Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
Брат мислам дека скоро 27 има не 24. Ако сум грешка исправи ме.
http://en.wikipedia.org/wiki/Thiago_Silva
Не, не, не ја неможам веќе....готово:pos2::pos2:
Сум умрел денеска на темава еј, прво иван1реал, па Давор, па ПероАнтич:pos2::pos2:

Тој е некој ултимејт фајтер, нели гледаш:vozbud:

Еве го нашиот Тиаго Силва




Едит: ми се исполнува желбата....можно е да го земиме Касано:vozbud::vozbud::vozbud:
 
Член од
18 јануари 2008
Мислења
53
Поени од реакции
4
Не, не, не ја неможам веќе....готово:pos2::pos2:
Сум умрел денеска на темава еј, прво иван1реал, па Давор, па ПероАнтич:pos2::pos2:

Тој е некој ултимејт фајтер, нели гледаш:vozbud:

Еве го нашиот Тиаго Силва

:helou:
Па маме му е***. Јас кога го прашав колку години има не ми изгледаше како фајтер. Ама видиш мајката се преправал изгледа.:pos2:
:kesa:
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
Добар дефанзивец е Тиаго Силва го имам следено за Бразил.Ако игра Неста константно заедно со него ќе бидат супер тандем.Бекови имаме доста се не ни требаат
десно:Замброта,Антонини,Бонера(може да игра),Фламини
лево:Замброта,Јанколовски,Антонини,Матиони(не знам точно каде игра лево или десно)

Среден ред треба да подполниме дупката за Кака мислам дека добро би дошол Мутињо или Хамшик.Повеќе би го сакал Хамшик дечкото е звер башка млад е.

Напад имаме солидно Пато,Бориело,Инзаги,Шева може да си оди Шева ќе земеме сигурно еден напаѓач заедно со Пато.И вака би бил задоволен но доколку е фит Бориело многу сакам да гледам како играат во тандем Бориело и Пато,на почетокот таман почнаа се повреди Бориело..Едино замена за Кака ни треба за мене најдобро Хамшик а го прокоцкавме Гуркуф требаше да го вратиме ако веќе го продаваме Кака ама тоа е.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.868
Поени од реакции
23.201
Јас си кажувам мое мислење, а они ако сакаат и 50 мил евра нека дадат... Цената со Адебајор им е иста па ти види кој повеќе вреди, а што има врска ако е балканец? Да не почне цела Македонија да навива за Милан поради еден Џеко (кој до вчера никој не го знаеше) !? Најбитно е да се купи добар и проверен играч, а не балканец...

Тебе чуек мора детално да ти објасни.

Значи вака зборот ми беше дека балканските играчи излегуваат покасно односно на 22-23 години, поради лошиот квалитет на лигите, мора да одат во некоја подобра лига од нивната па од тамо у елитен клуб, а до тогаш веќе имаат 22-23 години.

А играч млад у појака лига може со 18-19 години да заигра веднаш у прв тим на некој елитен клуб, значи некој у шпанија 19 годишен у осасуна да речемо игра топ одма иде у Реал Мадрид, или Барса, а Џеко игра у Железничар топ не иде одма у Милан итн, иде у Волфсбург па после у Милан, значи дечкото може да игра цела кариера топ, мие покасно дознавамо за тоа е тоа, значи не можемо никако у моментов да кажемо дека е он сезонски играч тоа ми беше зборет, а за понатамо ќе видимо

Примери ти дадов ако не ти е јасно нешто ќе пробам уште подетално
 

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
Добар дефанзивец е Тиаго Силва го имам следено за Бразил.Ако игра Неста константно заедно со него ќе бидат супер тандем.Бекови имаме доста се не ни требаат
десно:Замброта,Антонини,Бонера(може да игра),Фламини
лево:Замброта,Јанколовски,Антонини,Матиони(не знам точно каде игра лево или десно)

Среден ред треба да подполниме дупката за Кака мислам дека добро би дошол Мутињо или Хамшик.Повеќе би го сакал Хамшик дечкото е звер башка млад е.

Напад имаме солидно Пато,Бориело,Инзаги,Шева може да си оди Шева ќе земеме сигурно еден напаѓач заедно со Пато.И вака би бил задоволен но доколку е фит Бориело многу сакам да гледам како играат во тандем Бориело и Пато,на почетокот таман почнаа се повреди Бориело..Едино замена за Кака ни треба за мене најдобро Хамшик а го прокоцкавме Гуркуф требаше да го вратиме ако веќе го продаваме Кака ама тоа е.
Матиони игра десно, само шо е офанзивен бек.


Ни Хамшик ни Мутињо, неможат да бидат замени за Кака....не играат на исти позиции. Тие се повеќе централни играчи од средината на теренот, кои пуштале топки и би отварале простор за поофанзивните. Тие повеќе би биле замена за Пирло, него за Кака. Јас сепак мислам дека на таа позиција го имаме Ернанес.

Како замени за Кака се споменуваат играчи како:Албин(Гетафе), Касано, Жирков:)nesvest::nesvest:), Лавеци...

Јас од овие највеќе го сакам Касано, според мене нумеро уно оваа сезона во Италија!

Исто така и овој Албин е интересен играч, го имам гледано на неколку наврати. Баш игра на позицијата на Кака. Уругваец е, има 23 години.

Жирков е класично лево крило, ако го земиме, кој ќе биде десно? Абате? Тешко, кога се знае дека Рони по секоја цена ќе ја превзема тежината на Кака!

Лавеци....Аргентинец во Милан, дрн-дрн Милојко :)

У нападот одлично ќе биде ако го земиме Џеко. Џеко е феноменален, со глава речиси не промашува, има одлична висина(192), одличен шут, добра брзина, дриблинг:vozbud:
 
A

Alexander Nevsky

Гостин
Giacomo (Jack) Milano, Italia
19:44 10 Jun 2009
Cant wait to see Gattuso break Kaka's leg in the Confederation's Cup.....hope Madrid had enough money for an insurance policy after the 67.2mm Euros. Maybe he can change his shirt from "I belong to jesus" to "I am Judas".




:vozbud:
 

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
Добро бе, шо го дрвите цело време тука? Сте го земале, сте го земале, ајде не го дрвите сеа. :uvo:

Одете, си имате тема таму...дрвете го колку сакате, а не после како Марчело_Суки да плачете по администација кога ќе ви дадат црвенко :jaj:
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.252
Поени од реакции
8.339
Giacomo (Jack) Milano, Italia
19:44 10 Jun 2009
Cant wait to see Gattuso break Kaka's leg in the Confederation's Cup.....hope Madrid had enough money for an insurance policy after the 67.2mm Euros. Maybe he can change his shirt from "I belong to jesus" to "I am Judas".




:vozbud:
Хахаха јако е ова од кај го извади?

Edit: Колку годишен е договорот на лео со Милан?
 

Blaster

Sex, Drugs & Rock'n'Roll
Член од
9 ноември 2008
Мислења
1.742
Поени од реакции
44
Добро бе, шо го дрвите цело време тука? Сте го земале, сте го земале, ајде не го дрвите сеа. :uvo:
Офтопик, колку што знам, dj_exit, не навива за Реал, што може да се види и по аватарот и по потписот и по мислењето.
 

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
Офтопик, колку што знам, dj_exit, не навива за Реал, што може да се види и по аватарот и по потписот и по мислењето.
Абе шо знам, да не има симпатии и кон Реал...а и не беше лично за него, него за сите куродрвци шо го дрват на темава. :)
 
A

Alexander Nevsky

Гостин
Не бе не сум за реал туку само сакав да пастирам коментот интересен е не дека сакав да ве испровоцирам нешто....
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom