Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
4 март 2009
Мислења
141
Поени од реакции
4
Последно од срање.ком дека Бошко барал 11,5 мил евра годишна плата, плус толку у кеш за потписот за Кака, плус 2 мил евра на Милан за да го одкупат Дигао :pos2:
со све тие 70 шо треба да ги добие Милан, му се видело многу на Перез

http://goal.com/en/news/11/transfer-zone/2009/06/04/1305053/real-madrid-stunned-by-kakas-demands-report


значи почнува да се врти приказната, сеа ке излезе Перез кај навивачите со оправдание дека Кака барал многу, и ке си го обеле образот и ке си се задоволи со Чаби Алонсо :helou:

Приказна стануе све поинтересна и поинтересна :vozbud:
сега за матура полагањево читав за шекспир поточно за хамлет и ромео и јулиа и оваа приказна е слична како нив и во моментов е перипетијата(пресврт)-трагедија за реал и перез и кака останува во милан...:vozbud:
 

^Capo^

Креативец во движење:)
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.752
Поени од реакции
285
Eве конечно и лудакот прозборе

MILAN - Silvio Berlusconi speaks. The Milan president talked about the current topics at Milan: here are his main declarations of today to Mediaset's microphones.
"Football should be rationality and emotion. You can't take a decision only with reasoning, also because as you know I follow Erasmus of Rotterdam who said that the most right decisions are not the ones that come from intelligence, but those that come from a kind of visionary madness.'
'The Kaká case is quite complicated. Reason goes in one direction, sentiment goes the other way. Then there's Kaká's interest, as with Shevchenko, who was and still is a good friend of mine. When they offered him a bigger fee, I decided I could not oppose myself. We could not raise his salary the way Chelsea would with their offer, because by law we would have had to raise the salaries of all our players and this would have brought Milan to suffer heavy losses or to go bankrupt.
Already today we presented a balance with heavy losses over the years, because petrol dollars have entered football and some Russian personalities too. Going on like this there won't be a chance to have balanced accounts. We have to say stop to craziness and work by staying careful of the balances. We will reason on this. If aside from this, Kaká made it clear that they would pay him better we would leave it up to him. Me and Kaká have made an appointment for a long phone call on Monday. Not everything has been decided yet, inside of me I still hope for a surprise. Inside of me I hope.

'I don't want to hear talk of a redimensioned Milan, which is still the most winning club in the world. It's unthinkable that we would have to give up on our mission of being in command of the pitch and of the football. The mission will not change. Football has never been centered on this or that player. There are many good players. Milan will have to look for a true striker who would make us improve in quality going forward. I won't name names, or else the prices will increase...'
'Only Kaká is currently uncertain of staying, Pato, Seedorf and Pirlo are unsellable. We will renew Ambrosini's contract and he'll be our captain.'
'Ancelotti? There are cycles, then you have to change. There are some seasons where you have to say 'stop' and change. Leonardo will repeat the journey of Fabio Capello. I had seen excellent qualities in Capello as a manager, as a man and as a motivator. We made him start as a manager, then he went to coach youths, and then in the end, when we felt he was ready, we made him the coach, with the results we all know. The new coach will bring new ambition and excitement to Milan, we will aim for new targets with him. Carlo Ancelotti will do fine at Chelsea.'
'I told Cristiano Ronaldo that I would like to see him as a Rossonero and he looked at me... Who doesn't like Milan? All players would like to come to Milan.'

Каков психопат ејјј, па господине Силвио сфачам сеа зашто си бил ти толку откачен почнал филозофии некои да чита ц цц

Good players brings draws and a couple victories, world class players brings trophies!!! незнам дали некој го кажал тоа ама мене у моментов ми текна :)

А за тоа дека сите сакаат да дојдат у Милан само слатко ке се изнасмеам...
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.263
Поени од реакции
8.376
Знате ли што е најинтересно секои 15 минути има нови вести па у пм Галијани зар цело време со новинариве е или има у делегацијата придружник новинар!
 

член1став3

сеирџија
Член од
10 февруари 2009
Мислења
446
Поени од реакции
13
А да се тргнете вие сите од спортските веб сајтови и новински агенции и да не се замарате многу.

Чил аут малце
 

DarthMakedon

Македонец
Член од
20 април 2008
Мислења
1.914
Поени од реакции
167
гладам темава многу посетена
:helou:

Не сакам Кака да си оди но по се изгледа дека ќе замине. Овој пат најсериозна е работава. Само да видиме околлу кој играч како носител на игра ќе се развие догодина тимот на Милан. Можеби Роналдињо ќе се врати во стара форма па нема да имаме зима којзнае. Но доколку се продаде Кака соодветна замена не може да му се најде пошто таков играч нема. Само се надевам ќелавицине ако земат парица паметно ќе ја искористат во добри играчи.

И ако Кака си замине земјава ќе продолжи да се врти :toe:
а Милан ќе ми биде во срцето секако.
 

maca_kaka'

тiƒosi јаossoηeјаo
Член од
6 октомври 2007
Мислења
3.515
Поени од реакции
640
Почнувам препремногу да го мразам Галијани.
Неможе да излезе и да каже го продаваме или не го продаваме, и после он ке кажува има срце. Што е со фановите и тоа што они се нервозни како да се работи за живот и смрт а не за еден трансфер? Или гајле му е за нив, важно да си собере кељавиот пари.
I am sorry for the fans, I am a fan myself, but so is life ... :zid:

Сликине по весници, афери со малолетнички...заради овој човек може да се уништи и тимот т.е веќе е на добар пат кон тоа.

Ако сам треба да одлучува Кака знам дека нема да сака да ги напушти росоњерите но доколку глупион кељавец му врши притисок и му збори тимот има економски проблеми...може и да каже да замине.
Подобро да иде во друг тим, кој ке го гледа во Реал. Мојот омилен фудбалер во тимот што најмногу го мразам:nesvest:

Единствена спас ни е Бошко и неговите преголеми барања:icon_lol:

 
Член од
18 јануари 2009
Мислења
291
Поени од реакции
11
dali uste ednas ke se desi ova sakam najmnoku da ima vakov kraj samo sa najvernite navivaci na milan iii tiziano crudeli :helou::helou::helou:
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.263
Поени од реакции
8.376
Галијани: Ќе мора да го продадеме Кака

Знам дека има милион вакви вести но интересното што го прочитав е следново па за тоа сакав да ви ја постирам веста

„Навивачите мора да не разберат, имаше неколку циклуси на Милан, со Саки, со Капело, со Закерони-Терим-Табарез и перодот на Анчелоти. Ова ќе биде нов циклус, имаме преговори за Кака, но другите играчи како Пирло, Пато и Сидорф не се за продавање“, порача Галијани.:kesa:
Абе како може цел свет гледа дека овој Slowdorf е тапа а овие како други очи да имаат или што е работата не ги сваќам најозбилно!
 

Џенаро Гатузо

Pippo per Sempre
Член од
3 јануари 2008
Мислења
2.797
Поени од реакции
38
Само сакам да цркнат газдите на Милан !
Дебилиииишта 3ца играчи нека продадат други нека не го шиткаат Кака матер да им ебам...
аххххх се нервирам гнасотии
 

maca_kaka'

тiƒosi јаossoηeјаo
Член од
6 октомври 2007
Мислења
3.515
Поени од реакции
640
Еве нешто ново
We have talked about 5 minutes and told me that she' felt abandoned by society '.
He told me he wanted to stay but Milan has put up for sale.

Оо Галијани ако продолжи вака се мислам дека нема да преживее и да ги добие тие негови вредни 65 милиони
 

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307
Еве нешто ново
We have talked about 5 minutes and told me that she' felt abandoned by society '. He told me he wanted to stay but Milan has put up for sale.

Оо Галијани ако продолжи вака се мислам дека нема да преживее и да ги добие тие негови вредни 65 милиони
She ?
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.767
Поени од реакции
44.132
Еве нешто ново
We have talked about 5 minutes and told me that she' felt abandoned by society '. He told me he wanted to stay but Milan has put up for sale.

Оо Галијани ако продолжи вака се мислам дека нема да преживее и да ги добие тие негови вредни 65 милиони
До кога му е договорот на Кака ? Мислам, на крајот он е тој кој може да каже Не и готово, крај на приказната . :toe:
'' Abonded by society '', кој, Галијани и Берло ? Тоа не е Милан, фановите се зад него, играчите исто, Малдини изјави дека тој треба да е и новиот капитен . . . пак, главниот збор го има Кака, така да и тој би носел делумно дел од вината за евентуалниот премин во Реал .

Ваљда google превод, Inter ги преведуваат the Internet :D .
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom