Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
18 јануари 2009
Мислења
291
Поени од реакции
11
pa ako ne igra standart eden od najdobrite igraci vo svetot sto cekas da sedi vo klupa da go gleda dedo inzaghi
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.891
Поени од реакции
23.266
Член од
18 јануари 2009
Мислења
291
Поени од реакции
11
gledaj ja formaciata so udine pa uveri se samiot a i na milannews ne pisale samo taka :toe:
 
Член од
18 јануари 2009
Мислења
291
Поени од реакции
11
da be ne treba da se rezikuva togas sasto igra kaka pirlo zambrota flamini neka igrat cardacio viudez mattioni
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.501
Поени од реакции
5.482
da be ne treba da se rezikuva togas sasto igra kaka pirlo zambrota flamini neka igrat cardacio viudez mattioni
Сечен, коа игравме со гарите беше против Милан сеа најде ти да кажуваш кој треба да игра а кој не, ај остај тоа на Анчелоти (уште 3 кола се)... ако знаеш појќе ќе те пратиме за Милано :toe:
 

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
Добро би било тоа за Роналдињо....ако ни ги дадат Хамшик и Санта...не е проблем, ако треба и ќе му доплатиме :vozbud:
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.547
Поени од реакции
48.020
Интересен распоред имаме до крај со акцент на последното коло кога имам дебела желба на некого да му опнеме вето за во европа :vozbud: :)
Удинезе наредено коло на гости, не е интересена тепале губеле исти кур ни се фаќа.
Рома на домашен после тоа, последна утакмица на Малдини на Сан Сиро, очекувам да се преврти стадионот за таа пригода и секако победа одразена со добра разлика и по можност пенал за Паоло како би се простил од стадинот(кој планира еден ден да се крсти по него) со гол.
ииииии Фиорентина последно коло на гости кога ќе треба да им се врати на тие курајбери за она лани. Во оваа сезона одвратна едина сатисфакција ми е само ова, легни ми лено перниче бело да им се наебеме на секоја амбиција за лига шампиони :)
За да ми се исполни желбата треба само Џенова да си гази овие три кола и да им завршиме работа последно коло ние!!!
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.233
Зашто мислам дека Сантакроче нема да биде добар во Милан? Некако не ми изгледа на шампионски материјал.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom