во реал), сепак Пато стана играч трениран од Карло (сигурно немаше да кења како сега за неговата иднина). Шпекулации има за Гатузо..Пирло....тоа се клучните играчи.
Знам сеа ќе пишете 300 глупости...ама сите играчи што ги напишав станаа тоа што се сега благодарие на Карло.
п.с. Фала богу што зимоска купив дрес со број 3 а не со 22:smir:.
 

Cuore Rossonero

Rσššσηєјаσ e ιℓ мισ cυσјає
Член од
18 април 2009
Мислења
2.344
Поени од реакции
345
боље да го стави во игра Табаре Виудез него Касано- РаСтУрИкУќА:pos2:,тешко дека тој ке успее да се вклопи во таа средина + на Гатузо ако му отиде на нерви па и двајцата се такви ..... :nesum::nenene: :duel:
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.253
Поени од реакции
8.339
Искрено се надевам дека аматерската грешка не е направена со бркањето на Анчелоти (дали Кака ќе останеше е знак прашалник - мада сум сигурен дека Кака секако ќе одеше во реал), сепак Пато стана играч трениран од Карло (сигурно немаше да кења како сега за неговата иднина). Шпекулации има за Гатузо..Пирло....тоа се клучните играчи.
Знам сеа ќе пишете 300 глупости...ама сите играчи што ги напишав станаа тоа што се сега благодарие на Карло.
п.с. Фала богу што зимоска купив дрес со број 3 а не со 22:smir:.
Аме не му се бараше двојна круна му се бараше трофеј и 2 години по ред неуспеа да го донесе мислам дека кој сака нека биде газда нема да има намера да фрла пари за клубот а да не му се враќа !
А зашто мислиш дека Пато несака да биде воден од Леонардо?Баш имаше некои мислења и некои мислат дека се работи за играчи од сличен калибар а и двајцата се бразилци и мислам дека под водство на Лео Пато подобро ќе се развива.............. и ќе стане предводник на МИЛАН!
А иначе и за Роналдињо имам чувство дека догодина ќе биде повеќе во прва постава а знаете зашто ? Затоа што лани ако се сеќавате тој дојде во тимот директно од Олимпијадата и немаше време да се уигра во тимот мислам дека годинава ќе се уигра и единствено нешто што сакам е Лео да не го базира тимот на никој да нема играч од кого ќе зависиме туку сите да играат подеднакво добро е да има разлика ама да зависиме од некого НЕ!! А башка и роналдињо не е повикан за репрезентација можно е враќање негово!
 

badluckguy

Оган под ѕвездите
Член од
8 октомври 2007
Мислења
2.925
Поени од реакции
131
Мене едно не ми е јасно околу Милан...
Одлука за продавање на Кака не се носи преку вечер, или за една недела.
Ако веќе го продаваат Кака....зошто за име божје го дадоа и Гуркуф!?
Го гледав во Бордо....растура, сам им ја донесе титулата.:toe:

Џабе плукате по Кака...мафиозите кои го водат клубот се за ебење.
 

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307
Мене едно не ми е јасно околу Милан...
Одлука за продавање на Кака не се носи преку вечер, или за една недела.
Ако веќе го продаваат Кака....зошто за име божје го дадоа и Гуркуф!?
Го гледав во Бордо....растура, сам им ја донесе титулата.:toe:

Џабе плукате по Кака...мафиозите кои го водат клубот се за ебење.
Гуркуф е даден од летото, имаа опција да го купат Бордо, и самиот играч прифати. На него беше одлуката, не на Милан.
 
Член од
25 септември 2008
Мислења
342
Поени од реакции
63
super e toa so go pustia angeloti da ode u chelsie samo so starci igraese.
dajte malku sveza krv nekoj sto saka da osvojuva trofei a ne nekoj prezasiten kako pirlo sidorf(do dusa on dobro igra) itn. itn.
a nekoj pogore spomna dobro e so ne kupil dres od kaka.
jas imam dres od kaka i gordo ke si go nosam oti on igraese so srce za milan i idiotite od upravata ako ne sakaa da go prodadat on ke ostanese u milan
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom